Teraz jest środa, 25 kwietnia 2018, 23:49

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 Pomzcie wybrac aparat 
Autor Wiadomość
Post Pomzcie wybrac aparat
Czesc wszystkim dopiero co natrafilam na to forum i podoba mi sie tutaj. Udalo mi sie uzbierac pieniadze i chce sobie kupic aparat cyfrowy. Zalezy mi na tym zeby byly jak najlepsze zdjecia reszta jest mniej wazna. Ogladalam na allegro aparaty i spodobal mi sie canon z serii a8x a7x no i jakis nowy wyszedl a95 co sadzicie o tym aparacie dobry jest? Ktory z nich jest najlepszy a moze jest jakis inny co by byl lepszy od tych??? Pozocie mi dokonac wyboru acha apatrat ma byc do 1400zl. I uzasadniajcie swoje odpowiedzi by nie mam ielonego pojecia o aparatach troche mi tylko mlodszy brat o nich mowil ale nie wiem czy to prawda. Bede wdzieczna za pomoc

sobota, 23 października 2004, 13:23

Jeżeli chcesz robić aparat, którego zadaniem ma być tylko robienie dobrych zdjęć, to zdecydowanie polecam Olympusy z serii C-3x0 i mju300. To wyśmienite aparaty amatorskie. Nie mają konkurencji w trybie automatycznym, przynajmniej w tej cenie.

sobota, 23 października 2004, 14:07

2. Jeśli nie, to zastanów się nad serią Axx Canona i ewentualnie Minoltą Z1/ Z10, jeśli chcesz dużego zooma.

sobota, 23 października 2004, 18:46
Post proponuję
CANON'y serii A - 60, 75, 80, 85, 95 (tylko poczatkowa seria modelu A70 miała małe problemy).

Jeżeli nie potrzebujesz dużego zoom'a to są to naprawdę dobre aparaciki.

Ze sprzetu wyższej klasy alternatywa dla A95 jest napewno SONY W1.

SONY W1

Cyber-shot o rozdzielczości 5,1 megapikseli

z nowym obiektywem Carl Zeiss Vario-Tessar.

Wyposażony w ekran LCD 2,5", procesor Real Imaging Processor i bogaty zestaw wygodnych funkcji. Całość mieści się w mocnej, choć lekkiej, aluminiowej obudowie w kolorze srebrnym.

Dane techniczne: rozdzielczość: 5,1 megapikseli;

zoom optyczny: 3x; zoom cyfrowy: 6x; funkcja Smart Zoom (VGA): 12x;

obiektyw Carl Zeiss Vario-Tessar; przysłona (ogniskowa dla aparatu 35mm): F2,8-5,2 (38-114mm); przybliżona liczba zdjęć/czas pracy: 340/2h50min.(z akumulatorkami NH-AA-2DA);
ekran LCD: 2,5"; optyczny celownik; procesor REAL IMAGING PROCESSOR; czas uruchamiania: 1,6s; opóźnienie wyzwolenia migawki: 0,32s; minimalny odstęp między dwoma zdjęciami: 1,2s; filmy MPEG: VX Fine; PictBridge - USB direct print; możliwość użycia konwertera; oprogramowanie Picture Package;

Cena = 1399zł (Allegro)

Pozdrawiam i zyczę udanych fotek!

wilde_hilde

http://onet.allegro.pl/show_item.php?item=32767918

sobota, 23 października 2004, 19:46
Mam ten sam problem ale nie chcę zaczynac nowego wątku ( bo ich juz tyle tu jest :wink: ).
Zastanawiam się właśnie pomiedzy Monilta Z10 a któryms z canonów A75, A80, A85.
Na fotografii troche się znam ale nie na cyfrowej. Szukam aparatu, z manualem ale i z dobrym automatem, takiego który będzie mozna zrobić niezłe zdjecia zarówno w słoneczny dzień jak i w niepogodę, przy słabym świetle. Wprawdzie to nie paprat robi zdjecia tylko człowiek, ale lepiej robic lepszym niz gorszym, gdzie mimo starń nie wyjdzie.
Z10 - ma zoom a sadzę ,ze od czasu do czasu z niego korzystac będę stąd własnie wsród Canonów pojawiła sie ona. Martwi mnie tylko ten port na pamięc - czy to bezpieczne?
Prosze pomóżcie.

sobota, 23 października 2004, 19:58

wilde_hilde - nie ma jak autoreklama :) Swoją drogą, muszę przetestować tego Soniacza - Tessar brzmi pięknie, ale Vario-Tessar? 4-soczewkowy Tessar jako obiektyw zoom - to nie brzmi dobrze...

sobota, 23 października 2004, 21:04

Piszecie czy zalezy mi na duzym zoomie. Czyli tak w ogole to o co chodzi??? duzy zoom to do czego mi bedzie potrzebny zebym wiedzial czy bedzie czy nie??? odpowiedzcie

sobota, 23 października 2004, 21:17
Moderator

No ja tez szukam apartu.
Piszecie czy zalezy mi na duzym zoomie. Czyli tak w ogole to o co chodzi??? duzy zoom to do czego mi bedzie potrzebny zebym wiedzial czy bedzie czy nie??? odpowiedzcie

Na pewno nie będzie Ci potrzebny. To funkcja dla osób, które umieją tworzyć kompozycje zdjęciowe. Jeśli nie wiesz co to jest i do czego służy, tzn., że Ci się po prostu nie przyda.

sobota, 23 października 2004, 22:39

[quote="Vendeur"Na pewno nie będzie Ci potrzebny. To funkcja dla osób, które umieją tworzyć kompozycje zdjęciowe. Jeśli nie wiesz co to jest i do czego służy, tzn., że Ci się po prostu nie przyda.[/quote]

heh, to niestety prawda. Dlaczego pytasz się po wszystkich wątkach jednocześnie? Wystarczy w jednym i mocno przeczesać to forum, popytać (tylko nie sprzedawców w sklepach).

Czy to Vario przy Tessar oznacza, że ten obiektyw ma 4 soczewki? yyyyy, chyba asferyczne (ja się nie znam), czy w ogóle tylko cztery soczewki? Nie rozumiem tego.

PS Słyszałem, że Sony ma teraz konkurencyjne ceny aparatów, kart dalej nie. Podobno ten W1/12 jest całkiem niezły, tylko nie ma takiej funkcji jak priorytet migawki i przysłony :?

sobota, 23 października 2004, 23:59

Ostatnio edytowano środa, 26 stycznia 2005, 23:10 przez Grisza[Gen], łącznie edytowano 1 raz

niedziela, 24 października 2004, 00:06
Moderator

Oj, to uważam za sporą wadę brak trybów półmanualnych. Ja w nich często pracuję.

niedziela, 24 października 2004, 00:39

Tessar to obiektyw czterosoczewkowy. Przy stałej ogniskowej to nie problem - a często wręcz potęga tego obiektywu. To konstrukcja z początku 20 wieku (!). Ale sprawdzało się to tylko przy ogniskowych 40-80mm i to STAŁYCH! Cztery soczewki w obiektywie zoom to musi być koszmar - zajrzyjcie do katalogów i popatrzcie ile soczewek mają zwykle współczesne obiektywy typu zoom.

niedziela, 24 października 2004, 11:59
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]