Teraz jest niedziela, 5 lipca 2020, 06:16

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 jest problem ze zdecydowaniem sie!do 2300zł za cyfraka 
Autor Wiadomość

Post to juz koniec
jeszcze raz wam dziekuje,na polu bitwy pozostalo juz z2(bo oferuje dobra cene wraz ze swietna jakoscia),c-750.nie pytam juz o rade bo chyba wszystko bylo napisane.ale mam prosbe zwiazana jeszcze z dokupieniem akcesoriow do tych aparatow.128 mb to podstawa(z przyplywem pieniedzy dokupie 256 jeszcze),ale pytanie dotyczy akumulatorkow-ile zestawow kupic i jakie??

wtorek, 13 kwietnia 2004, 18:22

dwa zestawy to podstawa.. trzy zestawy to już komfort :D .. nie kupuj mniejszych niż 2100mAh.. a co do marek.. zaraz się pojawią piewcy Sanyo, Panasonic :).. ja mam Energizery i sobie chwalę... -w każdym bądź razie na allegro chodzą firmowe za 35-38 zł i w tych granicach jesteś w stanie kupić.

wtorek, 13 kwietnia 2004, 19:26

Dwa zestawy to faktycznie minimum. Więcej niż trzy to raczej przesada (chociaż kupując w necie warto zastanowić się, czy aku nie przydadzą się jeszcze do czegoś w domu - opłata za wysyłkę jest jedna - może do latarki, może do czegoś innego). Będziesz zadowolony z akumulatorów Sanyo, Energizera, pewnie i innych (mam stare Varty 1400mAh, kupowane zresztą wcale nie do aparatu i sobie bardzo chwalę). Raczej nie warto kupować niemarkowych. Oczywiście najlepsze są niklowo-wodorkowe Ni-MH, pojemność minimum 2100mAh (ale różnica pomiędzy 2100-2200-2300 nie jest tak wielka, żeby bardzo przepłacać). Do zastosowań domowych niklowo-kadmowe są raczej przeżytykiem (choć np. w sklepach się je jeszcze używa - samoczynnie rozładowują się kilkukrotnie wolniej niż Ni-MH, więc są dobre w mało używanych pokazowych aparatach). Podstawa to jednak dobra ładowarka. O ile Ni-Cd ładowało się bardzo prosto - podłączało się określony prąd na określony czas, to o tyle ładowanie Ni-MH wymaga zdecydowanie więcej finezji. Przede wszystkim - robi się to impulsowo, po każdym impulsie prądowym badając napięcie na akumulatorze. Kiedy napięcie po impulsie spadnie należy przerwać ładowanie. Tym musi sterować procesor. Dlatego konieczny jest zakup ładowarki procesorowej, która nie zniszczy nam szybko ogniw i naładuje je do 100%. Dobra ładowarka naładuje wszystko - czy ma to 2100, 1800 czy 750mAh. "Kitowe" ładowarki sprzedawane wraz z akumulatorami, często potrafią ładować tylko te akumulatory. Ładowarka nie musi być przesadnie szybka. Moim zdaniem 3h to minimum - poniżej zaczyna się zbyt intensywna eksploatacja akumulatorów. Dobrze, jeśli ma funkcję podtrzymywania naładowania akumulatorów i ich rozładowywania (czasem się im przydaje). Niedrogimi, a dobrymi ładowarkami są czeskie EMOSy. Moim zdaniem w pełni godne polecenia. Z drugiej strony znam problemy np. z HAMAmi i Tatarkami - myślę, że lepiej się ich wystrzegać (ostatnio rozbierałem popsuty zasilacz firmy Tatarek do stacjonarnego telefonu - za izolację robiły kawałki GAZET).

wtorek, 13 kwietnia 2004, 19:51
Moderator

Jeśli chodzi o aku, to najlepszą opinię mają SANYO i tylko te. Kiedyś specjalnie siedziałem 2 godziny w internecie i czytałem opinię. I wierz mi, że są najlepsze. Mam GP i SANYO i wolę te drugie. Oczywiście 2100 mAh, choć na Allegro widziałem chyba 2300 mAh w zestawach z ładowarką.

wtorek, 13 kwietnia 2004, 20:36

Post dzieki
dzieki wam naladowalem sie kilkoma dosyc cennymi informacjami,nawet na temat akumulatorkow,no coz wszystko jest wazne.bede tu czesto wracal jak w koncu zakupie upragniona cyfrowke:)

wtorek, 13 kwietnia 2004, 23:18
a co uważacie o akumulatorkach niemieckich firmy Camelion lub np irlandzkich Hahnel - podo0bno tez niezłe?

czwartek, 15 kwietnia 2004, 22:11

a co uważacie o akumulatorkach niemieckich firmy Camelion lub np irlandzkich Hahnel - podo0bno tez niezłe?

o Camilionach coś słyszałem.. czy może masz któreś z nich? i jak sobie radzą?

piątek, 16 kwietnia 2004, 11:18

Najlepsze fotki w tej stawce robią Canon A80 i Coolpix 4300. C-4000 ma już nieco starszą matrycę, która gorzej maluje, szczególnie ciemniejsze kadry (lub w ogóle nocne). Miałem c4000 , wiem co mówię. Za jeśli ktoś nie ma więcej kasy, to 4000 jest OK, ale do 2000 to lepiej jednak wybrać któryś z dwu powyższych. Najlepiej jednak, jakby udało się kupić g3...

http://www.negatyw.org

piątek, 16 kwietnia 2004, 11:30
mam Cameliony 2300 ale dopiero zacząłemj je uzytkować - jeszcze sie nie sformatowaly (a moze już) ładowałem je dopiero 3razy. w c4000 wytrzymywaly ok 170 -200 zdjęc + przeglądanie i wykasowywanie( może wiecej)
hahnele chwalil koles w jednym ze sklepów fotografivznych....są juz o pojemności 2350

piątek, 16 kwietnia 2004, 12:39
Co do ładowarek , to na fotohobby spotkałem się z opinią że szybkoładujące ( 2h) potrafią szybko zniszczyć najlepsze ogniwa, zaś w opisach akumulatorków należy zwrócić uwagę nie tylko na pojemnośc ale
czy mogą być ładowane przy częściowym rozładowaniu, czy muszą być wpierw rozładowane "do zera "

piątek, 16 kwietnia 2004, 13:37

aku wodorkowe Ni-MH w domyśle można doładowywać - ale wiadomo że rozładowywanie do 0 wydłuża ich życie -więc dobrze jak łądowarka posiada taką umiejętność (nie trzeba wtedy kombinować z rozładowywaniem walkmenami czy latarkami :D)

piątek, 16 kwietnia 2004, 15:25
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2