Teraz jest czwartek, 19 kwietnia 2018, 23:24

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
 Luty/marzec 2005r.-ok. 2000zł 
Autor Wiadomość

Post Luty/marzec 2005r.-ok. 2000zł
Witam, Od pewnego czasu śledzę Wasze wypowiedzi na forum, ale mam pewne wątpliwości co do wyboru aparatu.
Może po krótce przybliżę moją sytuację: na początku przyszłego roku (mniej więcej w lutym może w marcu) mam zamiar dokonać zakupu aparatu za kwotę ok. 2000zł. Z racji tego, że moje doświadczenia z aparatami cyfrowymi ograniczały się jedynie do autofokusa w Canonie 70 (chyba) aparat ten będę wykorzystywał raczej do zaznajomienia się z nową technologią. Nie oznacza to oczywiście, że wogóle nie miałem styczności z aparatami z manualnymi ustawieniami (wiem do czego służy przesłona, ustawianie czasu naświetlania-kiedyś wiele czasu spędzałem na zabawie analogowymi lustrzankami ojca: Zenit, Praktica). Można zatem powiedzieć, że jestem zaawansowanym amatorem, ale balans bieli itp. to dla mnie czarna magia. Nie chcę żeby to zabrzmiało, że jak opanuję technikę fotografi nowo zakupionym aparatem to zaraz go zmieniam na coś lepszego. Aparat ma mi służyć ładnych pare lat, dlatego zależy mi na tym aby robił on dobre zdjęcia (zresztą chyba jak każdemu). Żeby była jasność, zupełnie nie ineresuje mnie ogromnie wysoka jakość zdjęć w powiększeniu do A4. Maksymalna wielkość odbitki to format 13X18 (chociaz chciałbym aby przy tym formacie jakość zdjęcia była wysoka-żeby nie było widać ziarnistości na odbitce).Jednym słowem zdjęcia mają być wysokiej jakości, ale bez przesady. Jasną sprawą jest że chcę aby aparat był w pełni "zmanualizowany"-za te pieniądze nie chcę idioten kamery. Dodam że aparat powinien mieć możliwie jak największy zoom (7x jak w przypadku Minolt z serii "A"byłby już zadowalający) oraz powinien posiadać możliwość zdalnego sterowania. Nie ukrywam, że dość zależy mi na tej funkcji, chociaż nie oznacza to, że bez niej nie mógłbym się obejść.
Proszę Was skierujcie moje rozważania w jakś stronę, wskażcie nad którymi aparatami warto by się zastanowić, a które raczej odstawić na boczny tor. Jeżeli był już podobny temat to bardzo przepraszam może coś przeoczyłem (jeśli tak prosiłbym o link, lub hasło pod którym należałoby szukać).
Z góry dzięki za wszelkie informacje

wtorek, 16 listopada 2004, 19:52

http://www.negatyw.org

wtorek, 16 listopada 2004, 22:48

teraz czytaj o aparatach, to w lutym bedizesz juz wiedzial co cie interesuje. wtedy tez okaze sie, co ile kosztuje i bedzie sens dyskutowac

wtorek, 16 listopada 2004, 23:16

To nie jest forum jasnowidztwa i wróżkarstwa. Ja nie wiem, co będzie kosztowało w lutym 2000zł. Minolta A1 czy może EOS300D? Może pojawią się jakieś nowe modele. Gdyby ktoś mi miesiąc temu powiedział, że Nikon 3100 będzie kosztował 555zł puknąłbym się w czoło. Trudno cokolwiek powiedzieć.

wtorek, 16 listopada 2004, 23:26

obserwuj forum oraz allegro, jak masz czas to zrob sobie statystyki cen..
Na ten czas, moze później i ja planuje małą rewolucje w moim sprzęcie, ale na aktualny czas nie da się przewidzieć jakie będą ceny. No ale można na przykład liczyć że A1 będzie bardzo blisko magicznych 2 tysięcy...
Po dordze mamy gorączke świąteczną i wyprzedawanie starych roczników, wiec na luty/marzec się zmieni naprawde dużo

Minolta Z2 :: 128 MB :: 16 MB :: Tulej 45/52 :: UV 52 :: Minolta Flash 3600 (D) :: 4 x Sanyo 2300 :: MW 8168 GS :: Osłona przeciwsłoneczna :: Statyw Vanguard jakiœ tam :: Kuferek Case Logic :: Głupie pomysły :: pewnie jeszcze coœ ciekawego

wtorek, 16 listopada 2004, 23:50

To nie jest forum jasnowidztwa i wróżkarstwa. Ja nie wiem, co będzie kosztowało w lutym 2000zł. Minolta A1 czy może EOS300D? Może pojawią się jakieś nowe modele. Gdyby ktoś mi miesiąc temu powiedział, że Nikon 3100 będzie kosztował 555zł puknąłbym się w czoło. Trudno cokolwiek powiedzieć.

Zgadzam sie w 100%. Ceny cyfrówek tak spadają, do tego czasu ceny aparatów mogą spaść nawet i z 20%. Mogą być jakieś promocje itp.
Może pojawi sie coś nowego.
Dziś trudno cokolwiek sensownego doradzać.

Minolta Z1 + parę "dupereli"

środa, 17 listopada 2004, 01:21
Co do opinii cichego, to mimo to, że do lutego wiele się zmieni on i tak ci poleci canona. Tak, że nie musisz się niecierpliwić - znasz już odpowiedź!

czwartek, 18 listopada 2004, 00:40
Powiem ci tak - minolta A2 (najlepsza hybryda na dzień dzisiejszy - widzę już pod spodem reakcję cichego) w lipcu kosztowała około 5000 zł. Dzisiaj można już ją kupić w okolicach 3000 zł.
W lutym może być tak, że np. G6 będzie polecanyjako kemera internetowa!

czwartek, 18 listopada 2004, 00:44

Powiem ci tak - minolta A2 (najlepsza hybryda na dzień dzisiejszy

Chyba żartujesz w żywe oczy. A2 to totalny niewypal Minolty.

czwartek, 18 listopada 2004, 00:58
A nie mówiłem cichy przemówił chyba ludzkim głosem!

czwartek, 18 listopada 2004, 01:47
W końcu to znawca i fachman - przynajmniej on tak uważa!

czwartek, 18 listopada 2004, 01:49

Z pewnością większy od ciebie. Nawet nie masz odwagi się zalogować.

czwartek, 18 listopada 2004, 01:51
Może rzeczywiście - jesteś większy wzrostem , nie zaprzeczam!
A może nawet przyznam ci rację!

czwartek, 18 listopada 2004, 01:58
Jeżeli totalnym niewypałem Minolty można robić takie zdjęcia, to o dopiero będzie, jak Minolcie uda się zrobić porządny aparat.
Tak cichy - co to dopiero będzie?!

Link

http://www.trekearth.com/members/Jaku/photos/

czwartek, 18 listopada 2004, 02:29
Moderator

Tak cichy - co to dopiero będzie?!

Wtedy pozostałem firmy pochylą czoło i zcedują produkcję własną na rzecz Minolty lub po prostu będą dla niej pracować.

czwartek, 18 listopada 2004, 02:36
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]