Teraz jest czwartek, 19 kwietnia 2018, 17:12

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Aparacik a moje wymagania ;) 
Autor Wiadomość
Post Aparacik a moje wymagania ;)
Hej, potrzebuje jakas cyfrowke. Wazne, zeby miala zoom optyczny i w miare dobre odzwierciedlenie kolorow. No i cena - powiedzmy ze do tysiaca, ale lepiej mniej ;) Co polecicie? Moze poczekac jeszcze i kupic cos pozniej? Aha, aby bylo tnaiej, to moge sie zdecydowac nawet na sprzet z drugiej reki.

Czekam na odp :)

poniedziałek, 26 kwietnia 2004, 13:41

Post re
no cóż........ja tam nie mam cyfrówki, ale widziałem wiele fotek i nieco o tanich modelac (bo taki chcę kupić) czytałem więc:
Canon A60- very good, 2mln pikseli, ale po co więcej??? do 10x15 do wywołania spoko, a jakość jego matrycy jak na tą cenę jest dla mnie w porównaniu z aparatami z tego przedziału cenowego powalająca. na dodatek ma pełny manual (dla mnie to spora frajda tak bez uszkadzania pogrzebać w ustawieniach) i to aparat z wyższej klasy jakościowej jak a70 a75 a80 (one mają większe matryce i jeszcze czymśtam się różnią, ale dla mnie to żadna różnica, a obracanego lcd nie chcę) od tych pozostałcyh do tysiaka, tylko że tańszy, bo mniejsza matryca. ja bym ten model kupował, nawet za cenę dodatkowych aku
2. minolta e323- fajny, bo mały, pełne auto, tylko że ma tylko iso100 i czasem fotki z tego powodu takoś jakoś słabo wychodzą, ale to 3mln matryca i zoom optyczny ma
3. olympus c-4000- nieco droższy, za ok. 1200, 1300, ale tylko dlatego, że wycofywany z produkcji, tak to on do 2000 tysięcy przed dochodził, jak nie więcej, aparat bardzo tu teraz polecany
4. olympus c-220- tani, bo za ok. 700zł i fotki to robi całkiem przyzwoite, ale z a60 nie ma szans. za taką cenę very good
5. olympus c150, c160- są to bliźniaki c160 niedawno wyszedł mają odpowiednio 2 i 3 mln matrycy. bez zooma optycznego, ale najtańsze, z których zdjęcia do wywołania można robić. można je na allegro za 5 stów dostać
6. olympus c350- wyszedł niedawno c360 więc pewnie tanieje, bardzo dobry automat, z 3 mln matrycą i ładne fotki robi
7. no ta minolta s-414 wygląd taki jakiś.....ale niewiele o nim wiem, bo nawet fotek niewiele widziałem, więc nic nie mówię o nim
8. może jakiś canon ixus, jeśli taki jest za tą cenę??
9. wiesz, nie opłaca się kupować wg. mnie sony i olympusów na xd cards, bo te ich karty pamięci są cholernie drogie, więc ja się nawet nad nimi nie zastanawiam i ich odrzucam

piątek, 30 kwietnia 2004, 22:04

Olympus C-4000 to aparat wyrastający ponad poziom - o ile pozostałe (poza A60 i S414) to typowe automaty, o tyle C-4000 jest półprofesjonalnym (może to lekka przesada, ale tak go co poniektórzy określali) aparatem z pełnym manualem - jednak trochę starszym (2002 rok).

S414 oferuje również 4MPix matrycę, nieco większy zoom optyczny, ale i uboższy tryb manualny.

Poza tym - nowe Olympusy właściwie bez wyjątku (wyższe modele dodatkowo obsługują CF i starszy domyślny format Olympusa czyli SM) "chodzą" na XD - więc w takim razie z założenia odpadają C-150/160/350.

Jednak czy różnica cenowa pomiędzy XD a SD jest aż tak zabójcza, by dyskwalifikować te pierwsze? Chyba nie...

Pozdrawiam.

piątek, 30 kwietnia 2004, 22:57

Post !
A 60 jest spoko tylko 2 mpx. troszkę przymało. Ale może wystarcza.

niedziela, 2 maja 2004, 21:38
Moderator

Ja też bym wziął tego A60. Dobry aparat, większa matryca raczej nie potrzebna i zostanie Ci jeszcze na dodatkowe akcesoria - koszt aparatu to chyba poniżej 700 zł.

niedziela, 2 maja 2004, 22:04

Post re
poniżej 700zł? ale nie u ss, tylko u kogo innego i i tak mała szansa, że ktoś nie wylicytuje więcej, ostatnio widziałem jedną aukcję- było 680, skończyło się na ponad 700 i to grubo

niedziela, 2 maja 2004, 22:28
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]