Teraz jest wtorek, 18 września 2018, 23:32

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 FujiS7000czy Minolta Z3 
Autor Wiadomość
Post FujiS7000czy Minolta Z3
Bardzo prosze o rade. Po zapoznaniu sie z ofertami w podobnej cenie wybralam te dwa aparaty. Nie wiem co wazniejsze czy 12-krotny zoom Minolty czy 6megapikseli Fuji. Opinie o tych aparatach pomoglyby mi dokonac wyboru. Aparat bedzie uzywany w sposob tradycyjny oraz do dokumentacji roznych dzialan i reprodukcji.

poniedziałek, 30 sierpnia 2004, 22:01

ja bym był chyba raczej za Z3.. ale to moja sugestja bo mi by sie przydal taki zoom... a tak wogole to jest Minolta ;)

wtorek, 31 sierpnia 2004, 01:47

[...] a tak wogole to jest Minolta ;)

No i co z tego że to jest Minolta? Przecież ta Z3 to chyba antyreklama Minolty jest... Ten aparat to jakiś straszny niewypał... Hot pixele pojawiające się po nagrzaniu aparatu przy włączonym AS, jakieś dziwaczne poziome kreski w obrazie, duże szumy przy słabym oświetleniu, itd. To chyba najmniej udany aparat z całej serii Z. Jeśli Cię stać, a chciałbyś aparat z dużym zoomem i z dosyć dużą matrycą to lepiej może zastanów się nad FZ20 Panasonica (cena zbliżona do Fuji S7000). Oto niektóre cechy FZ20:
- x12 krotny zoom ze stabilizacją optyczną,
- jasny obiektyw (F2.8 w całym zakresie),
- 5 Mpix matryca,
- zdjęcia z małym zaszumieniem obrazu (a przynajmniej na dotychczas prezentowanych fotkach), stosunkowo małe aberracje,
- lampa wspomagająca AF w gorszych warunkach oświetleniowych (tzw. AF assist lamp),
- 9-punktowy AF,
- duża prędkość działania,
- lampa błyskowa dosyć sporej mocy i inne rzeczy, których już nie będę tutaj wymieniał, bo o tym aparacie już sporo na tym forum zostało napisane (wystarczy przeszukać forum).

Pozdr.

wtorek, 31 sierpnia 2004, 02:16

teraz to sie troche unormowało ale na poczatku jak tu zawitałem odnosiłem wrażenie faworyazowania minolty ;) :)

wtorek, 31 sierpnia 2004, 02:46

To zależy co chcesz uzyskać jeśli wrążenie na laskach to pewnie długi zoom i Minolta. Jeśli chcesz fotografować aparatem z przyszłościa z łatwo dostęonym osprzętem (goraca stopka) i np. standardowe filtry + solidne wykonanie i dobre zdjęcia oraz wiele innych zalet to polecam fuji s7000 a napewno sie nie zawiedziesz.

wtorek, 31 sierpnia 2004, 08:35
kiedy one sie pojawiaja ? we wszystkich aparatach Z3?

wtorek, 31 sierpnia 2004, 09:11

Mimo, że używam tylko jeden z tych aparatów (Fuji) podejrzewam, że oba mają podobne możliwości. Mają wady i zalety tyle, że w innych kategoriach. Chwalone jako kultowe przez fanów i chlastane przez posiadaczy innych cyfrówek. Moim zdaniem istotne jest dopasowanie konkretnych parametrów aparatu do oczekiwań konkretnego fotografa.

wtorek, 31 sierpnia 2004, 10:23

hotpixy ???
kiedy one sie pojawiaja ? we wszystkich aparatach Z3?

Pojawiają się one po nagrzaniu się aparatu, przy włączonej stabilizacji.

Oto przykład:
Obrazek

A to fragment wypowiedzi użytkownika tego aparatu:

"okropne "gorace pixele" przy dlugich czasach naswietlania zdjec nocnych (>6 s) i to mimo wlaczenia trybu "noise reduction" polegajacego na subtrakcji "czarnej ramki". Takie stada hotpixeli widywało sie w pionierskich modelach sprzed paru lat! U Canona dokladnie ten sam mechanizm czyszczenia dziala WZOROWO, tu zas wydaje sie zalosna atrapa, a szkoda, bo max. 15 s. teoretycznie pozwala na bardzo skuteczne zdjecia nocne"

Pozdr.

wtorek, 31 sierpnia 2004, 10:55
rozumiem, ze tylko przy nocnych zdjeciach pojawiaja sie ?

czy nie da sie jakos tego zniwelowac ? moze minolta wypuscic jakis soft nowy ? czy to sprzetowa wada ?

wtorek, 31 sierpnia 2004, 10:57

tragedia :(
rozumiem, ze tylko przy nocnych zdjeciach pojawiaja sie ?

Tak, zdjęcia z hotami wychodzą szczególnie na fotkach robionych nocą (przy dłuższych czasach naświetlania), przy właczonej stabilizacji. Gdy aparat jest zimny to zjawisko podobno nie występuje.

sebasw napisał(a):
czy nie da sie jakos tego zniwelowac ? moze minolta wypuscic jakis soft nowy ? czy to sprzetowa wada ?

To jest ewidentnie wada sprzętowa. Podobno pomaga wyłączenie stabilizacji (przy włączonej aparat się przegrzewa i wtedy te hoty się pojawiają - nawet jest kontrolka temperatury informująca o przegrzewaniu się matrycy i jeśli się ona zapali to należy wyłączyc aparat i poczekać aż się ostudzi :lol: ).

Do wcale nie mniej istotnych wad należy zaliczyć poziome paski pojawiające się na zdjęciach z ciemnozielonym tłem oraz duże szumy przy niedoświetlonych zdjęciach.

Pozdr.

Ostatnio edytowano wtorek, 31 sierpnia 2004, 12:17 przez Daddy25, łącznie edytowano 3 razy

wtorek, 31 sierpnia 2004, 12:04

Niedługo będę mógł coś sprowadzić z USA i zastanwiałem się canon is 1s zcy z3... Zastanawiałem bo teraz już wiem ze bedzie to 1s is.

Canon A60 kingston 256mb 4x 2400 forever + energizer + Velbon dx-888 + macro edar 2.8/100mm ( niedlugo 1.8/400mm)+ tulejka CHWILOWO BEZ APARATU karta kingston cf 256 trup. I pomyslec ze za ten szajs dalem niedawno ponad 200zl :(

wtorek, 31 sierpnia 2004, 12:14
?

w konfrontacji Z3 vs Canon S1
wygrywa canon ??

nawet mimo kilku wad canona ?

wtorek, 31 sierpnia 2004, 12:42

Jak dla mnie S1 IS, mimo mniejszej matrycy (3 Mpix), jest bez porównania lepszym wyborem...

Pozdr.

wtorek, 31 sierpnia 2004, 12:45

Jakich wad? Powazna wada jest brak lampki af. Chociaz na hamerykanskim forum twierdzili ze jest...

Canon A60 kingston 256mb 4x 2400 forever + energizer + Velbon dx-888 + macro edar 2.8/100mm ( niedlugo 1.8/400mm)+ tulejka CHWILOWO BEZ APARATU karta kingston cf 256 trup. I pomyslec ze za ten szajs dalem niedawno ponad 200zl :(

wtorek, 31 sierpnia 2004, 13:08
brak lampki AF co tak naprawde oznacza, czego nie mozna zrobic, co jest utrudnione etc. ?| (sorki, ale jeszcze jestem laikiem)

cena S1 i Z3 jest taka sama.

wtorek, 31 sierpnia 2004, 13:41
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona