Teraz jest sobota, 21 kwietnia 2018, 23:01

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 Jaki aparat do 4000zł? 
Autor Wiadomość
Post Jaki aparat do 4000zł?
Mam 4000 i musze za to kupić aparat. Zalezy mi na dobrej jakosci zdjec. W miare duzym zoomie optycznym i kreceniu filmów najlepiej 640x480 lecz to nie najwazniejsze oprucz tego chce zeby jak najlepiej robił zdjecia w trudnych warunkach i miał duze mozliwosci w ustawieniach. Co sądzicie o Sony Cyber-shot DSC-F717 lub Minolta Dimage A1? A moze coś mintoli lub canona? Chce sam aparat + jesli nie ma w zestawie karte pamieci no i jesli moze sie cos znajdzie bez obiektywu to obiektyw. Statywy, filtry itp nie sa mi potrzebne.

Ostatnio edytowano sobota, 22 maja 2004, 23:08 przez Gość, łącznie edytowano 2 razy

sobota, 22 maja 2004, 22:52
Moderator

Ja nie rozumiem, czy tak ciężko jest zerknąć na kilka tematów na forum...? Tuż pod Twoim jest inny dokładnie o tym samym i podobnie zatytułowany: http://forum.swiatobrazu.pl/foto/viewtopic.php?t=2112

Poza tym napisz coś więcej, np. czego oczekujesz od aparatu ;) . Jakie fotki będziesz robił. Myślę, że możesz się zdecydować na Minoltę serii A1/A2 - są niezłe i robią dobre filmy. Nie wiem jak z innym aparatami w tej klasie, bo akurat filmami się nie interesuję.

sobota, 22 maja 2004, 23:06
Tylko tam sie zastanawiaja nad z1 lub tym panasonicem a one kosztuja chyba koło 2500zł a nie 4000.

sobota, 22 maja 2004, 23:11
Moderator

No była też mowa o Minoltach z wyższej półki. A więc napisz jeszcze dokładniej co byś chciał mieć w aparacie. Bo jest kilka modeli w tej cenie. Choć większość wybiera Minolty, nie wiadomo czemu ;).

sobota, 22 maja 2004, 23:22
A wiec chcem aby robił jak najlepsze zdjecia i to jest najwazniejsze. Chce zeby miał mozliwosc robienia filmów (moga byc z dzwiekiem ale nie musza). miał spory zoom. dobrze robił zdjecia wieczorami. I zeby oprucz trybu automatycznego miał rozbudowana funkcje pracy w trybie recznym. TO są moje główne wymagania jak cos sobie przypomne to napisze. A i aparat głuwnie bedzie wykozystywany do zdjec z wyjazdów (duzo podruzuje) i robienia z nich zdjec, jednak chyba najczesciej bedzie wykozystywany do robienia zdjec na wypadach z rodzina. Na razie mam tego kodaka co w podpisie i chce w końcu pozadny aparat bo tym mozna sie zalamac. bez pomocy photo shopa zdjecia sa tragicze. Moze ktos napisac cos kto mial i sony i a1 w reku jakie sa wady i zalety. Mój kolega ma jeakiegos z cyber-shotów chyba ten najtańszy model lub jeden z najtańszych i w porównaniu z moim kodakiem jest z 3 razy lepszy. Wiec sie zastanawiam nad tym Sonym. A z minoltą nie miałem doczynienia.

sobota, 22 maja 2004, 23:29

Wydaje mi się, że Minolta A1 jest lepszym wyborem. Czynników przemawiających za tym jest kilka. Minolta ma większy zoom, jest rozsądniejsza w obsłudze, jest na zdecydowanie tańsze karty pamięci (a czeka Cię kupno z 512MB - to wieleset złotych różnicy). Ma mocną lampę (z pełnymi jej ustawieniami) i robi bardzo dobre zdjęcia. Z jednym problemem - szumi. Na odbitkach tego tak nie widać, ale nie da się temu zaprzeczyć. Możesz też poszpanować stabilizacją obrazu (a może i wieczorem się przyda). Jednak w wypadku obu aparatów raczej zapomnij o dobrym trybie automatycznym.

niedziela, 23 maja 2004, 10:16
A który z nich ma lepszy tryb automatyczny bo mój ojciec czesto bedzie robić zdjecia i nie bedzie mu sie raczej chciało wszystkiego recznie utawiac. A i zdjecia z rodzina nie musza byc dziełami sztuki.

niedziela, 23 maja 2004, 11:30

Obawiam się, że są równie kiepskie pod tym względem. Ale w obu wystarczy już choćby dość rozsądnie ustawiona preselekcja przesłony i wszystko jest w miarę OK.

niedziela, 23 maja 2004, 12:38

Jedna nieścisłość: A2 robi świetne filmy, natomiast A1 raczej kiepskie, w niższej rozdzielczości. Jeśli zależy Ci na filmach to kup A2. Zastanów się także nad Canonami: Pro1 i S1. Ich zaletą są mniejszcze szumy niż w Minoltach i lepsze zdjęcia w nocy. Wadą jest brak manualnego pierścienia zmiany ogniskowej.

niedziela, 23 maja 2004, 15:25
No i sie sparawa wyboru sama rozwiazała mój ojciec nie czekajac na moje zdanie tak jak sie umuwilismy sam kupił nikona coolpix 5400. Myslicie ze to dobry wybór? Z tego co czytałem ma nawet nawet funkcje.

niedziela, 23 maja 2004, 18:35
No ja pitole ................. a miał kupić Mintole :lol: :wink:

niedziela, 23 maja 2004, 18:42
(minotle).No wkurzył mnie normalnie miał poczekac na moje zdanie a se kupił Nikona.

niedziela, 23 maja 2004, 18:48

niedziela, 23 maja 2004, 19:34

Narzekać raczej nie będziecie :D To w sumie całkiem dobry aparat, sadząc z różnych opinii przedstawianych na tym forum. Ja osobiście go w ręku nie miałem i opieram się na opiniach zasłyszanych :lol:

niedziela, 23 maja 2004, 20:01
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]