Teraz jest wtorek, 24 kwietnia 2018, 01:12

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Aparat +kart 256 + statyw z 2000 zł 
Autor Wiadomość
Post Aparat +kart 256 + statyw z 2000 zł
Problem jak w temcie. Trybu makro nie będe wykorzystwał wiec odpada (niejest on dlamnie ważny). Raczej widoczki i rodzinne impry. Czasmi zdjęcia nocne. I zeby zdjęcia w zimie były przyzwoite. Zastanawiałem sie nad Fuji s5000 i Minolta Z1 oraz Olimpus C -740. Będe kupował na allegro. Czy w gre w chodzi coś jeszcze. Jake pamięci i statyw polecacie by zmieścić sie w tej cenie lub leko nad. I już wiem że Minolta jest najlepsza więc za posty tego typu z góry dziekuje. proszę o konkretne rady. Dziekuje

środa, 28 kwietnia 2004, 11:49

więc jeśli idzie o minoltę ;) haha... ale serio - 256MB kingstona - cena do wielkości tej pamięci (przynajmniej SD czyli do minolty) wydaje sie najoptymalniejsza (jeśłi idzie o wielkość.. natomiast marka - kingston jest dobrą marką).. statyw - ja mam velbona dx-888 digital -rozpiętość od 47 do 147 cm, z wymienną wkłądką i poziomiczką.. według danych producenta ma udzwig do ~2kg... i sprawuje się przyzwoicie a nowy jest w granicach 135 zł w sklepach fotograicznych..

co do samych aparatów - to niedawno stoczona byłą bitwa z1 vs fuji5000 na łąmach tego forum.. myślę że wybór powinieneś ograniczyć do minolty i olympusa -na korzyść z1 przemawiają dobrej jakości filmy z dźwiękiem nie limitowane czasowo.. no i gorący temperament jaki posiądziesz przy tym aparacie (można tak przypuszczać po lektórze tego forum hehe), natomiast na korzyść olympusa przemawia większa bezawaryjność (jakoś nie słyszy się by coś w nim lubiło się psuć) -poprostu dopracowana konstrukcja bez żadnych rewolucyjnych rozwiązań..

środa, 28 kwietnia 2004, 12:48
Moderator

Nie powiedziałbym, że Z1 jest najlepsza... Ale np. odpuścił bym sobie na Twoim miejscu S5000. Na polu pozostają dwa rewelacyjne aparaty UZ, czyli Oly C-740 i Minolta Z1. Oba na bardzo podobnym i dobrym poziomie. Pisaliśmy o nich setki razy i lepiej abyś poszukał na forum, ponieważ ciężko to wszystko powtarzać.

Ja napiszę teraz obiektywnie dlaczego zdecydowałem się na Z1. Otóż wiedziałem, że jest też ten Olympus, ale Z1 urzekła mnie na początku swoim wyglądem; później zobaczyłam piękne zdjęcia w internecie, bawiłem się nią w sklepie i poznałem cudownie proste i intuicyjne menu (naprawdę chyba najlepsze na świecie - widzialem już ich dużo), doświadczyłem maksymalnie ergonomicznej onsługi (jedną ręką wszystko), oraz zdziwiłem się odnoście szybkości działania a przede wszystkim ustawiania ostrości. To, że od zawsze miałem Minoltę też w minimalnym stopniu pomogło w wyborze - nigdy się na tej marce nie zawiodłem.

Ale powinieneś się wybrać do jakiegoś slepu i wziąć oba aparaty do ręki. Pobaw się nimi chwilę i zadecyduj, który leży lepiej w ręce i który lepiej czujesz.

Z1 na Allegro to poniżej 1500 zł, karta Sandisk 256 Mb około 250 zł, a statyw taki jak ja mam w podpisie (bardzo dobry i firmowy) był w MediaMarkt za 139 zł. Jeszcze starczy Ci na ładowarkę i akumulatorki.

środa, 28 kwietnia 2004, 12:59
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]