Teraz jest środa, 26 września 2018, 13:36

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 FUJI S7000 CZY TO ZŁOTY ŚRODEK? 
Autor Wiadomość

Post FUJI S7000 CZY TO ZŁOTY ŚRODEK?
Witam, jestem tu nowy i szukam porady. Dość długo zastanawiam się nad zakupem przyzwoitej cyfrówki i jakoś skłaniam się ku Fuji S7000. Przyzwoity zoom, niezłe mpix i brak dedykowanej lampy błyskowej. Martwią mnie jednak opinie na temat minimalnego ISO tylko 160 (200). Dużo tu się mówi o aberacji (kompletnie nie wiem o co chodzi? :cry: ) czy o szumach (nie widzę :cry: ale pewnie jestem ślepy :D ). Doradźcie mi czy ten Fuji s7000 to złty środek i naprawdę to będzie dobry zakup na lata czy raczej powinienem pójść w innym kierunku?
Dzięki za wszelkie podpowiedzi :)

sobota, 17 kwietnia 2004, 00:15

Post Jakoś nikt nic nie napisał może jednak to nie złoty środek:(
Hm ... nieciekawy temat? Czy jednak nieciekawy aparat? Kurcze może jednak błędnie przyjąłem założenia :( Jeśli jednak się mylę to jaki w tej cenie jest optymalny wybór?

niedziela, 18 kwietnia 2004, 00:53

Juz piszę. Cena a i owszem - korzystna. Ale aparat ... niestety, szumi, matryca fatalnie przyjmuje obraz... Krawędzie postrzępione... Fuji skończyło dobrą passę na modelu 602... Idź raczej w kierunku canona G5 lub Olka 5060.

http://www.negatyw.org

niedziela, 18 kwietnia 2004, 01:12

G5 i owszem doskonała jasność obiektywu ale trochę mały zoom drogi akumulatorek zasilający (a jeden to czasem za mało) no i ta nieszczęsna dodatkowa lampa błyskowa (trochę droga?). Olek też trochę mały zoom i znowu ta nieszczęsna dedykowana lampa błyskowa. Do fujika się kupi extra lampę za 150-200 zł nieprawdaż? Najgorsze, że nie wiem co te szumy i nie wiem jak je zobaczyć :-( A może błądzę po omacku i upieram się przy swoim?

niedziela, 18 kwietnia 2004, 01:28

OO, jeśli chodzi o akumulatorek , to muszę coś sprostować. W G5 trzyma bardzo długo. Ładuje się raz na kilka dni (nie wyjmując z aparatu) przez 2 godzinki - po co drugi aku .. ? Zoom 140 mm, mi wystarczy - a im > zoom tym > aberracje :) Nie upieram się przy swoim, ale fuji to kiepski wybór..

http://www.negatyw.org

niedziela, 18 kwietnia 2004, 03:29

Ja uważam inaczej - moim zdaniem S7000 to jest przyzwoite wyjście. Cichy jest wielkim "przeciwnikiem" zoomów, ja nie. Dłuższe zoomy w cyfrakach pozwalają na robienie akceptowalnych zdjęć 10x15cm (a i większych), natomiast dają duże możliwości twórcze. Ja osobiście lubię fotografować detale i nie wyobrażam sobie fotografowania bez obiektywu co najmniej 200mm (do następnego aparatu kupię sobie z pewnością stałoogniskową 400mm). Fuji to na pewno wyższa klasa niż C-750/Z2/... Na pewno też niższa niż choćby niewiele droższa Minolta 7Hi (też można korzystnie kupić!) czy A1. Nie jest to więc propozycja rewelacyjna, a po prostu dobra.

niedziela, 18 kwietnia 2004, 10:38

Dzięki Cichy za porady. No właśnie ale jeszcze nie rozwiązało mi to mojego dylematu: Gdzie jest złoty środek. Każdy tu wypowiadający się rozpatruje aparat pod swoim kątem jak sam np mówisz tobie wystarcza zoom 140 komuś innemu co innego. Ja szukam aparatu trochę do tego trochę do tamego dlatego dla mnie dość waży jest zoom no i dodatkowa lampa błyskowa bo w pomieszczeniach wychodzą kiepskie zdjęcia na automacie. Dlatego skłaniałem się ku Fuji bo on jako jedyny nie potrzebuje dedykowanej lampy błyskowej a to dobre kilkaset złotych oszczędności. Może są jeszcze inne aparaty yego typu ale nie znam. :)

niedziela, 18 kwietnia 2004, 11:25

Dzięki Tomek za poradę Minoltę A1 brałem pod uwagę jeszcze dodatkowo ma stabilizację obrazu ale cena mnie trochę przerasta bo jeszcze trzeba myśleć o niezbędnych dodatkach a o 7Hi nie myślałem skoczę więc sobie trochę o nim przeczytać i zobaczyć ceny :)

niedziela, 18 kwietnia 2004, 11:34

Przejrzałem ofertę Minolty A1 jeszcze raz i 7Hi a także ponownie w galeriach poprzeglądałem zdjęcia na nich robione i porównałem z Fuji s7000. Oczywiście trudno porównywać zdjęcia wykonane w różnych warunkach itp. Ale utwierdziło mnie to w przekonaniu, że dla mnie Fuji s7000 jest najlepszym z możliwych wyborem.

niedziela, 18 kwietnia 2004, 22:33

to zastanów sie nad fuji s20, niby to samo ale jednak matryca jakas nowszego typu...ta z s7000 jest do kitu szumi jak szumacher...

niedziela, 18 kwietnia 2004, 22:46
Mówisz to z własnego doświadczenia czy z tego co wyczytałeś bo bądź co bądź mówimy o wydatku 750 większym. Czy naprawdę warto? Porównaj sobie zdjęcia chociażby na http://www.pbase.com/cameras Czekam na bardziej szczegółową wypowiedź :)

niedziela, 18 kwietnia 2004, 22:56

na pbase nie ma co porównywac zdjec jeśli chodzi o jakość - co najwyzej walory artystyczne twórcy mozna tam podziwiac :)
przez długi czas miałem Fuji s602 i nadal czule go wspominam :)
a fotki z s20pro i s7000 oglądałem na stronach z testami tych aparatów
fuji niestety kombinuje z tą matrycą/interpolacją jak może, na 602 większość mówiła że ma 6MP :)
a jaki sens miałaby polityka firmy wypuszczając po tak krótkim czasie identyczny praktycznie aparat jak s7000? musiało byc cos nie tak z tym s7000 - na testowych zdjeciach szumy na niebie sa mniejsze w s20, nawet jesli nie bedziemy robili duzych wydruków to chyba warto troszke dopłacic i miec troche nowszą matryce...

niedziela, 18 kwietnia 2004, 23:08

Dziękuję za kolejne cenne uwagi. Jednak ja mamdo wydania 2500 na aparat + karta pamięci i sądzę, że za te pieniądze nie ma rozsądniejszego wyboru. Poza tym jakoś kolory Fuji i kontrast bardzo mi odpowiada. A tak prostując przedmówcę to s7000 ma rzeczywistę 6MP a s20 nie jestem do końca pewien bo w opisie nie jest to dokładnie powiedziane :)

niedziela, 18 kwietnia 2004, 23:37

ma rzeczywiste ale ich jakość jest taka, że pozostałbym przy 3M :)
kolory fuji ma z lekka żółtawe i zwykle potrzebny jest mały retusz w PS

niedziela, 18 kwietnia 2004, 23:43
Post about S7000 ...
Witam,

Najlepiej wejść na stronkę i obejrzeć fotki, następnie je ściągnąć i wrzucić do ExifRead'a.
Oto link do przykładowcyh fotek S7000:
http://home.fujifilm.com/products/digit ... ample.html

Pozdrawiam. T.

wtorek, 20 kwietnia 2004, 06:07
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona