Teraz jest niedziela, 12 lipca 2020, 21:04

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Zdjęcia na weselach-no co kupić????? 
Autor Wiadomość

Z Tobą Zenek natomiast się nie zgadzam, bo nienawidzę chałtury. Jak coś robić to dobrze, albo wcale a liczenie na to że "przeciętna para młoda to nie zawodowi fotografowie i na pewno nie zauważą różnicy pomiędzy fotką z kompaktu a lustra" jest niesmaczne i nie na miejscu. Jak sie czegoś podejmujesz to robisz to tak jakbyś to robił dla kogoś kto zna się lepiej od Ciebie. Inaczej to jest zwykłe oszustwo, naciągactwo i chałtura!!!

Gdzie tu jest oszustwo :?:
Jeśli mnie ktoś wunajmuje to wie z czym ide :!:
Nikomu nie gadam że zrobie najpiekniejsze fotki na świecie....że pełen profesjonalizm i najlepszy sprzęt......
Gadam jek jest że sprzęt taki ....możliwości takie..... to oszustwo???
daję z siebie i możliwości aparatu wszysko a efekt końcowy jest taki że nawt ktoś kto się zna na fotografi nie będzie wiedział czy to było z lustra czy kompaktu
To nie oszustwo, naciągactwo i chałtura!!! tylko realia :wink:

Bandit jeśli masz AS to takie fotki robisz bez problemu :!:
A są nawet tacu co twierdzą że przy 1/10s na zoom 10x robia bez AS ale to inna bajka

PS dlaczego myślisz że jeśli zrobie kompaktem to "cała reszta wyjdzie czarnao" mylisz się :wink:

wtorek, 26 października 2004, 14:51

chyba chodzilo ci o IS - kolego ale jesli chodzi o IS to samo takie szklo kosztuje prawie tyle co aparat mowie oczywiscie o lustrze!

a to ze fotki kompaktem beda dobre to mozesz powiedziec dzieciom na dobranoc!
a jesli chodzi o szumy to juz lepiej sie nie odzywac!

wtorek, 26 października 2004, 14:58
Moderator

A są nawet tacu co twierdzą że przy 1/10s na zoom 10x robia bez AS ale to inna bajka

Dokładnie tak jest ;).

Bandit napisał(a):
chyba chodzilo ci o IS -

Nie, chodziło o AS. Nie znasz różnicy pomiędzy AS a IS. Czyżbyś był "canomaniakiem" i słyszał tylko o jego systemie? ;)

wtorek, 26 października 2004, 15:13
zenek napisał(a):

Dokładnie tak jest ;).

Panowie bez przesady, przy czasach 1/10sek minimalne poruszenie się obiektu powoduje że jest on rozmyty i ma się wrażenie ze jest nieostry, więc stabilizacja nie jest dobra na wszystko. Niestety przydażyło mi się to na własnej skórze przy pierwszych fotkach z A1. Swiatło było wystarczające i stabilizacja działała ok, tylko potem okazało się że głowy lub ręce lub inne członki są nieco rozmyte, a pozostałe nieruszające się elementy kadru wyszły ok. Więc teraz wspomagam się lampą jeśli czasy wynoszą 1/10 sek i mniej.
Stabilizacja sprawdza się jeśli robisz fotki nieruchomym obiektom z długimi czasami naświetlania nie mając statywu.

wtorek, 26 października 2004, 16:52

Zejdźmy na ziemię. Do robienia zdjeć na takich imprezach musi być lustro, i nawet nie 300d tylko lepszej klasy. MUSI być mało szumu, mala głębia, możliwość zwiększenia czułości, jeśli to potrzebne, lampa zewnętrzna, możliwość błysku na 2 migawkę (czego 300d nie ma) - wtedy można się pobawić. Reasumując - Nikon D70 lub Canon 10d minimum + osprzęt. Ze sprzętem niższej klasy można iść na ryby, a nie bawić się w profesjonalnego fotografa.

http://www.negatyw.org

wtorek, 26 października 2004, 17:39
Moderator

Vendeur napisał(a):
zenek napisał(a):

Dokładnie tak jest ;).

Panowie bez przesady, przy czasach 1/10sek minimalne poruszenie się

Tzn? Napisałem, że tak jest, no to tak jest ;) Oczywiście chodzi o martwą naturę, ewentualnie naturę, lub bardziej wyszukane modele i modelki.

wtorek, 26 października 2004, 18:27
Och, Cichy Cichy... a w garbate aniołki też wierzysz ?

Po co Ci druga lamelka przy czasach synchronizacji rzędu 1/90-1/125 ?
Wiesz w ogóle co to błysk na drugą lamelkę ( nie migawkę, nie masz dwóch migawek ).

Dowolne lustro, szkło standard, mocna lampa i WIEDZA, DOŚWIADCZENIE i KSZTA TALENTU i masz każdy ślub.

A w ogóle to to jest najbardziej bezsensowna dyskusja tygodnia.

Acha, ślubo-profesjonaliści, nie wiem który wyskoczył, że zdjęcia przy ołtarzu robi się z kilku metrów... może Ty, ale ja staje obok księdza.

Pozdrawiam...

wtorek, 26 października 2004, 18:30
Aha, a jak stoję półtora metra od młodych to też walę lampą prosto w ślipia - mnie nie interesuje architektura kościoła i ciocia Fruzia w 12 rzędzie - tylko młodzi, opasły ksiądz i obrączki. To oni mają być na zdjęciach, nic innego.

wtorek, 26 października 2004, 18:32
Moderator

Aha, a jak stoję półtora metra od młodych to też walę lampą prosto w ślipia - mnie nie interesuje architektura kościoła i ciocia Fruzia w 12 rzędzie - tylko młodzi, opasły ksiądz i obrączki. To oni mają być na zdjęciach, nic innego.

Hehe... Ja np. nie lubię takich samych zdjęć i w kółko pary młodej, obrączek, a tym bardziej księdza... Chciałbym też zobaczyć, jak wygląda kościół i widzowie, dlatego to także jest dla mnie ważne na moich zdjęciach z kościoła. Chodzi o ogół imprezy, a nie tylko główny temat ;).

wtorek, 26 października 2004, 18:36

Lamelka ? 2 migawka, czyli na zamkniecie jejku ;) Ja to tak nazywam 1 migawka - jak sie otwiera, druga jak sie zamyka..

Chodzi mi tu o efekt ruchu - taniec , czas 1/10 - 1/2 sek i błysk na drugą kurtynę,. Świetne wrażenie ruchu tańczących...

http://www.negatyw.org

wtorek, 26 października 2004, 18:48
Chodzi mi tu o efekt ruchu - taniec , czas 1/10 - 1/2 sek

Wiem po co :wink:
Spróbuj też po 5 sekund, ale tylko przy walcu :wink:

Cichy napisał(a):
błysk na drugą kurtynę.

O, i tak to nazywaj do końca dni swoich :wink:

wtorek, 26 października 2004, 19:12

Dołączę się do tego postu... robiąc zdjęcia na ślubach znajomych.. bezpłatnie i najczęściej jako 2gi fotograf... kupilibyście A1+3600D (lampa) czy wydali sporo kasy na D70+cośtam. Pytanie kierowane do Cichego i nie tylko:!:

wtorek, 26 października 2004, 19:40

wesela to w większości złe warunki oświetleniowe więc na pewno aparat ze stopką do dodatkowej lampy, oprócz lustrzanki cyfrowej ewentualnie jakiś zaawansowany kompakt z dużym jasnym obiektywem.
Osobiście wybrałbym 300D wgrał hacka, niestety lampa wbudowana w 300D nie zawsze może się sprawdzić, ale jeśli nie masz zbyt wygórowanych ambicji co do tego rodzaju fotek to w ogóle nie ma o czym mówić.
Kiedyś obfotografowałem wesele rodziny Eosem 500N + 50mm 1.8 z wbudowaną lampą i filmem ISO200 i wyszły rewelacyjnie, ale sala miała halogenowe oświetlenie!

wtorek, 26 października 2004, 20:22

Cyzli powoli sprawa sie wzjasnia . 3500 PLN wstarczy na dobry sprzet analogowy - body, obiektyw, lampa.

wtorek, 26 października 2004, 21:19

Przyglądam się tej dyskusji i nie bardzo wiem, co napisać. Padło tu wiele propozycji, z czego 90% moim zdaniem można wyrzucić spokojnie do kosza. 3500zł? Za to kupisz jeden przyzwoity obiektyw ALBO przyzwoity analogowy korpus ALBO lampę + pamięć. Z porządnym cyfrowym korpusem można tylko marzyć o zmieszczeniu się w 10000zł. To są zdjęcia, które wymagają potężnego wsparcia ze strony sprzętu. One z kilku powodów są dla aparatu dużo trudniejsze od zdjęć artystycznych. To jest bardziej fotoreporterka niż fotografika, dlatego sprzęt musi być świetny. Fotoreporterzy (zwykle Canon EOS1D* lub Nikon D2H/D1X) przeważnie robią dużo marniejsze zdjęcia, niż fotograficy, robiący dużo tańszym sprzętem. Ale POTRZEBUJĄ lepszego sprzętu. W kilku punktach, dlaczego zdjęcia ślubne są BARDZO trudne:
1. Nie ma czasu. Zdjęcia trzeba robić. Klient ma prawo otrzymać zdjęcia, nie wiem, z zakładania obrączek. I ma dokładnie gdzieś, że fotograf w tym czasie zmieniał kartę pamięci czy czekał na naładowanie lampy. Ma dostać to zdjęcie. I już.
2. Trzeba być przygotowanym na kiepskie światło. Nie postawi się własnych reflektorów, nie zdejmie się z kościoła czy sali dachu - trzeba robić, przy takim świetle, jakie jest. Mocna i wszechstronna lampa błyskowa jest niezbędna. I duże doświadczenie w operowaniu nią.
3. Zdjęcia muszą być idealnie ostre, idealnie naświetlone. Nie wszyscy klienci to debile, a zdjęcie bardzo dobre od kiepskiego rozpoznać NAPRAWDĘ łatwo. Nie wszystkie, ale większość.
4. Niezbędne może okazać się dobre wsparcie dla zdjęć seryjnych. A tu niestety na polu bitwy zostają tylko profesjonalne lustrzanki z profesjonalnymi lampami.
5. Nie możemy szaleć z czułością. Musimy być przygotowani, że z niektórych zdjęć niektórzy klienci będą chcieli naprawdę duże odbitki (większe niż A4). Co im powiecie? "Niestety, zbytnio widać szumy"?
NA TYM CHCECIE ZARABIAĆ PIENIĄDZE, WIĘC MUSICIE ZAINWESTOWAĆ! Nie da się inaczej. Pomyślcie, czy ma sens pytanie "Chcę wozić ludzi do ślubu. Jak myślicie, maluch wystarczy, czy mam zmienić na Cinquecento?"
Jeżeli już konieczne są minimalne koszty, to moim zdaniem zestaw powinien wyglądać tak (choć to tylko początek):
1. Dobry korpus analogowy, bo stosunkowo tani, w porównaniu do cyfrowego - np. Minolta Dynax 7.
2. Dobra i bardzo mocna lampa błyskowa ze wszystkimi funkcjami i w pełni ruchomą głowicą - np. Minolta 5600HS.
3. Szeroki i jasny zoom - od 24mm.
4. Dobry obiektyw 28-100 (ca) f/2.8.
5. Duuuży komplet bardzo różnych klisz.
6. Dodatkowe zasilanie (najlepiej grip).
Przydałby się jeszcze jaśniutki obiektyw standardowy - 50mm f/1.8.

wtorek, 26 października 2004, 22:10
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona