Teraz jest piątek, 21 września 2018, 21:43

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Cyfrak do 2000zł, wybór z 3 !!!! HELP !! 
Autor Wiadomość
Post Cyfrak do 2000zł, wybór z 3 !!!! HELP !!
Witam!
Na wstępie od razu zaznaczam, że na tym forum przesiedziałem już ładne pare godzin więc nie odsyłajcie mnie do wyszukiwarki.
Do tej pory miałem aparaty:
1)Vivitar practica 3735 –jego kolory nie zawsze były jak by się chciało
2)olympus c-350 –w ciemnym pomieszczeniach pomieszczeniach 95% wychodzą czerwone oczy, słaba jakoś zdjęć
3) bawiłem się A60 –i też jakość zdjęć mnie nie satysfakcjonowała.

Po głębokich analizach poszukuje dobrego cyfraka do 0k 2000zł (allegro)
Zastanawiam się nad:
1) Minolta Z1 lub Z2 jednak czytałem na forum że mają dużą aberację chromatyczną i nie radza sobie w ciemnych pomieszczeniach
2)4) Kodak DX 6490 minusem jest ponoć duża kompresja zdjęć i też nie radzi sobie w ciemnych pomieszczeniach, brakuje kontroli błysku lampy.
3)Canon IXUS 400 .

Jestem już naprawdę mocno zrażony bo do tej pory nie miałem sczęscia do cyfraków.

Szukam aparatu który poradzi sobie w każdych warunkach, także w trybie auto.
Jeśli możecie to poradcie mi coś odpowiedniego.

piątek, 30 kwietnia 2004, 19:15
Moderator

Jeśli chodzi o Minoltę serii Z, to na pewno jest lepsza dużo niż ten Kodak. A Z2, ma zdecydowanie mniejszą aberrację niż "jedynka". Są to bardzo odbre aparaty i oszałamiająco szybkie w działaniu. Tylko zastanów się, czy chcesz mieć UZ, bo musisz się liczyć z pogorszeniem (minimalnym) jakości zdjęć w takim wypadku...

Oczywiście Minolta, to bardzo dobry wybór, tak samo jak Olympus C-740.

piątek, 30 kwietnia 2004, 19:24
Nie bardzo wiem co to jest UZ? Ktoś mi jeszcze doradzał Canons IXUS 400 warto??

piątek, 30 kwietnia 2004, 19:38
Aha i jeszcze jedno. Jestem amatorem fotografii, choć mam już za sobą kilka tysięcu fotek, ale raczej foce na auto.
Robię fotki przeważnie szybko nie zastanwiając się jak powinienem ustawić manuala.
Doradćcie mi teraz jakiś fajny sprzęt, bo chyba ta minolta z1 jest troche skomplikowana.
Może canon ixus 400 lub kodak dx 6490?

piątek, 30 kwietnia 2004, 19:49

UZ - Ultra Zoom. Sa ta aparaty z duzym zoomem optycznym :) Do takich mozna zaliczyc np. Oly C-740, Minolta Z1/Z2, Kodak DX6490, Fuji S5000, Canon S1 IS etc. Wymieniac by to duzo mozna :)
Musisz postawic sobie zasadnicze pytanie..czy zalezy ci na zoomie

Z1/Z2 i kodak to UZ, Ixus nie jest UZtem :)
Jesli chcialbys miec duzy zoom no to polecilbym ci w tym przedziale cenowym Oly C-740/750/760 no albo Z1/Z2 :)
C-750 i Z2 maja matryce 4mpix pozostale 3mpix, zoom optyczny wszystki 10x, cyfrowy Oly 3x (ale bodajze C-750 ma 4x) minolta 4x. Co do tego canona nie jestem ci w stanie wiele powiedziec, gdyz na jego temat malo wiem :)

Cenowo jedynie C-750 jest drozszy, a C-760 dziala na firmowych akumulatorkach olympus 1090mAh. Dla niektorych przeszkoda, ale taki akumulatorek kosztuje ok 90zl na allegro.

Osobiscie ja proponuje Olka :)
Wybor nalezy do ciebie

piątek, 30 kwietnia 2004, 20:13

Bo zarówno C-350 jak i A60 cieszą się na tym forum dobra opinią (oczywiście w swojej kategorii cenowo-zdolnościowej). I co z tego wynika - skoro jakość zdjęć pozyskiwanych z tych aparatów uważałeś za niezbyt zadowalającą, Z1 również może okazać się rozczarowaniem. Tym bardziej, że w auto nie radzi sobie najlepiej.

Kodak 6490 nie różni się zbytnio od Z1 - jak napisał Woytec, to również UZ; stopniem skomplikowania ów Kodak w sumie jej nie ustępuje. Chociaż z tego, co wiem - pomimo pewnych przewag Z1, 6490 lepiej radzi sobie w gorszych warunkach oświetleniowych (to informacje z drugiej ręki, nie miałem okazji ich zweryfikować).

Ixusy są całkiem niezłe, jednak czy potrzebny Ci taki kieszonkowy aparacik?

Wydaje mi się, że masz już mimo wszystko spore doświadczenia z cyfrówkami - może po prostu potrzebujesz czegoś trochę lepszego? Może warto byłoby dołożyć parę groszy i kupić Canona G5 (albo i G3, gdybys dostał), albo tańszego ale konkurencyjnego Olympusa C-5050? Z tańszych opcji proponuję Olympusa C-4000.

Osobną sprawą jest jednak zapoznanie się z trybem manualnym. Po prostu czasami bez tego ani rusz - pewnych efektów zwyczajnie w auto nie osiągniesz. Nie możesz oczekiwać, że tryb auto aparatu zawsze sprosta Twoim wymaganiom. Co gorsza (moje odczucie) - często automatyka tańszych cyfrówek (z założenia nastawionych na minimalną ingerencję użytkownika) jest lepsza niż w przypadku droższych aparatów z trybem manualnym. I np. C-350 cieszy się całkiem niezłą opinią pod tym względem, więc...

Pozdrawiam.

piątek, 30 kwietnia 2004, 22:36
Szczerze mówiąc mój aparat nie musi mieć aż tak dużego zoomu.
Chciałbym, żeby nie miał dużych szumów przy zdjęciach w słąbym oświeletniu.
C-350 miał poważną wadę, czerwone oczy w ciemnym pomieszczeniui trochę za mocno szumiał.

Czytam i czytam o tych aparatach i już naprawdę nie wiem.
Już nawet myślałem o A-75.
Nie wiem naprawdę co kupić by być zadowolonym.
Może i ten kodak 6490 jest fajny, ale gdzieś wyczytałem że słabo wychodzą zdjęcia robione z bliska z lampą.
Myśle jeszcze nad IXUSEM V2 (2,2 CCD)_jest niedrogi a fotki i tak będą wywoływane w 10*15 ewentualnie V400.
Co do olympusa to odstrasza mnie cena kart XD, na G3 też raczej mnie nie będzie stać.

Co byście wybrali na moim miejscu???

piątek, 30 kwietnia 2004, 23:58

sobota, 1 maja 2004, 01:02

Jeżeli chodzi o C-4000, to jest na karty SM - a G3 nie kosztuje aż tyle (ale niełatwo je kupić)... Droższe C-5050/5060 obsługują również CF.

C-350 rzeczywiście bez redukcji szumów szumi - jednak przy dłuższych czasach ze wspomnianą redukcja efekty są niezłe.

sobota, 1 maja 2004, 01:59
Ty sie zastanów na prawde czego oczekujesz od aparatu..
Jeśli zdjęcia z mojego A60 Ci sie aż tak nie podobają.. to nie wiem na prawde.. I wierz mi że 90% jest w automacie robiona (jedyne czym sie bawie to balas bieli i czułość.. lampa błyskowa..).. I w sumie wychodzi na to że wyciągam aparat z etui i pstrykam.. Chyba że właśnie ustawienie czułości, wymuszenie błysku i zmiana WB to jest dla Ciebie już manual.. Chcesz zobaczyć ostatnią sesje z cytadeli to wpadnij :D

A jeśli aparat robi Ci złe fotki w złych warunkach (słabe oświetlenie)? To może jednak Z1 i zewnętrzna lampa błyskowa? tylko wtedy masz jak w banku że nie będzie to taki kieszonkowy aparacik..
I zdaje mi się że do 2kPLN nie znajdziesz odpowiedniego sprzętu dla siebie.. BO SERIO ZA DUŻO OCZEKUJESZ..

sobota, 1 maja 2004, 09:50
1) OLYMPUS C-4000
2) Canon A70

Pomijająć matrycę, bo foty będę wywoływał w 10 x 15 co byście wybrali??
I jeszce raz zaznaczam, ze przechodzę z C-350 który za bardzo szumi i za dużo jest tam czerwonych oczu.
Powiem też, że lubie robić foty z ręki (nie śmiejcie się :lol:). i dużo na auto.
Nie wiem czy to prawda ale o tym c-4000 wyczytałem że lubi dodawać kolory czerwone i zielone

Któy z nich był by dla mnie odpowiedni??

sobota, 1 maja 2004, 10:07

Jeśli nie potrzebujesz ultrazooma, to moim zdaniem najlepszym wyborem dla Ciebie będzie Olympus C-5050. To już jest wyższa klasa aparatów, był to całkiem niedawno topowy kompakt Olympusa i myślę, że wart jest polecenia. Bardzo jasny obiektyw (świetnie się sprawdzi, gdy będzie ciemno), dobra matryca, tanie karty CF (także xD, tylko po co kupować droższe?) Można kupić poniżej 2000zł na Allegro.

sobota, 1 maja 2004, 10:07

Byłeś parę sekund szybszy... Dalej polecam Ci C-5050, ale wśród A70 i C-4000 polecam C-4000. Przede wszystkim - jaśniejszy i dużo lepszy obiektyw f/2.8, większa matryca, choć nieco starsza (na wydrukach będzie mniejszy poziom szumów niż z C-4000). C-350 nie ma manualnej nastawy ISO o ile pamiętam i przez to szumi mocno, gdy jest ciemno. C-4000 ma tę nastawę, dzięki czemu zdjęcia nie będą tak zaszumione.

sobota, 1 maja 2004, 10:12
Jeszcze sie tylko zastanawiam nad ixusem 430, ale chyba za bardzo kombinuje.
Wydaje mi sie ze zaryzykuje i kupie olka c-4000 (cena jest naprawde przyzwoita) jeszcze pare stówek sie zostanie.
Mam nadzieje, ze nie bede mial z nim takich problemow jak z c--350 i bede zadowolony.

sobota, 1 maja 2004, 10:17

jak chcesz miec dobry automat i focenie bez problemu w nocy to bierz kodaka dx 6490 - pomimo jego wad mozna go polecic z czystym sumieniem. Nie jest taki zly oczywiscie jezeli nie bedziesz wywolywal fotek wiekszych niz 10x15 poniewaz wada tego aparatu nie pozwala z 4mp wyciagnac 4mpx (ostrych) ale tak to jest super aparacik - nie bedziesz miec zadnych problemow. Aparat jest bardziej dla amatora niz dla amatora o aspiracjach profesjonalnych wiec Z1/Z2 raczej nie. W tych aparatach tzn Z1/Z2 musisz wykazac sie wieksza umiejetnoscia robienia zdjec tu nie wystarcza wlaczyc 'auto' i robic fotki - te aparaty sa nieco bardziej wymagajace. Nie wiem jak sprawa z olympusami bo nie bawilem sie nimi wcale a jedyne moje przejscia byly z C-720 i tego nie polecam wpelni swiadom tego co mowie.

Teraz Fuji S5500 + xD 256MB + statyw
http://www.komputery-attena.9x.pl

sobota, 1 maja 2004, 11:18
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona