Teraz jest piątek, 21 września 2018, 18:18

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
 co na poczatek w cenie do 3000 zl ? 
Autor Wiadomość

Post co na poczatek w cenie do 3000 zl ?
Witam wszystkich !

Od dluzszego czasu chodzi za mna chec posiadania aparatu. Bedzie to moj pierwszy aparat w zyciu, wiec jestem zmuszony naprzykrzac sie innym i prosic ich o rade. Troszke juz sie oczytalem (to forum czytam od kilk dni, oprocz tego forum cyberfoto,polskie grupy dyskusyjne poswiecone fotografii no i oczywiscie niesmiertelne google), i poza wielkim metlikiem w glowie niewiele madrzejszy jestem. Na aparat wraz z karta i jesli to konieczne z zapasowymi akumulatorkami nie zamierzam wydac wiecej niz 3000 zl. Aparat powinien robic ladne zdiecia z automatu do zastosowan familijnych. Jako ze czesto wypuszczam sie rowerem za miasto na lono :) powinien miec dobre macro (owady) jak najwiekszy zoom (ptaki) w miare mozliwosci powinien pozwalac mi robic panoramy. Najlepiej zeby byl dobry we wszystkim :) niestety wiem ze zycie to sztuka kompromisow i ze nie ma idealow. Nie powinien tez byc za wielki (rower) ale tez zbyt delikatny jak olympusy seri 7xx bo pewnie szybciutko bym go uszkodzil. Ewoluowalem od olympusa 765 (zbyt delikatny i drogie karty) poprzez canona S1 SI (chyba juz zbyt drogi jak na 3 Mpx ) po drodze byl nikon 5700 (kilka fatalnych opinii na recenzje.net) panasonic FZ10 (jego najwieksza wada jak sie zdazylem zorientowac jest fakt ze ... to panasonic, to glowny i najczestszy zarzut no i polska cena jest absurdalna) pare razy przemknela mi przez glowe minolta A1 (seria Zx odpada bo ...brzydka, przepraszam uzytkownikow ale nie dam 2000 zl za cos co mi sie nie podoba). Jesli chodzi o minolte to boje sie ze to zbyt trudny aparat jak na totalnego amatora. I nie ukrywam ze tez ma kilka nienajlepszych opinii uzytkownikow na recenzje,net. Poza tym jakas taka duza mi sie wydaje. Niestey u mnie w miescie nie ma sklepu fotograficznego z prawdziwego zdarzenia i nie moge ich wizualnie i namacalnie porownac. Nie uktywam ze najbardziej kusi panasonic ale ... podobnie jak wiekszosc osob jestem tradycjonalista i z rezerwa patrze na nowosci. Olympusy serii 50xxmaja za maly zoom a fuji s7000 ponoc ma inne zalety niz dobre zdiecia. To mniej wiecej wszystkie modele ktore w jakis sposob zwrocily moja uwage. Doradzcie bo czas uplywa a ja kombinuje jak kon pod gorke. A moze nie ma sensu wydawac calej wyplaty na sprzet tylko kupic jakiegos srupteka dupteka (zaczerpniete z fotohobby ;) ) i nim sie troche pobawic zeby przekonac sie ktore funkcje aparatu maja dla mnie znaczenie i potem podiac bardziej swiadoma decyzje ? Prosze o wasze wypowiedzi.
A zapomnialbym sony DSC717 robi ponoc swietne zdiecia, ale ten jego ksztalt i wielkosc.

niedziela, 29 sierpnia 2004, 22:22
wujas ma fuji s5000 i robi super fotki. kupa funkcji, 10x zoom optyczny. super aparacik. chociaz ja sie nie znam wiec dokladnie Ci nie powiem, wiem tyle co wujas mowi, ze wypas :) ja dzis kupilem sony i jest git :)

niedziela, 29 sierpnia 2004, 22:28

super aparacik. chociaz ja sie nie znam wiec dokladnie Ci nie powiem, wiem tyle co wujas mowi, ze wypas :)

no nie wiem, wiele osob sie skarzy ze awaryjny enrgozerny i ponoc beznadziejny trb macro, a to wazne akurat dla mnie.

niedziela, 29 sierpnia 2004, 22:59

1. Kup coś prostego, np. Olympusa C-310. Zobaczysz z czego korzystasz, czego Ci brakuje - potem podejmiesz dobrą decyzję.
2. Kup Olympusa C-750. To dobry ultrazoom dla amatora. Nie jest wcale taki słaby, jak wygląda. Niestety, wszystkie mocno aparaty z dłuższym zoomem robią marne zdjęcia w automacie. Nie będziesz z nich zadowolony. A Panasonic... Beznadziejne kolory, praktyczna niemożność robienia zdjęć w szarówce i nocy, horrendalna cena... Sony F717 jest drogi (biorąc pod uwagę karty pamięci) mało wygodny i jednak duży. Tak więc polecam C-750.

niedziela, 29 sierpnia 2004, 23:01
w tej cenie to chyba najbardziej polecam canona s1. oli seri 7... też są niezłe, ale na długich ogniskowych pstrykając z ręki będziesz miał kłopot ze zrobieniem zdjęcia bez poruszenia. W canonie jest stablizacja obrazu, która podobno całkiem nieźle się spisuje. Zakładam, że zewnętrzna lampa błyskowa raczej nie będzie Ci potrzebna. No i jeszcze jedna sprawa - canon ma łatwiejsze menu. Ustawienia w canonach są banalnie proste, a w olach jest to w/g mnie bardziej zawiłe chociaż i tam można się wszystkiego w miarę szybko nauczyć...

