Teraz jest poniedziałek, 23 kwietnia 2018, 17:04

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Aparat Pentax Optio S40 porownanie do PS A75 
Autor Wiadomość
Post Aparat Pentax Optio S40 porownanie do PS A75
Witam.
Zastanawiem sie nad Tym Pentaxem. Totalnym amatorem moze nie jestem ale z cofrowkami mialem dotąd niewiele stycznosci. dlaczego chce kupic kompaktowy aparacik zamiast "coś lepszego"? a mianowicie maleństwo w tym stylu zawsze sie przyda a wydawac 2500 czy 3000 na aparat cyfrowy to jak na dzien dzisiejszy za wiele dla mnie. Chce poczekac az cyfrowki jednak troche potanieja a do tej pory robic fotki na przyzwoitym poziomie aparatem ktory pozniej sie przyda
to tyle na wstepie.
Zastanawialy mnie opinie na temat tego Pentaxa ( mam lustrzanke Pentaxa wiec dlatego skłaniam sie ku tej marce.
Jakie sa wasze opienie w porownaniu do PS A 75 Lub Minolty S414. bo takimi aparatami robilem zdjecia, czy warto inwestowac w takiego Pentaxa. Jaka jest jakosc zdjec, szumy, pobor pradu i ogolne wrazenia uzytkowników, Bede robil wszelakie zdjecia od rodzinnych do krakjobrazów przez Macro itd,
Prosze o Fachowa odpowiedz i dzieki Z góry za nia.
Pozdrawiem ( 1 POST :)

środa, 1 września 2004, 09:52

dla mnie Pentax to Pentax żadna firma - zawsze lepiej kupiś jakiś firmowy aparat. np. Canona lub jakiegoś Olympusa

środa, 1 września 2004, 10:05
dla mnie Pentax to Pentax żadna firma

:shock:
Ty za młody po prostu jesteś...

środa, 1 września 2004, 10:18
Moderator

Trzeba dodać, że Pentax w cyfrówkach, to żadna firma - tak już lepiej.

środa, 1 września 2004, 11:50
wszystko lepsze od ciągle psujące się Z1 któtrego jestem niestety posiadaczem, kupiłem w internecie i jak zpobaczyłem 1 raz myślałem że przysłali zabawke za 5 zł...
pentax to znana firma w USA i bardzo chwalona

piątek, 3 września 2004, 11:54

Hmm... no Michał, tu trochę chybiłeś :D Pentax to legendarna firma, robiła jedne z najlepszych aparatów analogowych i jeżeli nic się nie zmieniło, to zapewne nadal robi.

Racja natomiast, że w świecie cyfrowym firma ta nie odgrywa większej roli.

W tym wypadku A75 to o wiele lepszy wybór, a A80 lub A95 to już w ogóle kapitalny :D

Pozdr,
kSh

piątek, 3 września 2004, 15:12
no tak ale canony A75 czy a80, o czym w wielu miejscach na forum pisano są także ponad miarę awaryjne, no i dochodzi przekłamywanie kolorów, o czym wiele osób pisało, często brak współpracy z kartami kingstona... czyli w sumie dużo problemów
a Pentax to najbardziej firmowy i sprawdzony sprzęt...

piątek, 3 września 2004, 15:45

Post re
no nie wiem, czy z tą awaryjnością to prawda. A co do przekłamań kolorów, niedawno ksh to wyjaśnił. Chcesz mieć kolory jak w olympusach. Wystarczy w efektach ustawić neutral i już nie będzie podbijał kolorów.

piątek, 3 września 2004, 16:07

no tak ale canony A75 czy a80, o czym w wielu miejscach na forum pisano są także ponad miarę awaryjne, no i dochodzi przekłamywanie kolorów, o czym wiele osób pisało, często brak współpracy z kartami kingstona... czyli w sumie dużo problemów
a Pentax to najbardziej firmowy i sprawdzony sprzęt...

Bzdura - może A75 jest awaryjny ale nie A80 - sam miałem A80 przez 6 m-cy i zrobiłem nim bez problemu 3300 zdjęć.
Problem z kartami to jest taki, że ludzie kupują jakies oszukane karty na allegro.

piątek, 3 września 2004, 16:17

Hmm... mam Canona A80 od początku czerwca, przeżył ze mną już kilka dużych wycieczek, ale dbam o niego i nie stwierdziłem żadnych problemów. Co więcej: z dnia na dzień robię lepsze foty, więc ten aparat jest super.

Co do przekolorowywania zdjęć, zajrzyj tutaj.

Oczywiście, w kazdej firmie i w każdym modelu znajdą się wadliwe egzemplarze. Nawet Mercedesy S się psują. Tylko pytanie brzmi: jaki odsetek sprzedanych sztuk się psuje?

Poza tym, podtrzymuję twierdzenie, że Pentax to znana i lubiana firma w fotografii analogowej. Cyfry Pentaxa są jakieś nijakie, mało o nich wiadomo, mało mają użytkowników, nie są żadną sensacją najwidoczniej. Natomiast cyfry Canona, Olympusa i Minolty robią sensację, a skoro znasz markę Pentaxa, to nie zaprzeczysz przecież, że te wymienione firmy to również renoma od wielu dziesiątek lat?

Pozdr,
kSh

piątek, 3 września 2004, 20:18
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]