Teraz jest środa, 26 września 2018, 12:56

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 Aparat do max 500 zł 
Autor Wiadomość
Post Aparat do max 500 zł
Witam :)

Pierwszy raz tutaj :)

Sprawa taka... szukam aparatu do max 500 zł Mam jednak pewne wymagania.. przydałby się ZOOM OPTYCZNY, możliwość robienia czasem jakiegoś makro. Hyh i jeszcze... jaka karta najlepiej.. xD, SD czy coś :? Słyszałem że xD drogie :? Jak to jest? Jeżeli się nic nie znajdzie... jestem skłonny dowalić kasy i kupić jakieś cacko za MAX 600 zł !

Pozdrawiam wszystkich :D

p.s. jak coś narozrabiałem to przepraszam :twisted:

piątek, 3 września 2004, 18:21

Post re
oj, bedzie cienzko...

piątek, 3 września 2004, 19:42

Ostatnio edytowano wtorek, 25 stycznia 2005, 21:01 przez Grisza[Gen], łącznie edytowano 1 raz

piątek, 3 września 2004, 19:54

:shock: To trzeba być niezłym Agentem, żeby chcieć za 500zł aparat cyfrowy [w odróżnieniu od zabawki] i jeszcze żądać zoomu optycznego i rozsądnego makro :D

Grisza odpowiedział Ci dokładnie tak, jak powie Ci każdy rozsądny człowiek: dozbieraj do Canona A60, będziesz nas po nogach całował ze szczęścia. A inne? Hmm... jakie inne?

Pozdr,
kSh

piątek, 3 września 2004, 20:06
Witam! Ja nie chce Ciebie do niczego namawiac, bo nie jest to super sprzet i moznaby miec zastrzezenia co do tego sprzetu bo wkoncu nic nie jest idealne, ale... no wlasnie ale. Mowa tu o niskobudżetowym aparacie Kodak CX 7220. Ja kupilem go za 399 nowego z 12m-cy gwarancji, ale to rzadkosc za tyle znalezc, natomaist aktualnie na Allegro sa za ok. 480zeta, co jest w miare niezla cena. Oczywiscie jest to full automat i wplywu za bardzo na zdjecia nie masz. Z tego co zauwazylem (mam go ze 2 tygodnie) to wmiare niezlym punktem tego aparatu sa niezle zdjecia makro. Ogolnie jesli nie jestes wymagajacy to Ci wystarczy taki sprzet (ja uwazam, ze jest niezly, ale troche zdjec w zyciu napykalem i jednak trzeba przyznac, ze dla kogos bardziej wymagajacego 7220 ciut za malo, dlatego do zdjec bardziej prof. uzywam "kliszowego manuala" :) ) Do wad moglbym zaliczyc troche slaba lampe, ale do prostych zastosowan wystarcza. Aparat oferuje 16MB wbudowanej pamieci co wystarcza na zrobienie 25 zdjec w najlepszej rozdzielczosci, no ale jesli myslisz o dodatkowej karcie to zamierzasz pewnie dosc intensywnie eksloatowac "sprzeta". Zoom optyczny rowniez posiada, fakt, ze niezaduzy (2x) ale mimo wszystko sie przydaje. Nie jest rowniez za bardzo pradazerny. Jesli szukasz aparatow w takich cenach to szukaj je glownie na Allegro, duzo taniej, a sprzet jak ze sklepu. Podsumowujac CX 7220, jak wspomnialem to sprzet klasy niskobudzetowej dla osob, ktorzy nie maja zamiaru zglbiac tajnikow foto i dla nich to wystarczy. Z drugiej strony jesli jestes bardzo ograniczony przez finanse to w kwocie do 500zl nie masz za duzego wyboru...

piątek, 3 września 2004, 20:19

Pieniądz wyrzucony w błoto.

piątek, 3 września 2004, 20:23
No do idealu to im duzo brakuje, ale nie jest az tak tragicznie. Na pewno nie jet to aparat, ktory robi zdjecia dobrze w kazdych warunkach, ale jest relatywnie tani. Ja na przyklad kupilem go po to by robic zdjecia do Allegro i do prostych zdjec typu impreza rodzinna, czy wycieczka i do takich rzeczy raczej sie sprawdzi. Ja napisalem, ze nie jest to ideal i do niczego nikogo nie namawiam, ale ludziom malowymagajacym to wystarczy (wiem to po moich domownikach :) ). Jesli =agent= chcialby zobaczyc pare fotek z tego CXa to mu moge przeslac jesli poda maila i wtedy oceni czy takie cos mu wystarcza :) Pozdro.

piątek, 3 września 2004, 20:52

każda pliszka/sroczka swój ogonek chwali - oympus 220 jest całkiem niezły. 3x zoom optyczny, makro na akceptowalnym poziomie, zdjęcia można zrobić niezłe, chodzi na takie jak barszcz karty smartmedia.

ja uzywam i nie narzekam - do cykania fotek rodzinnych jest swietny, a obiektyw zaslaniany klapka to wspaniala rzecz...

piątek, 3 września 2004, 21:28

Ja podobnie jak koledzy polecalbym Ci A60. Sam [jak zreszta widac w podpisie] uzywam modelu A70 i jestem z niego bardzo zadowolony! ;-) Mysle, ze A60 bedzie najrozsadniejszym wyborem dla Ciebie, poniewaz robi jak na tak mala matryce robi piekne fotki i oferuje takze ustawienia manualne. Bedziesz musial troche dozbierac, ale znowu nie tak duzo. Jakis miesiac temu w sklepie widzialem go za 800 PLN, wiec teraz na Allegro.pl znajdziesz jeszcze tansze! Na prawde goraco polecam - bedziesz mile zaskoczony! :-)

BTW: Byc moze zdecydujesz sie na model powystawowy. Zauwazylem, ze bardzo duzo ludzi kupuje taki sprzet... Zreszta sam zobacz - http://www.allegro.pl/show_item.php?item=30299329 ;-)

piątek, 3 września 2004, 22:27
Fajnie :) Dzięki za odpowiedzi :) Hm może jednak poszukam za Canonem A60... :roll: Jak mnie będzie coś nurtowało to się jeszcze odezwę :)

Pozdro

sobota, 4 września 2004, 18:36

do 500zl polecam sie rozejrzec za czyms z drugiej reki np. minolta 2300 karta 128 i aku. Ja swoj sony p50 z wyposazeniem sprzedalem na allegro za 510zl.

Canon A60 kingston 256mb 4x 2400 forever + energizer + Velbon dx-888 + macro edar 2.8/100mm ( niedlugo 1.8/400mm)+ tulejka CHWILOWO BEZ APARATU karta kingston cf 256 trup. I pomyslec ze za ten szajs dalem niedawno ponad 200zl :(

sobota, 4 września 2004, 18:40

Takie wymagania za 500 - 600 zł?? Buhaha :) Ale się uśmiałem :lol: :evil:

No dobra bez urazy - teraz już na poważnie - pozbierał bym trochę więcej na twoim miejscu i kupił coś naprawdę lepszego np. wspomniany A60; albo i więcej kasy i coś z wyższej półki - a nóż wpadniesz w cug fotografowania i będziesz chciał więcej funkcji lub pełnego manuala ????

Pozdrawiam!!:)

sobota, 4 września 2004, 18:48
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]