Teraz jest piątek, 21 września 2018, 17:56

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Aparat dla taty (cena zestawu do 2500zl) 
Autor Wiadomość
Post Aparat dla taty (cena zestawu do 2500zl)
Cześć !!

Mój tata ma zamiar kupić sobie aparat cyfrowy. Będzie to pierwsza jego cyfrówka. No i bardzo was proszę o pomoc w wybraniu czegoś dla niego.

Na zakup aparatu chce przeznaczyc max 2500zl.

Aparat będzie służyl to robienia zdjec na imprezach rodzinnych, wycieczkach, wakacjach itd.

Tacie zalezy na tym aby byl on prosty w obsludze no i aby mial dobre parametry techniczne. Wiecie tak zeby za 4 lata nie musial go wymieniac na jakis nowy model.
Jesli chodzi o rozmiary aparatu - to najlepiej cos nie za duzego a jednoczesnie wygodnego w trzymaniu itd.

Zdjęcia beda nie tylko przechowywane na kompie ale takze na papierze no i max w formacie A4.

Bardzo prosze o wasza pomoc bo ja jestem kompletnym laikiem w tej dziedzinie.

Z gory dzieki

piątek, 3 grudnia 2004, 23:06
Widzę, że forum FOtoexpert ci nie wystarcza.
Szukaj dalej!

piątek, 3 grudnia 2004, 23:13

Twój Tata powinien jeszcze powiedzieć Ci (abyś przekazała to na forum) jakiego zoomu oczekuje od aparatu. Czy wystarcza mu zoom kompaktu x3-x4 czy też oczekuje dużego zoomu (Ultra Zoom, UZ) x10, x12.. A może coś pośredniego (x5-x7). Wtedy ludziom na forum łatwiej jest coś poradzić.
Jako przykłady mogę podać :

- Canon G6 (zoom x4)
- Olympus C-70 (zoom x5)
- Konica Minolta A1 (zoom x7)
- Olympus C-770 (zoom x10)
- Panasonic FZ 20 (zoom x12)

Innym kryterium może być modna obecnie stabilizacją obrazu, ułatwiająca robienie zdjęć z ręki. Mają ja takie aparaty jak Minolty A1, Panasonic FZ 20 oraz Canon S1 IS (ten ostatni ma małą matrycę 3MP).

Te aparaty to własnie tak 2500 zł (ale nie w sklepie tylko u ludzi sprzedających sprzęt np. u pana Grossmana). W normalnych sklepach są droższe (Grossman - http://www.aparaty.ua.pl)
Co do wymiany sprzętu to w cyfrze następuje to szybciej niż w analogu i chyba 4 lata do dużo jak na taki sprzęt. Ale cóż, można.

Pewnie inni koledzy też będą mieli porady dla Ciebie.

Rayden

piątek, 3 grudnia 2004, 23:20

piątek, 3 grudnia 2004, 23:31

Widzę, że forum FOtoexpert ci nie wystarcza.
Szukaj dalej!

Faktycznie Koleżanka męczy tam Aleksandra (Wielkiego ?) ;) .

Ponieważ piszesz tam coś o zoomie x4-x5 to może jeszcze oprócz Canona G6 zadowoliłby go Sony Cyber-shot DSC-V3 . Poczytajcie jego test na Fotopolis : http://www.fotopolis.pl/index.php?gora=4&lewa=3&e=2382 . Oprócz tego Olympus C 70.

Wiele zalezy od tego gdzie chcesz kupować. Jak w sklepie na miescie to ceny są wyższe i może być tak, że ograniczą Cię znacznie.

Aha - ważne jest jakie karty pamięci obsluguje aparat. Sprawdzaj to zawsze. Mogą okazać się drogie (a karty są potrzebne).

Rayden

piątek, 3 grudnia 2004, 23:32
A czy to cos zlego ze zasiegam porady na forum roznych stron ?? Jestem laikiem w tej dziedzinie, wiec chce sie troche zorientowac co i jak. A im wiecej zrodel tym lepiej :)

Rayden a co sadzis o canon A95 i Canonie S60 ?? :)

piątek, 3 grudnia 2004, 23:36
Wydaje mi się, że Canon A95 i Canon S60 polecany na forum Fotoexpert będzie tak samo dobrym wyborem jak Canon A95 i Canon S60 polecany tutaj!

piątek, 3 grudnia 2004, 23:40

ja tylko chce zasiegnac opinni roznych expertow :)

i naprawde nie widze w tym nic zlego ..

piątek, 3 grudnia 2004, 23:42

A czy to cos zlego ze zasiegam porady na forum roznych stron ?? Jestem laikiem w tej dziedzinie, wiec chce sie troche zorientowac co i jak. A im wiecej zrodel tym lepiej :)

Rayden a co sadzis o canon A95 i Canonie S60 ?? :)

Miałem A95, niezły aparacik. Gorzej radzi sobie w pomieszczeniach (ciemniejszych - problemy z AF - ostrością). Obiektyw aberruje (aberracje chromatyczne) w typowych sytuacjach (gałęzie na tle jasnego nieba). Lekki, zasilany przez paluszki AA (akumulatorki też), fajny odchylany LCD (ale oszukuje względem jasności zdjęcia - na LCD jasne zdjęcie a w domu na kompie okazuje się ciemne), wizjer optyczny słaby. Fajne fotki w plenerze robi. Ale to "maleństwo", jak ktoś ma duże ręce, aparat ginie mu w nich (tak miał mój kolega).

S60 nie znam, nie interesowałem się nim. Według PC Format fotografia cyfrowa to dobry aparat, bardzo chwalą zdjęcia z niego, jego tryb automatyczny oraz manualny. Ale to pisze gazeta (miesięcznik) a ludzie na forach są zwykle niechętni gazetom. Obecnie jest już chyba S70 nawet, co ma matrycę 7 MP. O S60 piszą w numerze grudniowym PC Format Fotografia Cyfrowa.

Rayden

sobota, 4 grudnia 2004, 00:02

S60 to bardzo przyzwoity aparacik. Matryca 5.0 i sporo ustawień manualnych. Poręczny, solidnie wykonany. Wydaje mi się być ciekawą propozycją. Co do S70 i matrycy 7.0 - to szczerze mówiąc zastanawiam się po co zwykłemu użytkownikowi taka wielka matryca? Do A4 spoko wystarczy 5m pixeli. Jedyna wada to brak obracanego LCD, który jest na prawdę przydatny...

CANON POWERSHOT S1 IS... i dobrze jest! / do albumu mojego zapraszam :)

sobota, 4 grudnia 2004, 00:46

Do A95 mozna dodać,że zawiera sporo programów tematycznych, ułatwiających pracę nowicjuszom.

Rayden

sobota, 4 grudnia 2004, 06:39
Rayden qurde troche mnie zmartwiles tymi wadami A95, bo mowiac szczerze zastanwaialam sie wlasnie nad nim. no ale tata nie bedzie robil zdjec tylko w plenerze....ale tez u cioci na imieninach itd..

sobota, 4 grudnia 2004, 10:37

w sumie większość cyfraków, bez zewnętrznej lampy błyskowej, będzie robić przeciętne fotki w pomieszczeniach, więc tą wadą A95 bym się nie przejmował. Jednak gdybym był na Waszym miejscu wziąłbym Canona G5. Jak się cofniesz na samą górę tej strony, to po prawej go zobaczysz. Bardzo fajny aparat i robi naprawdę ładne zdjęcia.

sobota, 4 grudnia 2004, 12:09

Za te pieniądze najlepszym wyborem wydaje mi się być Olympus C-5060. Piękne zdjęcia, wygodne trzymanie, niezbyt wielki, szeroki kąt. Można też kupić coś sporo tańszego, jeżeli nie potrzeba żadnych cudów. Może być Canon A95, może S50, albo coś z serii mju Olympusa.

sobota, 4 grudnia 2004, 20:07

Kolejna bogata osoba, ktora nie ma co robic ze wsoimi pieniedzmi. Przeciez do robienia fotek na imieninach wystarczy chocby A60 - ktory jest kupe tanszy... nie ma sensu wydawac calych funduszy.

Najbardziej oplacalny bedzie wiec A80 albo S50.... robia bardzo dobre zdjecia, a cena jest na odpowiednim poziomie.

Twoj tata - jak zostalo napisane - nie mial stycznosci z cyfrowkami, wiec (odnosnie np A1) SKAD TA PEWNOSC, ZE BEDZIE POTRAFIL OBSLUZYC TEN SPRZET? Jezeli bedzie robil zdjecia tylko od okazji, to wiecej problemow sprawi mu jego obsluga, niz przyjemnosci z pstrykania.

Nie rozumiem takich ludzi...

sobota, 4 grudnia 2004, 20:59
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona