Teraz jest poniedziałek, 23 kwietnia 2018, 17:04

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Zdjęcia na weselach-no co kupić????? 
Autor Wiadomość

Post Zdjęcia na weselach-no co kupić?????
Witam,

mam zamiar kupić aparat do 3500 zł do robienia zdjęć na weselach.
Dodam,że narazie nie mam pojęcia o fotografii ani o aparatach.
Co byście mi polecili?Może da ktoś jakiegoś linka z poradami dla początkujących bo będę miał dwa miesiące na naukę przed debiutem.

Pozdr
LOL (jeszcze)

wtorek, 26 października 2004, 00:22

wtorek, 26 października 2004, 01:37
Moderator

Minolta A1 + Lampa błyskowa 5600 HS, choć nie wiem, czy się z taką lampą zmieścisz w cenie. Możesz też spojrzeć na Canona G5 albo jakiegoś Olympusa. Ale nie wiadomo, czy te 3500 zł to na wszystko, czy jak? A może 300D?

wtorek, 26 października 2004, 01:59

Żeby nie było że polecam konkretny typ aparatu.
1. Obiektyw od 28mm do 140mm lub 200mm
2. 5 MegaPiksli w zupełności wystarczy (może nawet 4 lub 3 by wystarczyły - fotki formatu 10x15 wyjdą - co prawda z większej rozdzielczości zawsze można coś wykadrować - szczególnie na weselach ;-) )
3. Dodatkowa dobra lampa to podstawa.
4. Dodatkowe akumulatory (jeden lub dwa zestawy) konieczność
5. Duże karty pamięci obowiązkowo.
6. Wskazany zapis fotek w RAW (zawsze na spokojnie można jeszcze popracować nad fotką - zdecydowanie więcej wyciągniesz z RAW niz z JPEG'a)
7. ;-) stabilizacja obrazu, żeby nie straszyć lampą - w mniej oświetlonych miejscach - gdzie na weselach może dochodzic do ciekawych scen, szczególnie z upływem czasu. A jak wyjdzie dobra fotka to ona jedna bedzie więcej warta niz 1000 pozostałych ;-)

Generalnie w 3500 ciężko się będzie zmieścić z cyfrówką .... więc może jednak analogowa lustrzanka, a jak zarobisz nieco kasy to dokupisz cyfrowe body do posiadanych obiektywów i bedzie ok.

wtorek, 26 października 2004, 03:14

O qrcze,myślałem że 3,5 tys. wystarczy na cyfrówkę.
To mam mały problem bo to musi być cyfrówka.
Zdjęcia będą robione tylko do godziny 23 (bez kościoła),jakieś 250 zdjęć.
Potrzebny będzie dodatkowy akumulator?

wtorek, 26 października 2004, 09:27

Starczy na Canona 300D :)

wtorek, 26 października 2004, 09:39

moze się okazać ze normalnie wystarczy standardowy, ale ja bym w takie systuacji nie szedł bez zabezpieczenia.
3,5 to mało, minolat 56hs soi chyba po jakieś 1,4 tysiąca na allegro, można ja znaleść a najleprzy wypadku za 1000, no chyba ze sie pozmieniało.
Jak chcesz się tym zając profesjonalnie to za 3,5 tysiąca to powino ci się udać zdobyć canona 300d z kitowym obiektywem, potem jeszcze z 200-400 zł na karte pamięci i minimum 600 zł na lampe błyskową już nie mówie o takich dodatkach jak torba, statyw....
Jak chcesz to robić amatorsko to minolta A1, lub w najgorszym wypadku z2, albo z3 i do tego lampa błysklowa od 36hs w góre, oczywiście do tego wypadało by mieć jeszcze karte pamięci, aku itd.

Minolta Z2 :: 128 MB :: 16 MB :: Tulej 45/52 :: UV 52 :: Minolta Flash 3600 (D) :: 4 x Sanyo 2300 :: MW 8168 GS :: Osłona przeciwsłoneczna :: Statyw Vanguard jakiœ tam :: Kuferek Case Logic :: Głupie pomysły :: pewnie jeszcze coœ ciekawego

wtorek, 26 października 2004, 09:46

Mietix napisał(a):

Starczy na Canona 300D :)

3.5 tyś spokojnie wystarczy..... :wink:

Wbrew pozorem zdjęcia na weselach nie wymagją nie wiadomo czego....
Ważny jest jasny szerokokontny obiektyw (najlepiej by pasował tu taki jak w A1) z tego pododu odrzuciłbym lustra bo nie da się kupić za 3.5 tys 300D z obiektywem który spełniał by powyższe wymagania
Obiektyw najważniejszy !!

Matryca 4Mpix wystarczy (bardzo rzadko robi się odbitki z wesela większe od A4)
Dobra lampa na którą trzeba trochę kasy zostawić

Na moje ok A1 z dobrą lampą 36hs wystarczy (56HS jeką proponyje vendeur to jest propozycja nad wyrost)

A tak naprawdę to nawselach najważniejszy jest oko fotografa :wink:
Dam przykład: jekieś dwa lata temu zostałem poproszony przez znajomych o 'pstryknięcie paru fotek' na ich weselu, tak na dokładkę bo mielu już wynajętego niby zawodowego fotografa z wypasioną cyfrówką.....
Wóczas miałem .....Zenita z paroma niezłymi niemieckimi obiektywami i lampą bez bajerów którą dalej urzywam do FZ10 :wink:
No i zgadnijcie czyje zdjęcia bardziej się podobały :lol:

wtorek, 26 października 2004, 10:13

Może ja coś powiem na ten temat, w końcu robiłem troszkę fotek na weselach.

ODPADAJĄ KOMPAKTY. Widziałem "fotografów" z Fuji 7000, A1, G5 ... To nie są aparaty na taką imprezę.

MUSISZ MIEĆ LUSTRO. I LAMPĘ. Palnik od ściany, jak się da to od sufitu, ISO 400-800, coby złapać w miarę bezszumowo rozległe pomieszczenia kościoła, przydałby się by też jakiś obiektyw z większą ogniskową, coby można było złapać parę przy ołtarzu w małej głębi (no można też Kitowym, ale wtedy bedzie trzeba biegać blisko pary młodej, w kościele tak głupio troszkę). No i oczywiście 6 Mpx w dobrej ostrości do zrobienia jednego czy drugiego zdjęcia w większym formacie.

Zestaw minimalny:

EOS 300d + 18-55 kit = 3500 zł(allegro)
90-300 EF 4.5-5.6 + 900 zł
420 EX Lampa = 900 zł
Karta 1 GB = 350 zł
dodatkowy akumulator = 70 zł
---------------------------------------
5720 zł

Można zrezygnować w sumie z 90-300 , to wyjdzie 4820zł

http://www.negatyw.org

wtorek, 26 października 2004, 11:31

ODPADAJĄ KOMPAKTY. Widziałem "fotografów" z Fuji 7000, A1, G5 ... To nie są aparaty na taką imprezę.

MUSISZ MIEĆ LUSTRO. I LAMPĘ. Palnik od ściany, jak się da to od sufitu, ISO 400-800, coby złapać w miarę bezszumowo rozległe pomieszczenia kościoła, przydałby się by też jakiś obiektyw z większą ogniskową, coby można było złapać parę przy ołtarzu w małej głębi (no można też Kitowym, ale wtedy bedzie trzeba biegać blisko pary młodej, w kościele tak głupio troszkę). No i oczywiście 6 Mpx w dobrej ostrości do zrobienia jednego czy drugiego zdjęcia w większym formacie.