... jak to Twój pierwszy sprzęt to popieram pkt1 z wypowiedzi TomekK czyli Oli C-310 lub np. Canon serii A

poniedziałek, 30 sierpnia 2004, 00:50

Po opisanych cechach moge polecić ci tylko jeden aparaty w cenie 3000 zł z zapasowym kompletem akumulatorów i kartą pamieci a jest to oczywiscie Fuji s7000. Dobre supermacro od 1 cm. Solidna obudowa. Zoom 6x. Trybem auto pstryka moja żona z dużym powodzeniem. A silna lampa błyskowa zapewni ci dobre zdjęcia na imprezach rodzinnych. Do podanych przez ciebie akcesoriów dodał bym statyw powinneś sie zmieścić w 3000 zł ;)

poniedziałek, 30 sierpnia 2004, 08:12

A co powiecie o olympusie C 4000 ? Jest tylko okolo 200zl drozszy od 310 a ma o wiele wyzsze notowania u uzytkownikow na recenzja.net no i ponoc olympusy serii 4000 maja wzmocniona obudowe bo sa przeznaczone dla ludzi aktywnych i takich roztrzepancow jak ja :) Ktos moze sie wypowiedziec na ten temat ? No i jak sie sprawuje macro ? Chyba mnie przekonaliscie ze na poczatek lepiej kupic cos tanszego, no a z zooma to niestety musze zrezygnowac bo aparaty w okolicy 1000 zl go nie posiadaja.

poniedziałek, 30 sierpnia 2004, 08:31

Post re
to jest bardzo dobry aparat. Bardzo jasny i bardzo szeroki obiektyw, dobre auto (jednak nieco gorsze od canonów serii Axx). Jego jedyna wada, to powolność. Praktycznie nie da się nim uchwycić jakiejś sytuacji, bo może już być po wszystkim, gdy aparat się włączy. Ma on jednak chyba tryb uśpienia, więc w momencie, gdy wiesz, co chcesz zrobić i wiesz, co się wydarzy możesz go przełączyć w ten tryb nie będzie zżerał dużo prądu a będzie w gotowości bojowej.

poniedziałek, 30 sierpnia 2004, 09:19

W takim wypadku odpada. Zdaje sie ze pomylilem olki serii 4000 z seria 400 i 410. Bo to te drugie maja wzmacniana i uszczelniana obudowe, czy ktos moiglby mi powiedziec cos wiecej o tych aparatach, bo suche dane to jedno a wrazenia uzytkownikow to zupelnie cos innego.

poniedziałek, 30 sierpnia 2004, 10:00
no i wybierając sprzęt nie fascynuj się zbytnio pikselami bo jak jest ok aparat to już z 3 mpx możesz zrobić dobre powiększenia nawet w formacie A4. Oczywiście warunkiem jest dobre zdjęcie wyjściowe. Czego więc trzeba więcej podczas stawiania pierwszych kroków w foto.

poniedziałek, 30 sierpnia 2004, 10:57

Juz po zawodach, zdecydowalem sie na canona A80 zestaw z karta 256MB pokrowcem, ladowarka i zestawem zapasowych akumulatorkow za nieco ponad 1700zl. Mysle ze to dobra cena. Zastanawialem sie jeszcze nad olympusem 4000 ale pomimo ze ma jasniejszy obiektyw to jego slamazarnosc byla dla mnie nie do przyjecia, no i tansze karty pamieci w aparatach canona :) Dziekuje wszystkim za pomoc, mam nadzieje ze ten aparcik spelni moje oczekiwania.

poniedziałek, 30 sierpnia 2004, 18:53
auto w oly c4000 nie jest gorsze niz w canonach a80/70 :!:
a jego "ślamazarność" jest do zaakceptowania i przejawia sie głownie przy odpalaniu - tak więc o ile nie bedziesz ptrykał zdjęc sportowych lub osób/przedmiotów w ruchu mozesz się nad nim zastanowić,
jeśli chodzi o szybkość obejrzyj i porównaj aparaty wsklepie :!:
na pewno przewagą c4000 jest obiektyw i możliwości np:
zapis bezstratny (tiff) - w axx brak
ustawienia fiormatu zdjęcia 3:2 lub 4:3 - w axx tylko 4:3
większy lcd 1,8" (w a80,70 1,5") a75 1,8"
obiektyw 32-96 przysłona 2,8f-11f w (w axx przysłona do 8f)

a do 3000 polecam
canon g3
minolta a1
olympus 5060

Ostatnio edytowano poniedziałek, 30 sierpnia 2004, 20:03 przez Gość, łącznie edytowano 1 raz

poniedziałek, 30 sierpnia 2004, 19:55

Za pozno zamowienie juz poszlo :) Jednak obiekty w ruchu zamierzam fotografowac no i zamierzam tez mocno korzystac z funkcji zdiec seryjnych a ta w olku tez nienajlepsza, chyba tylko 3 mozna zrobic? Popraw mnie jesli sie myle. Czas pokaze czy to byl dobry wybor, od czegos w koncu trzeba zaczac :)

poniedziałek, 30 sierpnia 2004, 20:00
przed chwilą pstryknąłem w serii 12 fot i nie było problemu (mogłem dalej) (ustawienie HQ format maksymalny)

poniedziałek, 30 sierpnia 2004, 20:06

Post re
rzeczywiście, nie jest tak źle, jak by się wydawało, ale np. ja pstykam dużo (50%) zdjęć obiektów w ruchu więc jak by nie był dobry, to jednak odpada.

poniedziałek, 30 sierpnia 2004, 21:33
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]