Teraz jest czwartek, 26 kwietnia 2018, 08:03

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 Aparat do 500/600 złoty spełniający kryteria... 
Autor Wiadomość

Post Aparat do 500/600 złoty spełniający kryteria...
Witam, dostałem polecenie od starszej, aby znaleść jakis dobry i tani aparat cyfrowy do robienia zdjęć glownie z wakacji (only góry :)) oraz z małych imprez typu urodziny, czasem moze też swoją facjate zrobie, aparat ma kosztować ok 500/600 złoty, w tym ma się mieścić ładowarka (szukałem u was na forum i znalazłem takie coś wyczytałem, że jest dobry taki zestaw no i kupujący jest znany i pewny - choć nie musi być koniecznie ten zestaw, jeśli jest jakiś tańszy i o podbnych parametrach. Co do samego aparatu to wiem już żeby nie brać żadnych wynalazków typu Medion, hp czy Pentagram, a coś firmowego typu Canon, Olympus itp. chciałbym, aby miał zoom optyczny (nie musi być jakiś szczególnie duży), robił ładne zdjęcia, był w miare szybki, pamięci nie były za drogie i miał dobry tryb auto (jestem amator i to moja pierwsza cyfrówka). No i najważniejsze, aparat nie może byc używany, ani być z allegro, jako, że pieniądze daje moja starsza to ma być zakupiony w jakimś zwykłym sklepie na terenie Śląska (może ktoś zna jakiś tani), ostatnio byłem w M1 i widziałem SonyDSC-P41 za 450 zeta (no ale on nie ma zooma optycznego i ma drogie pamięci) to samo tyczy się Olumpusa C-150/160. Najodpowiedniejszym by był chyba dla mnie Olympus C-310, ale kosztuje ponad 600 złoty no i ma te drogie pamięci, Co wy byście wybrali biorąc pod uwage powyższe kryteria, a może poczekać na okres poświąteczny i wtedy kupić, llub lepiej teraz szukać jakiejś świątecznej promocji ? Aha mam zamiar wybrać się do MM, może tam coś mają ciekawego ?
Z góry thx za pomoc, a co do mówienia mi o szukajce(bo zapewne wielu z was zaraz mnie tam odeśle) to szukałem dosyć dużo, ale ludzi przeważnie polecają Canona A60/Olympusa C-310, które jednak są nieco droższe w sklepie (w M1 widzialem tego Canona za 800 zeta :shock: ), a z drugiej strony technika idzie do przodu, aparaty tanieją i np to co było drogi w wrześniu moze dziś jest już sporo tańsze ?

EDIT:
W MM było Nikon 3100 za 550 zeta i to by był najlepszy wybór, ale już nie ma, a normalnie to on juz taki tani jest :cry:

piątek, 10 grudnia 2004, 14:18

Ja na Twoim miejscu bym trochę poczekał. Aparat bez zooma jednak ogranicza, więc może warto poczekać z pół roku i kupić za te same pieniądze coś z zoomem. Cena P41 zdaje się być ciekawa, muszę się kiedyś zapoznać z tym aparatem. C-150, C-160 też mogę polecić, ale mówię - jeśli się nie spieszysz, poczekaj.

piątek, 10 grudnia 2004, 23:39

No tak, ja też w sumie wolałbym poczekać, bo aparat teraz to bym używał głównie do zabawy, ale jak już wspominałem starsza daje kase, a ona twierdzi, ze jak teraz nie kupimy to potem się nie kupi bo ta kasa pójdzie na co innego :) Nic przejade się do MM i zobacze, jeśli nic nie będzie ciekawego to może uda mi się przesunąć kupno na wakacje

sobota, 11 grudnia 2004, 00:16
Jak tak będziesz czekać to faktycznie nic nie znajdziesz, np. jeśli jeszcze poczekasz ze dwa lata to dopiero wypas za te pieniądze kupisz. I tak w kółko.
Moja rada jest taka, jak masz sponsora to korzystaj, bo to ponoć twój pierwszy cyfrak. Trochę się nauczysz, a jak Ci się spodoba to i tak sobie później lepszy kupisz :) To może wciągnąć.
Fakt, nie hp i inne, bo można się rozczarować, ale może lepiej się zastanowić nad używanym z matrycą 2 miliony, ale za to firmowy?
W tej cenie to hp z tymi parametrami, który się szybciej rozsypie lub canon, olympus z drugiej ręki ale będziesz zadowolony i posłuży Ci o wiele dłużej.

sobota, 11 grudnia 2004, 00:58

niestety używane odpadają, po prostu starsza nie ma przekonania, jade dziś do Plejady, w przyszłym tygodniu do MM może coś ciekawego się znajdzie

sobota, 11 grudnia 2004, 09:54

Magi - to nie jest tak. Zauważ, że powoli dolne klasy aparatów przestają tanieć. Zresztą aparat w stylu Olympusa C-310 czy Nikona 3100 są absolutnie wystarczające dla amatora i tak naprawdę nie będzie więcej na co czekać. Może jeszcze przed samymi świętami pojawi się gdzieś jakaś superpromocja, taka jak z Nikonem 3100. Ale raczej wątpię - jest już za blisko świąt, a niczego takiego nie widać.

sobota, 11 grudnia 2004, 12:42

No właśnie :( byłem dziś w MM i Plejadzie i nic ciekawego, znaczy były fajne aparaty, ale nie było jakiś promocji np Olumpus C-310 kosztował 670 zeta, no a ma drogie pamięci więc już sam nie wiem co kupić

sobota, 11 grudnia 2004, 13:38

No i zakupiłem Olympusa C-310, kupiłem od gościa, którego starsza dostała w prezencie, nówka nie rozpakowany, na gwarancji za 550 złoty, ogólnie jestem zadowolony, ale nie do końca ponieważ w nocy na dworze zdjęcia wychodzą jakieś takie nie bardzo no i makro, niby od 2 cm, ja miałem ok 3-4 cm i zdjęcia wychodzą zamazane, nieco oddale obeiktyw i już są ostre, aha i strasznie żre baterie, a moje akku już tydzień dochodzą :/

wtorek, 28 grudnia 2004, 21:33

no i makro, niby od 2 cm, ja miałem ok 3-4 cm i zdjęcia wychodzą zamazane, nieco oddale obeiktyw i już są ostre

Widzisz - makro z odległości 1 -4 cm mimo że świetnie brzmi na pudełku, to nie jest dobrym pomysłem - bo przy tak małych odległościach zaczynasz sprzętem zasłaniać światło padające na cel.
W nocy, na dworze - aparat ustawia długie czasy - spróbuj go gdzieś położyć i strzelić foto z samowyzwalacza.

Baterie...- kup porządne 2,3Ah iniemamocnych :mrgreen:

wtorek, 28 grudnia 2004, 21:58
Baterie...- kup porządne 2,3Ah iniemamocnych

Stary chciałbym zeby takie były w sprzedaży :]
2,3 amperogodziny - do malucha by mozna bylo wlozyć :)
dla potomnych 2,3 mAh (mili ampero godzina)
Pozdro ;)

niedziela, 23 stycznia 2005, 15:58

dla potomnych 2,3 mAh (mili ampero godzina)

coś Ci si pop____yło!

Aż kurcze wziełem aku w łapke, a tam jak byk 2300 mAh !

No a w sklepach leżą już 2400mAh

niedziela, 23 stycznia 2005, 18:24

2,3 mAh dlugo bys nie pociagnal na takim aku
2300mAh to tak
a aparat w tej cenie canon A400

piątek, 18 lutego 2005, 14:14
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]