Zdecydowanie się nie zgodzę :!:

Lampa jest ważna ale nie potrzebna od razu za ok 1000zł :!:

ISO 400-800 :?: Przcież kościele nie ma całkiem ciemno :!:
ISO 100-200 i czas ok 1/10s f:2.8 to są wystarczające parametry (nikt tam nie biega wiec nic się nie poruszy :D

6Mpix :shock: :?: kto robi odbitki ślubne A3 :?:
Z 4Mpix można mieć A4 to z całą pewnością wystarczająco....

Do takiej zabawy potrzebny jest dobry obiektyw (jasny)
A ty w zestawie proponujesz jekiś 'kitowy'
....no i potem potrzebujesz ISO800 ..........trochę bez sensu :roll:

wtorek, 26 października 2004, 12:13
Dowolne lustro, obiekty 28-135 będzie wystarczający, ważna mocna lampa.

Po co Ci tele na weselu?? :lol:

Ale tak to jest, jak się wypowiadają kolesie od pszczółek i kwiatków.
Nikt z Was na weselu nie robił, ale każdy wszystko wie.

wtorek, 26 października 2004, 12:38
I jeszcze jedno - jak wyskoczysz na weselu w kościele ze zdjeciami na świetle zastanym, to Cię wszyscy wyśmieją. :lol:
To by było niezłe :lol:
Kto Ci za to zapłaci ? Na pewno nie młodzi :lol:

Idź sobie w niedziele do kościoła potrenuj na zastanym, obejrzyj efekty i w poniedziałek kup lampę.

Pozdrawiam.

wtorek, 26 października 2004, 12:40
A ISO jak najmniejsze - 200 to maks, polecam setki. Jak masz lampę LP40 to aparatowi wszystko jedno...

wtorek, 26 października 2004, 12:41

ISO 100-200 i czas ok 1/10s f:2.8 to są wystarczające parametry (nikt tam nie biega wiec nic się nie poruszy

a no byś się zdziwił, po ceremoni jest impreza, a tam zazwyczj ludzie tańczą i już widze jak cię udało przy 1/10s złapać ostre zdjęcie...

Ja bym się trzymał cennika Cichego, bo kitowy obiektyw jest za krótki by coś z daleka złapać. Akumulator dodatkowy to myśle że to jest takie zabezpieczenie bo nigdy niewiadomo co się może stać.
Lampa za 900 zł to nie jest dużo, to jest wyższa pułka średniej klasy. Ja z doświadczenia wiem że np moja ma zasięg 36 metrów ale jak odejmiesz przysłone, czas to przeważnie masz jakieś 8-12 metrów dobrego oświetlenia, co wystarcza tak na styk. Bez lampy dodatkowej się nieda pracować w takich warunkach. Tańsza lampa czyli co słabsza słabsza będzie za słaba. Moższe wybrać lampe tańszą która będzie sobie błyskać jak chce, a nie taką co ustawi w odpowienim miejscu żarnik, sprawdzi czy taka moc jest wystarczająca itd..
Pamiętaj że ustawianie lampy to jest znowu czas jaki bardzo szybko płynie na imprezach

Minolta Z2 :: 128 MB :: 16 MB :: Tulej 45/52 :: UV 52 :: Minolta Flash 3600 (D) :: 4 x Sanyo 2300 :: MW 8168 GS :: Osłona przeciwsłoneczna :: Statyw Vanguard jakiœ tam :: Kuferek Case Logic :: Głupie pomysły :: pewnie jeszcze coœ ciekawego

wtorek, 26 października 2004, 12:55

A jakim aparatem robiłaś (robiłeś) zdięcia w tym kościele na światle zastanym?

Bo cyfrowe lustra mają to do siebie że nawet na ISO 800 czy 1600 nie szumią, a przy takiej czułości lampa nie jest potrzebna.

Poza tym w kościele nawet lampa gigant wszystkiego nie doświetli, i wtedy doświetlony jest ok pierwszy plan, a całe tło pogrążone w mroku.

Bardzo mi się podoba zestaw zaproponowany przez Cichego.

wtorek, 26 października 2004, 13:04
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona