Teraz jest poniedziałek, 24 września 2018, 17:34

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 Zoom 10x max 2500zł 
Autor Wiadomość
Post Zoom 10x max 2500zł
Hej,
Bardzo prosze o pomoc i rady co do aparatów z dużym zoomem .Aparat potrzebny mi będzie do robienia ładnych fot w górach(szczególnie).
Napiszcie co byście polecali s1is,S5000 czy może jakieś inne?? Za wszystkie rady ( te konkretne) bardzo dziękuje.

poniedziałek, 13 grudnia 2004, 22:06

Moze którąś z Minolt. W przedziale cenowym zmieścisz sie napewno.
Kupując Z1, Z2 lub Z10 zostanie ci jeszzce sporo kasy na dodatkowe wyposażenie.

Minolta Z1 + parę "dupereli"

poniedziałek, 13 grudnia 2004, 22:17

Bierz FZ20. Moze tutaj na forum nie panuja b.dobra opinia o nim ale naszczescie tylko tutaj te brednie pisza. FZ20 to aparat w cenie do 2tys nowy na gwarancji i najlepszy w tej kategorii. Zadna Minetka Z ani S1 nie podskoczy mu.

----------------------------------
http://www.ziemni.risp.pl/ - Polecam luknac

poniedziałek, 13 grudnia 2004, 22:27

Ostatnio edytowano czwartek, 3 lutego 2005, 02:54 przez Grisza[Gen], łącznie edytowano 1 raz

poniedziałek, 13 grudnia 2004, 23:28

Z dużym zoomem? Fajne są Minolty Zx, ale raczej dla osób, które chcą świadomie kontrolować parametry zdjęcia, niczego sobie są też Olympusy, np. C-750 - raczej dla osób wyznających tryb automatyczny. Canon S1 ostatnio solidnie potaniał, ale jakoś nie mam przekonania do zdjęć z tego aparatu (choć przy tej cenie nie jest złym wyborem). Panasoniki to moim zdaniem trzecia liga - puste parametry i kiepskie zdjęcia (strasznie bronią tych aparatów ich właściciele, a jak trzeba coś ładnego pokazać, to już nie bardzo). Do robienia zdjęć w górach bardziej jednak przydałby się chyba szeroki kąt, a nie tele - tak mi się wydaje.

wtorek, 14 grudnia 2004, 00:18

Co do S1 to przy dobrych warunkach oświetleniowyuch radzi sobie nieźle. Gorzej jest przy kiepawym oświetleniu. Z tego co zaobserwowałem podobny problem jest z Minoltami Z (no a ana pewno Z1). No ale jeśli zdjęcia chcesz robić głównie w górach, czyli na zewnątrz jak by nie było to w sumie to nie powinno być problemem. Z S1 jestem ogólnie zadowolony ale Minolty serii Z są też całkiem niezłe (no tylko trochę dziwnie wyglądają - rzecz gustu). Ale co by nie przeciągać może rzeczywiście do krajobrazowych fotek lepiej szeroki kąt? A może jakiś G5 np?

CANON POWERSHOT S1 IS... i dobrze jest! / do albumu mojego zapraszam :)

wtorek, 14 grudnia 2004, 00:46

No G5 to nie ma zbyt szerokiego kąta... Ale do pejzaży górskich rozejrzałbym się za C-5060 - wiem, że droższy i ma krótszy zoom, ale nadaje się lepiej.

wtorek, 14 grudnia 2004, 22:17
Wszystko zależy od tego jakie jest twoje podejście do fotografii. Czy chcesz się bawić fotografią mając oczywiście na to czas, czy chcesz robić dobre zdjęcia przy okazji chodzenia po górach.
W pierwszym przypadku polecam Minoltę A1 - ale tutaj jest "tylko" x7. W drugim przypadku polecam i tu zaskoczenie dla wielu Kodaka DX 7590. Kodak robi super fotki i ma wszystko, czego potrzeba amatorowi. To, że nie ma stabilizacji - nieistotne. Porównywałem robienie zdjęć z Canonem S1 IS (on ma stabilizację) i bardzo się starając zrobić nieostre zdjęcie na max. zoomie - i Canon tu poległ. Na dodatek Canon ma strasznie niewygodny mały ekran LCD.

wtorek, 14 grudnia 2004, 23:46
Dzieki za wszystkie opinie. Zapomniałem dodac ale chyba wszyscy się domyślają że dopiero zaczynam z lepszymi aparatami i moja wiedza jest bardzo mała. Zaciekawiły mnie modele Olimpusa i Minolty A1. Może faktycznie niepotrzebuje tak dużego zoomu do zdjęć krajobrazowych.
Chciałbym kupic aparat na którym można się spokojnie pouczyć troche fotografi i który niezawiedzie mnie gdy trafi mi się jakis fajny wyjazd.
W zeszłym roku byłem w Norwegii i bardzo załuje że niepostarałem się o jakiś doby aparat.

środa, 15 grudnia 2004, 01:59

to się musisz naprawdę zastanowić czy chcesz zooma czy nie...
jeśli tak to fz20 do 2500zł nie ma konkutencji :!:
rzuc okiem na cyberfoto.pl
tam chyba ok 20 osób ,a panasy fz10 i fz20 :D i prawie każdy ma jakieś fajne fotki do pochwalenia się
duskusje jaki wybrać z UZ toczą się pomiedzy S1 minetami fuji i fz10 jeśli nie ma za dużo kasy...jeśli ma ponad 2.5K to myśli o fz20 lub A1 o ile nie potrzebuje takiego zooma
Na tym forum o panasach się niewiele dowiesz :wink: a na pewno nie od TomekK'a

środa, 15 grudnia 2004, 12:55

Zaciekawiły mnie modele Olimpusa i Minolty A1. Może faktycznie niepotrzebuje tak dużego zoomu do zdjęć krajobrazowych.
Chciałbym kupic aparat na którym można się spokojnie pouczyć troche fotografi i który niezawiedzie mnie gdy trafi mi się jakis fajny wyjazd.

To polecam A1, bardzo fajny sprzęt, super do nauki fotografii. A do krajobrazów to raczej szeroki kąt jest potrzebny a nie zoom 10x.

środa, 15 grudnia 2004, 14:28
Mam pytanie:Czym różni się C-750 od C-765 który z nich jest lepszy?

sobota, 18 grudnia 2004, 12:20
Oj Zenek Zenek Ty to tylko Panas i Panas.
Trochę skromności i nie chwal swojego na siłę.

sobota, 18 grudnia 2004, 13:19

zamiast szerokiego kąta w górach, to proponuję statyw i panoramki robić... powaga ;)

sobota, 18 grudnia 2004, 13:50
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]