Teraz jest niedziela, 22 kwietnia 2018, 18:06

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Oly 5060, Minolta A1 czy Nikon 5700 
Autor Wiadomość
Post Oly 5060, Minolta A1 czy Nikon 5700
Juz dosc dlugo szukam i sie zastanawiam co wybrac i im wiecej szukam tym bardziej sie motam. :)

Moze mi pomozecie.

Przedzial cenowy ok 2000 (ale jak bym mial dolozyc kilkaset zlotych za cos wyraznie istotnego do doloze).
Moje oczekiwania:
matryca 4-5 mln zupelnie wystarcza, raczej 2/3 cala.
zoom - min. x 4 (im wiecej tym oczywiscie lepiej)
dobry, jasny obiektyw (F2-3), wskazane by byl szeroki kat (np. 28 mm)
Mozliwosc manualnego "grzebania"

To z grubsza moje oczekiwania.
Czemu pytam o aparaty jak w temacie?

Nikon 5700 - podoba mi sie jego ergonomia, wszedzie jest chwalony za jakosc zdjec, wady: trocha zbyt malo szeroki kat, jasnosc obiektywu tez nie szokujaca (no i wyczytalem ze troche wolny - ale czy to rzeczywiscie az tak duza przypadlosc?)

Minolta A1 - kusi stabilizacja obrazu, duzym zoomem i szerokim jasnym obiektywem, wady: jak wynika z informacji z netu: niezbyt ostrzy zdjecia

Olympus 5060 - w pracy mamy starego oly - mimo ze to prosty kompakt, to mam o nim dobre zdanie (automatyka skuteczna, abberacja mala itp.), to co mi sie nie podoba w nim (a w tym modelu to wyglada podobnie) to dostep do wiekszosci opcji mozliwy glownie poprzez menu (czyli troche mi brakuje przyciskow pozwalajacych na bezposredni dostep do podstawowych funkcji - najlepiej bez odrywania oka od wizjera)

Jakies sugestie?
Ktory sposrod w/w aparatow byscie wyrozniali w oparciu o Wasze doswadczenia?

czwartek, 23 grudnia 2004, 00:31

Dwa ostatnie to jedne z moich najbardziej lubianych aparatów. Ale do robienia głównie manualowego, wziąłybm A1 bez wahania - najlepiej robi się nim zdjęcia, ma najlepszą obsługę i dobre zdjęcia.

piątek, 24 grudnia 2004, 14:50

Wybierałbym pomiędzy Minoltą a Olym.. i wziąłbym raczej Oly'ego. Minolta jest najwygodniejszym aparatem kompaktowym na ziemi.. ale jakość zdjęć jest chyba jednak ważniejsza. Często denerwuje mnie słaba ostrość moich zdjęć wykonanych w wydawałoby się dobrych warunkach.Oczywiście jeśli chcesz wszystko ustawiać samemu to nie ma nic lepszego od A1, jednak w cyfrówkach jest o wiele więcej ustawień niż w analogach i nie zawsze jest czas na pokręcenie wszystkimi kółeczkami. Moja rada weź Oly'ego chyba że bardzo zależy Ci na długim zoomie.

sobota, 25 grudnia 2004, 18:01

Dodam jeszcze że przy pełnym manualu i programikach do odszumiania jakość zdjęć jest b.dobra.. ale nie zawsze jest czas na zabawe.

sobota, 25 grudnia 2004, 18:03

Jak kupowalem swój aparat to równiez rozwazalem te trzy modele. Wybrałem A1 i nie żałuje, gdybym mial jeszcze raz dokonac wyboru postąpiłbym tak samo. Ergonomia super, zdięcia rowniez super, nieograniczona mozliwość zabawy w fotografie.
Ale wybór nalezy do ciebie.

sobota, 25 grudnia 2004, 20:14

jacek2004 jacek2004, może coś powiesz na więcej na temat tak obrzydzanej przez wielu A1? Może miałeś w rękach Nikosia5700? Jak je porównasz? I te zdjęcia nocne! czy naprawdę są takie trudne do osiągnięcia w A1, by można je postawić obok np osławionej G6?

sobota, 1 stycznia 2005, 23:06
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]