Teraz jest środa, 26 września 2018, 12:56

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 Kompakt do astro i nie tylko. 
Autor Wiadomość

Post Kompakt do astro i nie tylko.
Witam.
To mój pierwszy post, i nie ukrywam że potrzebuję porady ludzi co się znają na aparatach fotograficznych.
Zastanawiam się nad kupnem uniwersalnego aparatu fotograficznego do codziennego użytkowana "rodzinnego" oraz przy okazji do fotografowania Ksieżyca i planet (bo to jasne obiekty), jak się złapie droga mleczna w panoramie - to też się nie obrażę, aczkolwiek przeżyję.
Mam mały budżet, bo tylko 500pln - i dlatego poszperałem trochę w recenzjach starszych aparatów i właściwie mam chyba dwie opcje.
1. Aparat z wbudowanym zoomem - i tutaj zwróciłem uwagę na Canona SX40HS.
2. Aparat z wymiennymi obiektywami - tutaj moim ostatnim odkryciem jest Sony NEX5.
W obiegu wtórnym można zakupić obydwa aparaty. Ogólnie nie za bardzo chcę lustrzankę bo obiektów głębokiego nieba nie będę łapał - dlatego celuję w kompakta, który wg testów i opinii ma dość niskie szumy przy wysokim ISO i można przypowerować powiększeniem w razie potrzeby.
Czy może mi ktoś doradzić czy to dobry wybór?, może jest jeszcze jakiś aparat o którym nie wiem.

Aha - aparat będę chciał montować na statywie paralaktycznym z porwadzeniem za obiektem, więc jakiejś wielkiej stabilizacji obrazu nie potrzebuję.
Oczywiście aparat też będzie robił zdjęcia rodzinne - takie standardowe.
Pozdrawiam.

piątek, 6 kwietnia 2018, 01:19
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]