Teraz jest niedziela, 23 września 2018, 10:31

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
 do 1800zl 
Autor Wiadomość

Post do 1800zl
witam, mam do dyspozycji ok 1800zl, caly czas myslalem nad Minolta Z3, ale troche sie naczytal negatywnych komentarzy na jego temat. Prosze o rade, czy Z3 to bedzie dobry zakup, czy raczej kupic cos innego przy tych samych lub podobnych parametrach? A moze jeszcze troche pozbierac kasy na cos innego.
pozdrawiam

sobota, 6 listopada 2004, 16:51

temat po stokroc walkowany, uzylez juz opcji szukaj? :D

osobiscie z takim budzetem wzialbym canona s1 lub dolozyl odrobinke i wybral pomiedzy fuji s7000 a canonem g5 (z ukierunkowaniem chyba na fuji)

sobota, 6 listopada 2004, 18:13

no wiem wiem, ze juz walkowany, ale raz ze skoro jest jeden wielki dzial pt. "Co kupić za xxxx PLN ?" i podpisem pod nim: "Jeśli dysponujesz pewnym budżetem, a chcesz zapytać co kupić za te pięniądze to to forum jest odpowiednim miejscem." wiec pozwolilem sobie dodac takowego posta ;) z reszta zanim go napisalem, to juz pytalem przy oazji innych tematow, ale jakos znaczacej odpowiedzi nie dostalem. a kazdy na swoj sposob jest inny i ma inne wymagania. spoko , przepraszam ze po raz kolejny to samo napisalem, ale chodzi mi tez wlasnie bardzo mocno o ta cene pod katem Z3, a co do tego modelu to akurat malo znalazlem (albo zle szukalem;) ) bo chcialbym sie dowiedzic co jest nie tak z tym modelem ze tego mi nie polecasz.
pozdrawiam

sobota, 6 listopada 2004, 18:23

w kazdym razie dziekuje za odpowiedz, do 2000 raczej bede mogl sie nagiac. a jesli chodzi o zooma w fuji (ma x6) to duza roznica z Z3? czy w ogole sie wykorzystuje takiego duzego zooma jak w Z3?

sobota, 6 listopada 2004, 18:37

Jeśli robisz zdjęcia reporterskie to zoom 10x może się przydać. Jeśli robisz tylko krajobrazy, portrety, fotki z imprez to 10x nie potrzebujesz.
taka moja opinia :)

CANON POWERSHOT S1 IS... i dobrze jest! / do albumu mojego zapraszam :)

sobota, 6 listopada 2004, 18:55

Oj właśnie sobie uświadomiłem, że w Z3 jest 12x... no czyli to sporo ale czasem może być przydatny taki zoom. Niczym snajper możesz polować na swoje ofiary :wink:

CANON POWERSHOT S1 IS... i dobrze jest! / do albumu mojego zapraszam :)

sobota, 6 listopada 2004, 18:57

Ostatnio edytowano niedziela, 7 listopada 2004, 12:54 przez Raven`, łącznie edytowano 1 raz

sobota, 6 listopada 2004, 23:07

12x to porzadna luneta, duzo wieksza niz 6x w fuji. na to pytanie musisz odpowiedziec sobie sam, w zaleznosci od tego co fotografujesz. ja 90% zdjec robie na szerokim kacie i ten parametr bedzie dla mnie jednym z wazniejszych przy zakupie kolejnego aparatu - bede szukal czegos z 28 mm na wide.

uwazam ze 6x w fujiku powinien ci wystarczyc, tym bardziej ze fuji ma spora matryce, z ktorej mozna potem na koputerze wykadrowac kawalek zdjecia w ten sposob "wspomagajac" zoom. pomijam tu kwestie tego liczenia pixeli - interpolowane 12, niby normalne 6 czy jeszcze jak by to interpretowac.

moje zdanie jest takie - teraz decyzje musisz podjac sam, kazdy z wymienionych przeze mnie aparatow jest troche inny

z3 - olbrzymia luneta, stabilizowany, pochodzi z serii Z-etek, obok ktorych nie mozna przejsc obojetnie - jedni (jak Vendeur :D ) je kochaja, inni nienawidza

g5 - porzadny kompakt, duza cegla, bardzo przyjemna w obsludze. lampka wspomagajaca af, odchylany lcd (czesto nieoceniona sprawa), 5 mpix ale troche maly zakres ogniskowych 35-140 mm

s7000 - chyba najbardziej wszechstronny z nich wszystkich, podlaczysz do niego tania zewnetrzna lampe blyskowa, duzo pixeli -> duze odbitki. mi osobiscie wlasnie on dalby najwiecej radosci

zaznaczam jednak ze sporo w moich postach jest gdybania. Z3 sie nie bawilem, pozostale dwa mialem w rekach krotko, doslownie bawilem sie kilka chwil i zrobilem kilka zdjec.

a za pytanie nie przepraszaj, to przeciez nie grzech. co innego gdybys wczesniej nie szukal :wink:

sobota, 6 listopada 2004, 23:12

prześledziłem cały twój tok poszukiwać i co ......... :
no dziś sie zalogowałeś i pierwszy raz zapytałeś:
Cytuj:
witam
a jak sie ma Z3 do Z1 albo Z2??

nie wątpliwie pytanie zostało zadane o 15:45 następnie po dokładnie 6 minutach rozpoczełeś ten topik (15:51)

Jest 22:38
Wnioski, mam nadzieje że sam do nich doszedłeś
4 posty w tym 3 w tym temacie, czasami człowieka krew zalewa, ale niestety takich ludzi jak ty jest więcej :twisted:

sobota, 6 listopada 2004, 23:39

makak dzieki za chwile czasu i wyczerpujaca odpowiedz :) bede bral pod uwage ;)
Raven`: szukac to nie znaczy od razu pisac tam posty, tylko w jednym przypadku to uczynilem i chyba jeszcze raz jako gosc
pozdrawiam

niedziela, 7 listopada 2004, 18:52

a swoja droga texty typu "szukajcie a znajdziecie" sa troche nie teges, skoro tak Was wkurza ze powtarzaja sie tematy, to zablokujcie forum tak aby nie mozna bylo juz dodawac nowych i wtedy automatycznie zmusicie nas do szukania... tak ja to widze, ale wtedy nie bedziecie mieli co robic :P bo tak to przynajmniej dostajemy ochrzan, a czasem przy okazji odpowiedz na nasze pytania lub linki do innych tematow ;)

pozdrawiam

poniedziałek, 8 listopada 2004, 00:42

@mareku - ale czy do wysiłku trzeba Cię zmuszać ? Nie umiesz dać coś sam od siebie ? Zajęcie mamy a nie chodzi w życiu o to żeby cały czas pisać to samo - jeżeli piszesz że możesz poszukać to zrób to !!!

A wpadłem właśnie na pomysł
nalezy sobie przygotować w notatniku gotowe odpowiedzi na często zadawane pytania i tylko wklejać gotowce :)

poniedziałek, 8 listopada 2004, 00:48

skoro tak Was wkurza ze powtarzaja sie tematy, to zablokujcie forum tak aby nie mozna bylo juz dodawac nowych i wtedy automatycznie zmusicie nas do szukania...

no i wlasnie o to nam chodzi

poniedziałek, 8 listopada 2004, 00:53

Tak się zastanawiałem czy to napisać czy nie bo znowy koś powie że komuś tylko wciskam to co ja mam
więc nie będe nic więcej pisać poza to że za 1800 można jeszcze mieć FZ10

poniedziałek, 8 listopada 2004, 00:55

A wpadłem właśnie na pomysł
nalezy sobie przygotować w notatniku gotowe odpowiedzi na często zadawane pytania i tylko wklejać gotowce :)

hehe. no o cos mniej wiecej takiego tez mi chodzilo ;) pozdrawiam

poniedziałek, 8 listopada 2004, 01:01
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]