Teraz jest wtorek, 25 września 2018, 09:17

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Co sądzicie o Fuji Finepix S 3000? 
Autor Wiadomość
Post Co sądzicie o Fuji Finepix S 3000?
Hej, mam pytanie o Waszą opinię o aparacie FUJI Finepix S 3000. mam okazję go kupić od znajomego i nie wiem, czy się zdecydować. Prosiłbym o położenie nacisku głównie na wady. Wielkie dzięki :-)

wtorek, 27 kwietnia 2004, 09:22

W moim odczuciu zależy to przede wszystkim od ceny (no i Twoich potrzeb).

Aparat wygląda - to mu trzeba przyznać, w tych okolicach cenowych chyba mało co tak dobrze się prezentuje - z tym, że jest dosyć duży i ciężki (jeżeli Ci to nie przeszkadza, to nie problemu, bo dobrze się go trzyma), no i ten sześciokrotny zoom optyczny... Natomiast wady - przeciętna optyka (aberracja + zniekształcenia), chociaż subiektywnie aparat dobrze oddaje kolory i można uzyskać nawet całkiem niezłe zdjęcia nocne. Manual taki dosyć ograniczony - coś a la priorytet przysłony (bodajże 3 nastawy przysłony). Makro niezbyt imponujące - 10cm. Tylko jedna nastawa czułości ISO100 (z lampą jest auto do ISO 200). Kiepskie filmy. LCD spory, ale nędznej rozdzielczości. Na plus zasialnie paluszkami. Migawka do 3 sekund, czyli więcej niż w S5000. Do tego masz możliwość zamontowania filtrów (55mm), co w aparatach w tych okolicach cenowych nie jest normą.

Ogólnie - moja subiektywna ocena - robi całkiem dobre fotki w dobrych warunkach oświetleniowych, ładnie oddaje kolory, chociaż różnie bywa z ostrością zdjęć, do tego aberracja i zniekształcenia. Gdyby kosztował ok. 1000 złotych, to całkiem atrakcyjny zakup.

Pozdrawiam.

wtorek, 27 kwietnia 2004, 23:02
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]