Teraz jest poniedziałek, 24 września 2018, 17:33

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Aparat do 2500 zł 
Autor Wiadomość

Post Aparat do 2500 zł
witam...
Czy mozecie doradzic mi jakis aparat do 2500 zł ? oczywiscie w cenach na allegro.pl :)

myslalem o Z2 albo S1 :| ale jak macie jakies lepsze propozycje to chetnie je poczytam... chodzi mi o dobrej jakosci zdjec na ustawieniach manualnych...

pozdrawiam

p.s.
to bedzie moj pierwszy aparat i zabardzo sie na tym nieznam :P

piątek, 28 maja 2004, 23:42

bedac na twoim miejscu, dolozylbym kilka zlotych i wzialbym zdecydowanie Panasonica FZ10 za okolo 2600zl w Niemczech, Po prostu boski obiektyw i wiele z niego radosci :twisted:

BTW Witaj na forum Obrazek

piątek, 28 maja 2004, 23:47

Post re
ja się za bardzo na tych droższych nie znam, ale i tych panasonicach słyszałem różne opinie- i te dobre i te złe. Niektórzy narzekają na cośtam z kolorami (za małe nasycenie), ale jak dla mnie to ten sprzęt jest naprawdę ekstra
PS czy musisz wydawać całe 2500zł? do czego potrzebny będzie Ci ten aparat? może na początek nie warto tyle w niego ładować? Ja, gdybym miał tyle kasy, to najpierw kupiłbym coś tańszego, zapoznał się, a potem zaszalał. Nie zawsze musimy podawać te najdroższe, na które stać pytającego. Może czasem jest to nawet dla kogoś niewskazane (np. dla mnie)
ale to tak na marginesie, bo nie wiem, jaki stopień zaawansowania przedstawia pytający.
do czego ma być ten aparat?

sobota, 29 maja 2004, 00:08

niemusze wydawac calych 2500, tylko mam 2500 przeznaczone na aparat - tak jak mowicie ze mzoe cos tanszego...

Aparat bedzie przeznaczony do nauki, ale chodzi mi tez o to zeby robil ladne zdjecia wszystkiego :) taki aparat rodzinny :P no moze bardziej zaawansowany.

pozdrawiam

sobota, 29 maja 2004, 09:49

Całkowicie zgadzam się z Superbikiem. Jeżeli to będzie Twój pierwszy aparat i -
jak sam przyznajesz - za bardzo się na tym nie znasz, może nie ma sensu wydawać
od razu pokaźnyxh sum pieniędzy, a lepiej zacząć od czegoś prostszego? Nie
namawiam Cię do kupna cyfrowej małpki (chociaż nie byłoby w tym nic złego), ale
może jakiś compact z trybem manualnym? A co do UZ - jeżeli 2500 to limit Twoich
funduszy, to kupiłbym coś tańszego i dobrze to osprzęcił - pamiętaj, że oprócz
zakupu samego aparatu w większości przypadków będziesz musiał jeszcze dokupić
większą kartę pamięci, ładowarkę, akumulatorki, potem warto zafundować sobie
statyw, tulejkę z filtrem ochronym a może i polaryzacyjnym, itd., itp.

Jeżeli koniecznie miałby to być UZ - z mojej strony polecam Ci Olympusa C-750 -
bardzo dobry sprzęt do kupienia za ok. 2000 złotych (a w komplecie masz już
ładowarkę, jeden komplet akumulatorków i pilota). Ten aparat jeszcze niedawno
był najlepszym UZ Olympusa i można nim robić naprawdę dobre zdjęcia. Od S1 IS
odstrasza mnie cena a od Z2 specyficzne wykonanie i koncepcja z "obrotowym" LCD,
ale to oczywiście subiektywne odczucia, poza tym Z2 jest atrakcyjna cenowo,
naprawdę szybka (szybsza od Olka) i prezentuje się nieco lepiej od starszej Z1.
Poza tym godny polecenia jest nowy C-765, tylko niestety ogólną wysoką notę
obniża zasilanie firmowymi akumulatorami - ale za to, przy tej samej jakości
zdjęć co C-750, jest zauważalnie szybszy (niestety brakuje wspomnianych przy
C-750 bonusów jak również np. stopki pod lampę błyskową). A poza tym, z dobrych
compactów z pełnym manualem, możesz dostać naprawdę niezły sprzęt - od Canona G3
i Olympusa C5050 (naprawdę "wypasione" aparaty) po prostsze Canony z serii A,
które jednak znakomicie nadają się na "dobry początek". I do nich chyba
namawiałbym Cię najbardziej. Za te pieniądze możesz zakupić np. A80 ze wszelkimi
dodatkami i jeszcze sporo Ci zostanie.

W sumie musiałbyś się nieco bardziej sprecyzować, czego tak naprawdę
potrzebujesz - czy np. chcesz robić zdjęcia owadom, czy też preferujesz foty na
imprezach sportowych? A może zdjęcia nocne? Itd.

Poza tym również witam na forum i pozdrawiam.

sobota, 29 maja 2004, 10:52

Post Re: re
superbike2001 napisał(a):
Niektórzy narzekają na cośtam z kolorami (za małe nasycenie)

Za male nasycenie??Moze widziales takie opinie na http://www.niewidomi.forum.pl?? :) Wg. mnie kolory sa duzo bardziej zywe niz w S1 i nawet Z2(chociaz w stosunku do Z2 nie wielka,aczkolwiek zawsze, roznica)/

sobota, 29 maja 2004, 11:29
Post Re: re
superbike2001 napisał(a):
ja się za bardzo na tych droższych nie znam, ale i tych panasonicach słyszałem różne opinie- i te dobre i te złe. Niektórzy narzekają na cośtam z kolorami (za małe nasycenie), ale jak dla mnie to ten sprzęt jest naprawdę ekstra
PS czy musisz wydawać całe 2500zł? do czego potrzebny będzie Ci ten aparat? może na początek nie warto tyle w niego ładować? Ja, gdybym miał tyle kasy, to najpierw kupiłbym coś tańszego, zapoznał się, a potem zaszalał. Nie zawsze musimy podawać te najdroższe, na które stać pytającego. Może czasem jest to nawet dla kogoś niewskazane (np. dla mnie)
ale to tak na marginesie, bo nie wiem, jaki stopień zaawansowania przedstawia pytający.
do czego ma być ten aparat?

to jest bardzo złe podejscie.
jesli lubi sie bardzo fotografie to mimo wszsytko warto kupowac swoją pierwsza cyfrówke juz wyzszej klasy. Kupowanie jakiegos aparciku za 800zł jest stratą pieniedzy, bo i tak po miesiacu bedzie bardzo ograniczał.

JA swego czasu kupilem od razu yfrówke wyzeszj klasy i nie załuje wydanych piniedzy, na pewno zas byłbym sporo zł w plecy gdybym uległ namomom niektorych i kupil zwykłą cyfrówkę z bardzo podstawowymi własciwosciami.

takie moje zdanie.

sobota, 29 maja 2004, 12:38

Ja nie zachęcam do zakupu cyfrowej małpki za 800 złotych (chociaż absolutnie nie uważam, że użytkownicy takowych powinni się ich wstydzić), ale do kupna prostszych compactów z pełnym manualem za niekoniecznie pełne 2500 złotych. Skoro użytkownik podkreśla, że to będzie jego pierwszy aparat i nie za bardzo się na tym zna - jaki jest sens kupowania jakiegoś "wypasionego" sprzętu, którego możliwości będzie przez długi czas wykorzystywał w 10-20%? Czy nie lepiej kupić nieco tańszy aparat - a też rozwojowy, bo pełny tryb manualny pozwoli na całkiem obszerne zapoznanie się z podstawami fotografowania? Poza tym - dzięki temu szukając kolejnego, już ambitnego, docelowego aparatu będzie dobrze wiedział, czego szuka i podejmie wybór świadomy. BTW - zdjęcia z A80 zamieszczane na naszym forum + własne doświadczenia wydają mi się potwierdzać, że można uzyskać z tego aparatu naprawdę udane fotki; co więcej - ponieważ seria A Canona jest bardzo popularna, łatwo znaleźć do niej różne atrakcyjne i niekoniecznie firmowe (więc tańsze) dodatki. Wreszcie sprawa być może najważniejsza - ceny cyfrówek potężnie spadły ostatnimi czasy - zapewne zaczną z czasem wyhamowywać, ale ta tendencja wciąż się utrzymuje; stąd pomysł z doskonaleniem swoich umiejętności na sprzęcie niższej klasy przez dajmy na to rok-półtora a następnie przejście na coś lepszego broni się również od strony finansowej. Np. Olympus C-4000 w ciągu półtora roku staniał mniej więcej trzykrotnie - to spora różnica.

Ale właściwie , należałoby sprecyzować, co to jest dla Ciebie, G, "cyfrówka wyższej klasy". Bo jeżeli to np. po prostu compact z manualem w miejsce cyfrowej małpki, to całkowicie się zgadzam. Zgadzam się również, że należy kupować sprzęt "trochę na wyrost" - ale nie należy z tym przesadzać.

Pozdrawiam.

sobota, 29 maja 2004, 13:25
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]