Teraz jest wtorek, 25 września 2018, 09:17

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 ktory, ktory, ktory.... oto jest pytanie 
Autor Wiadomość
Post ktory, ktory, ktory.... oto jest pytanie
:lol: a ja mam taki problem - chce kupic cyfrowke po analizie ceny i opini i Bog wie jeszcze czego postawilam na:
Minolta A 1
Nikon 5700
Olympus 5060
ale co dalej....
Nie mam aparatu cyfrowego ale chce miec jakis konkretny model -drozsze odpadaja - na te wymienione musialam dlllluuuugo odkladac :(
moze ktos pomoze mi jakimis silnymi argumentami, przegladalam juz rozne strony z testami ale nadal jestem w kropce
pozdrawiam

czwartek, 15 kwietnia 2004, 15:38

piątek, 16 kwietnia 2004, 10:09

jeżeli to twoja pierwsza cyfra to... o nikonie się nie wypowiadam bo nie miałem żadnego kontaku.. natomiast z pozostałych .. mimo że jestem fanem minolty, to na początek sugerowałbym jednak olympusa - a czy brałaś pod uwagę model 5050? w porównaniu do 5060 ma jaśniejszy obiektyw, a 5060 skolei ma szerszy kąt.. polecam zaglądnąć na http://republika.pl/fotki_moje/kompedium.htm -jest tam sporo odnośnie tych olympusów, jak również trochę wiedzy fotograficznej, która pozwoli Ci zrozumieć sam proces fotografowania :D

piątek, 16 kwietnia 2004, 10:28

A1 na pierwszą cyfrówkę średnio się nadaje.... Jest troszkę zbyt skomplikowany. Może lepiej zacząć od czegoś prostego i tańszego, a zaoszczędzone pieniądze dołożyć do sumy uzbieranej w ciągu kolejnego roku, czy 2ch lat. Cyfraki mają jeszcze sporo wad, które pewnie niedługo zostaną poprawione.

niedziela, 18 kwietnia 2004, 20:55
Dziekuje wam za odzew, int: tak to moja pierwsza cyfrowka, dziekuje ci za stronke poczytam sobie, moze to mi jakos pomoze... bonnum: wiesz taka juz ze mnie bestia, ze lubie porywac sie na bardziej skomplikowane urzadzenia - pewnie poswiece wiecej czasu ale to dla mnie jest zaleta, tak wiec przy wyborze nie kieruje sie prostota obslugi tylko bardziej jakoscia zdjec, chcialabym sobie troszke poprobowac zdjec makro a przy minolcie a1 jest makro od 15 cm - ( w olku 3 cm) tak sie zastanawiam czy te 15 cm pozwoli na zrobienie dobrego zdjecia makro jakiemus malemu stworkowi albo kwiatuszkowi? Pytam bo jestem jak narazie teoretykiem a wychodze z zalozenia ze wole kupic teraz juz cos co mnie zadowoli wiecie nie wiem co bedzie za rok 2 lata moze sie okazac ze bede miala inne wydatki i nie dam rady dozbieraz kasiorki
bardzo Wam dziekuje za zwrocenie na moje pytanie uwagi
i bede wdzieczna za kolejne podpowiedzi

poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 09:25

Minolta A 1 - wszystko ładnie ,pięknie, funkcje, anti shake - ale gdzie jest jakość zdjęć ?

Nikon 5700 - troszkę stareńki już (choć nie wygląda) zawiły w obsłudze i menu , no i ma słaby wide (odpowiednik 38 mm)

Olympus 5060 - Chyba rozsądniejszy wybór niż 5050, szerszy kąt, szybki, dobry AFocus... Ale chyba mógłby troszkę stanieć...

ale co dalej....

Co dalej ? Dodałbym tu przede wszystkim:

Canon G5 - (35-140 mm) - jeśli komuś odpowiadają takie ogniskowe, to ten aparat robi najlepsze jakościowo fotki z wyżej wymienionych (patrz również zdjęcia nocne), no i kosztuje tylko 2350 (allegro) , poza tym ma 1,8 obrot LCD i pilot...

I nic mi nie przychodzi dobrego już do głowy w cenie do 3000 :)

http://www.negatyw.org

poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 10:01

Jak to juz ktos kiedys na forum powiedzial ze z G5 najlepsze zdjecie jest lepsze od najlepszego z A1 ale A1 robi znacznie wiecej tych najlepszych w stosunku do G5.
Ale nie oto chodzi chcesz aparat na ktorym nauczysz sie wszystkiego? to wybiez A1 - dla mnie najwieksza zaleta tego aparatu jest to ze zoom jest pierscieniem na obiektywie.
Pozatym mozliwosc stosowania filtrow bez zbednych przelotek. A co do jakosci zdjec - widzialem bardzo wiele zdjec z tych aparatow i wszystko wlasciwie zalezy od fotografa ktory sie tym aparatem posluguje ze wszstkich sa ladne zdjecia. Choc na nikony 5700 i 8700 fotografowie narzekaja glownie na znieksztalcenia jakie wprowadzaja w obrazie ale i na szumy przy iso200 juz praktycznie nie do zakceptowania. Jak dla mnie to przy iso200 nie byly najgorsze ale nie znam sie jestem od niedawna fotoamatorem.

Teraz Fuji S5500 + xD 256MB + statyw
http://www.komputery-attena.9x.pl

poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 11:03
Czesc, Cichy twoja sronke to juz ogladalam wczesniej, jakos g5 nie bralam pod uwage (cos mi nie pasowalo pewnie jak przegladalam opisy aparatow) a na Twojej stronce widzialam tez zdjecia olkiem c-4000
ravw: wlasnie Twoja wypowiedz daje mi do myslenia, a tez zalezy co dla kogo znaczy najlepsze zdjecie - dla mnie poczatkujacej pewnie bedzie wiecej tych najlepszych...
Moze macie jakis link do stronki posiadacza minolty a1 z galeria?
Pozdrawiam

poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 11:20

Cóż to w ogóle za tekst, że A1 wychodzi więcej tych najlepszych fotek ? Przecież to ile wyjdzie udanych fotek a ile nie zależy od umiejętności fotografa!!!!!!!!!

Nie będę spierał się, że G5 robi ładniejsze fotki, kolory są dużo żywsze, lepsza ostrość, pełna swoboda w komponowaniu zdjęć nocnych. Musisz wybrać - albo jakość zdjęć, albo bajery. Jeśli ktoś woli mieć kobajn z dużym zoomem, dobrymi filmami, anti shake-ami, tańczące i grające, z fajnymi melodyjkami i ładnie wyglądające - no to sugeruję rzeczywiście zakup np A1 czy Z2... Jeśli chcesz mieć gwarancję ostrych i ładnych zdjęć w każdych warunkach - wybierz Canona G5 albo Olka 5060.

Spójrz na lustrzanki - tam nie nagrasz filmu, nie masz od razu obiektywu z szerokim kątem i mega zoomem, nawet nie kadrujesz za pomocą LCD. Tam się liczy tylko jakość zdjęcia.

Jeśli masz jakieś wątpliwości - poproś o zdjęcia samplowe w odpowiednich warunkach, jakie cię interesują.

Pozdrawiam
PS. C-4000 a G5 to też ziemia a niebo. Fakt, że cena to stosunek 1:2 :)

poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 12:10
nie zalezy mi na video, bajery mile widziane jezeli dotycza zdjec

poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 14:13

W takim razie zaryzykuję stwierdzenie, że wśród aparatów 5 MPx najlepsze zdjęcie wykonasz Canonem G5, Sony 717 i Olympusem 5060. Tylko cena odpowiednio 2350, 2800 i 2900 przemawia na korzyść tego pierwszego :)

poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 14:41

Cichy, masz nieaktualne dane, jeżeli chodzi o cenę Olympusa C-5060 - można go już kupić za 2400 a zdarzają się i atrakcyjniejsze oferty. F717 - podobnie ok. 2500. Cena G5 jest bardzo zbliżona do C-5060. Więc akurat argument cenowy nie przemawia na korzyść żadnego z nich, ewentualnie F717 pozostaje trochę z tyłu pod tym względem.

Pozdrawiam.

poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 14:49

W takim razie to już chyba zeleżnie od upodobań. Chociaz moim zdaniem G5 minimalnie lepiej ostrzy i daje łądniejsze kolory nieć 5060,ale to już kwestia gustu.

poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 16:41
Czesc, Cichy twoja sronke to juz ogladalam wczesniej, jakos g5 nie bralam pod uwage (cos mi nie pasowalo pewnie jak przegladalam opisy aparatow) a na Twojej stronce widzialam tez zdjecia olkiem c-4000
ravw: wlasnie Twoja wypowiedz daje mi do myslenia, a tez zalezy co dla kogo znaczy najlepsze zdjecie - dla mnie poczatkujacej pewnie bedzie wiecej tych najlepszych...
Moze macie jakis link do stronki posiadacza minolty a1 z galeria?
Pozdrawiam

Cześć Albionka!
Przykładowe zdjęcia ( i to w olbrzymiej ilości) zanjdziesz pod adresem: http://www.pbase.com Kliknij na "camera database" wybierz firmę, model aparatu itp.
Pozdrawiam
Romek

poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 17:02

Ja polecałbym Olympusa C-5050. Moim zdaniem robi najlepsze zdjęcia z tu wymienianych aparatów, ma jaśniejszą optykę niż reszta (nawet G5). Brakuje trochę szerokiego kąta i dłuższego zooma... Ale na początek wystarczy z dużym zapasem. Polecam też A1, która jest jednak sporo droższa. Ale też naprawdę dużo można z niej wycisnąć.

poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 21:24
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona