Teraz jest wtorek, 24 kwietnia 2018, 23:14

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 nikon / olimpus / canon / sony ?.. 
Autor Wiadomość
Post nikon / olimpus / canon / sony ?..
Planuję kupić cyfrówkę . Chcę, żeby miała dobry obiektyw, funkcję makro, dodatkowe funkcje - jak większosc cyfrówek (balans bieli, cz-b, itd), spore okienko podglądowe, no i co chyba najwazniejsze - jak najlepsze odwzorowanie kolorów . Aha, no i nie mniej niz 4tys. pxl (będę robić wydruki dużej wielkosci) . Funkcje manual mile widziane (dotąd pracowałam na lustrzance - Minolty) . Jeśli chodzi o karty pamięci - wiadomo, rowniez zalezy mi , zeby były jak najtansze o jak największej pamięci, ale to akurat jest rzecz drugorzędna .
Więc w pierwszej kolejności myślałam o Nikonie 4100 - jego funkcje wydawały mi się ok, ale wczoraj jeden facet zamącił mi Olympusami . Sony tez podobno robią świetne foty i mają doskonałą optykę (zeiss, wiem), ale w ogóle ich nie znam . Do Olympusa byłąm dotąd generalnie zrażona, więc waham się tym bardziej (podobno doskonałe odwzorowania kolorów). Ale czy nie wierzyć w doświadczenie Nikona ? A może canon G5 ?? ale to już inna półka cenowa chyba ...

Proszę o poradę !

wtorek, 31 sierpnia 2004, 22:41

4 tys pix to troche malo jak na duze wydruki (co najwyzej znaczki pocztowe) :wink:

4 miliony pix to co innego ;)

wtorek, 31 sierpnia 2004, 22:47
Administrator

Nie dubluj postów na przyszlość. To że zamieścisz ten sam w trzech działach nie spowoduje że dostaniesz więcej odpowiedzi! Jedynie powstanie bałagan.

SwiatObrazu.pl

wtorek, 31 sierpnia 2004, 23:43
dubel wyniknął z powolnego tempa działania u mnie tej stronki i symulacji niewysłania :)
natomiast co do ilości pixeli to się walnęłam, gratuluje spostrzegawczości Kolegi :wink:

Zapomniałam dodać, ze zależy mi na zamknięciu się w jak najniższej kwocie - np. nikon coolpix 4100 był na promocji w MM przeceniony z 1599 na 1300 - niech mi ktoś powie, czy to się opłaca ? co to za sprzęt i czy te rewelacje, jakie są w jego opisie na str. producenta to prawda (czy ktoś to testował ?) . Czy aparaty typu Premier są komuś znane ? Bo zadziwia mnie ich niska cena w stosunku do podanych parametrów .

Proszę mi coś doradzić, bo naprawdę mam problem, a decyzję MUSZĘ podjąć DO POJUTRZA ! :cry:

środa, 1 września 2004, 00:23
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]