Teraz jest wtorek, 18 września 2018, 23:29

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Cyfrowka, bez bajerow za 1600 zl 
Autor Wiadomość
Post Cyfrowka, bez bajerow za 1600 zl
Witam

Prosze pomoc wybrac mi aparat cyfrowy w granicach 1600 zl (sam aparat bez dodatkow na allegro).
Najwazniejsza dla mnie jest jakosc zdjec. Nie potrzebne sa zadne bajery. Zastanawialem sie nad Z3, FZ10 i Fuji S5500. Martyca przydalaby sie 4 Mpix. Aparat uzywany bedzie glownie do portretow wiec nie wiem czy warto inwestowac w duzy zoom?
Bardzo prosze o odpowiedzi z uzasadnieniem :)

pozdrawiam

czwartek, 21 października 2004, 23:15

Szkoda, że z opcji szukaj mogą korzystać tylko nieliczni użutkownicy. Na tym forum było już wałkowane co i jak i za ile ......................

Vendeur:
kiedyś były ostre (Kasowane) dyskusje na temat GOŚCI i widze że w tej sprawie nic nie zostało zrobione. Chyba nawet już ktoś dał pomysł żeby tylko nie blokować gości to fakt - by nie mogli rozpoczynać nowych tematów! :? :? :? :? :? :? :?

Ostatnio edytowano czwartek, 21 października 2004, 23:29 przez Raven`, łącznie edytowano 1 raz

czwartek, 21 października 2004, 23:27
Post Re: Cyfrowka, bez bajerow za 1600 zl
Krukilis napisał(a):
Martyca przydalaby sie 4 Mpix. Aparat uzywany bedzie glownie do portretow wiec nie wiem czy warto inwestowac w duzy zoom?
Bardzo prosze o odpowiedzi z uzasadnieniem :)

pozdrawiam

No to może zupełnie coś innego niż przez ciebie wymienione modele, czyli wielokrotnie tu opisywany (uzasadnienie znajdziesz na forum w ... "Szukaj" ;) ) Olympus C-4000 ?

Do portretów wydaje mi się całkiem dobrym rozwiązaniem, a jeszcze zostałoby sporo kasy ;)

czwartek, 21 października 2004, 23:28
Moderator

Vendeur:
kiedyś były ostre (Kasowane) dyskusje na temat GOŚCI i widze że w tej sprawie nic nie zostało zrobione. Chyba nawet już ktoś dał pomysł żeby tylko nie blokować gości to fakt - by nie mogli rozpoczynać nowych tematów! :? :? :? :? :? :? :?

Akurat nie mam na to wpływu w ogóle :(.

czwartek, 21 października 2004, 23:36
To, że taki temat był wałkowany wielokrotnie nie znaczy, że zawarte w nim informacje są aktualne. Niestety każdego miesiąca pojawiają się nowe modele aparatów, które różnią się od poprzednich modeli. Rynek zmienia się więc bardzo dynamicznie. Ten sam temat pół roku później wygląda więc zupełnie inaczej.
1. Najprosztsza metoda to nie odpowiadać na powtarzające się pytania, a w szczególności pytanie gościa, który do robienia portretów potrzebuje UZ.
2. Co do odebrania przywileju wypowiadania się to powiem krótko: bez wypowiedzi gości to byłoby dalej "Minolta Z1 rulez". Niestety wszędzie musi być dopływ świeżych pomysłów i niektóre wypowiedzi gości są sensowniejsze niż wypowiedzi starych wyjadaczy.
Pozdrawiam

Gość i tylko Gość

piątek, 22 października 2004, 07:40
Ja kupiłem w zeszłym tygodniu Olka C-5000 i jestem zadowolony, zwłaszcza że przedtem robiłem zdjęcia na Zenicie z zewnętrzną lampą i zdjęcia wychodziły COOL, tak i tu po podpięciu dodatkowej lampy jest OK...

przyznam się że wbudowanej lampy używam sporadycznie bo to, sami wiecie, budrzetowe rozwiązanie.... Przed zakupem przetestowałem trochę cyfraków ( dzięki uprzejmości znajomego:)) i nie da się ukryć że wszystkie cyfraki mają problemy z wbudowanymi lampami...( a to zdjęcie przepalone, a to niedoświetlone, a to królicze oczy mimo zastosowania redukcji czerw. oczu..... i td itp) nie ma się co rozpisywać postawiłem na tego OLKA i korzystam ze starej lampy od ZETA z ruchomą głowicą i zoomem i jestem zadowolony....... Jasna sprawa że to duży kompromis ale jeśli ktoś robi tylko zdjęcia pamiątkowe to po co przepłacać choćby za lampe ok 600-700 zł..? jak mam za 150 z tzw komputerem...
co do zdjęć makro, to jest ok.....

Może jestemw błędzie, ale wydał mi się najlepszym rozwiązaniem, zwłaszcza że ma stopke ISO pod lampe... MATRYCA mam czułość tylko ISO 320 ale po co komu więcej przy zewętrznej lampie...? choć mogę się mylić.......
Dodatkowy plus to bezprzewodowy pilocik, ale w sumie to bajer, ale przydatny
Dokucza mi tylko wizjer optyczny, ma mały rozmiar, ale da się żyć....

Cóż myślę że dla amatora który chce coś więcej niż tylko naciskać spust jest ok.....

Pytanka na: WIELKUS@OP.PL

piątek, 22 października 2004, 12:09

Głównie do portretów? Olympus C-4000. f/2.8 przy 100mm da ładnie rozmazane tło.

piątek, 22 października 2004, 19:53
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]