Teraz jest wtorek, 24 kwietnia 2018, 20:22

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Co kupić za 1800zł 
Autor Wiadomość
Post Co kupić za 1800zł
Witam,

Dotąd korzystałem z taniej cyfróweczki Toshiba oraz lustrzanki Canon EOS 300. Teraz przyszedł czas na zastąpienie tych dwóch zabawek jedną - cyfrówką w cenie ok 1500 - 1900zł (no... max 2000zł).

Czytam literaturkę, przeszukuję forum (i to nie jedno) i z czasem mam co raz większy mentlik w głowie. Wiem, że na forum są osoby, które na fotografi (i na sprzęcie) znają się zdecydowanie lepiej ode mnie dlatego zwracam się tu po poradę.

Mam kilka wymagań od nowego sprzętu:

1. Sprzęt ma służyć zarówno do zdjęć plenerowych jak i zrobionych w niewielkich, nienajlepiej oświetlonych pomieszczeniach.
2. Może to być zarówno SLR jak i kompakcik (choć przyzwyczajenie do EOS300 robi swoje i skłaniałbym się do czegoś w kształcie SLR).
3. Nie mniej niż 4Mp (choć nie musi być więcej)
4. Nie potrzebuję zooma większego niż 200mm (ale niech będzie w większości optyczny)
5. Powinna być stopka pod zewnętrzną lampę (dlatego Fuji S5500 odpada), bo niewykluczone, że się przyda.
6. Szybki autofocus nie mający większych problemów z niedoświetlonych pomieszczeniach
7. Ogólnie szybki aparacik (moja stara Toshiba potrafiła rejestrować obraz po ponad sekundzie od momentu naciśnięcia spustu). Fotografowany obiekt - dziecko :))

Od razu piszę, że nie stać mnie na Minoltę A1/A2, Fuji S20, czy Panasonica FZ20.

Pod uwagę brałem:

Fujifilm FinePix S7000 Z (do kupienia poniżej 2000zł na Allegro)
Olympus C-5060 Zoom
Olympus C-770 UZ
Konica Minolta DiMAGE Z3
Nikon Coolpix 5400

Wiem, że to aparaty różnych klas, adresowane zupełnie do innych odbiorców - nie mniej każdy z nich w pewien sposób mi odpowiada.

A może macie zupełnie inne propozycje? Dzięki za wszystkie podpowiedzi.

Direct

wtorek, 4 stycznia 2005, 17:16
Witam! Masz Bracie identyczny jak mój problem. Z tym. że ja dopuszczam 3mln. Do dziecka, to faktycznie musi być szybciutki :mrgreen: Czekam z niecierpliwością, co Ci grupowicze odpowiedzą.
RCH

wtorek, 1 lutego 2005, 23:23
Post Zakup dokonany.
Cóż, już kupiłem sprzęcik. Mój wybór padł na Nikona Coolpix 5700. Jak na razie nie żałuję :)) Za lekko używanego, ale z roczną gwarancją dałem 1800zł.

sobota, 5 lutego 2005, 14:10

Bardzo dobry zestaw aparatów drogi Direct.
Prawdę mówiąc z każdego będziesz zadowolony.
Są między nimi różnice, ale nie dramatyczne - wszystkie są bardzo przyzwoitej klasy i jakości.
Obawiałbym się Nikona. Świetne zdjęcia ale to nie aparat dla amatora. Co najmniej dla bardzo zaawansowego amatora (trudny w obsłudze - to nie "idiot-kamera").
Uwaga do Fuji S7000 (którego używam). S7000 nie jest w stanie wyostrzyć w ciemnych pomieszczeniach. Ale zdjęcia robi ostre pod warunkiem, że jest na najkrótszej ogniskowej (nie można robić zbliżeń).

sobota, 5 lutego 2005, 17:04

jak myslicie? co ja wam polece... dokladajac pare gorszy kupicie panasonica dmc fz-20 z konkret zoom (12x opt) 5megowa matryca no i obiektyw leica... tego juz opisywac nie trzeba:)
ja posiadam jak widac. jestem zachwycony.
jesli chcecie to moge wyslac zdjatka na probe
pzr

wtorek, 8 lutego 2005, 21:37
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]