Teraz jest wtorek, 18 września 2018, 23:31

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Czy warto zamienić 5060 na A1 
Autor Wiadomość
Post Czy warto zamienić 5060 na A1
mam 5060 od roku, ogólnie jestem zadowolony choć jak poczytałem o Minolcie A1 to zaczynam się zastanawiać nad zmianą. Korci mnie zoom, stabilizacja, wizjer (lcd) oraz reczne ustawianie ostrości poprzez obrót pierścieniem. Mam pytanie do posiadaczy A1: czy ręczne nastawy ostrości wychodzą dobrze, czy na lcd można dobrze ustawić ostrość, czy stabilizacja również jest widoczna ? prosze o poradę.

czwartek, 6 stycznia 2005, 01:47

Zyskasz na obsłudze,, stacisz na jakości... jeżeli wymiana byłaby 1:1, i nic za to nie zapłacisz to można się zastanawiać,,, w innym wypadku jakbyś miał dorzucić kasę,,, to chyba raczej nie:)

czwartek, 6 stycznia 2005, 12:19

Jestem w posiadaniu 5060 i troch porównuję go do A2. Na podstawie moich doświadczeń powiem tak: gdybym kupował aparat i miał do wyboru te dwa modele (5060 czy A1), to może zakup A1 nie byłby złym wyborem. Natomiast zamiana 5060 na A1 wydaje mi się bezcelowa. Chyba, że zdecydowanie zależy ci na większym zoomie.
Pozdrowienia

czwartek, 6 stycznia 2005, 14:11

moim zdaniem to bez sensu: a co do pytan to tak: bawilem sie wizjerem w a1 i wole ustawiac ostrosc na LCD... reczne nastawy ostrosci to wielka lipa, ten pierscien od ustawiania ostrosci to po prostu pierscien sprzezony elektronicznie z potencjometrem - jak dla mnie jest nieprecyzyjny i bezsensowny... ogolnie a1 jest ciekawym aparatem i tak jak mowili inni - bez doplaty mozna pomyslec, ale bynajmniej nie dla pierscienia ostrosci czy wizjera z lcd...

czwartek, 6 stycznia 2005, 15:23

Jako posiadacz A1 odradzam taką zamianę. Ani wizjer ani LCD nie pozwalają na ustawienie ostrości. NAWET POLARA NIE DA SIĘ PRECYZYJNIE USTAWIĆ.
Poza tym jakość zdjęć też trochę zmaleje :(

Nie mówię że A1/2 to złe aparaty, ale nie stanowią one upgrade'u dla Oly 5060.
Pozdrawiam.

czwartek, 6 stycznia 2005, 17:07
Ja też się zastanawiam na co by zamienić 5060. Przeczytałem chyba wszystko co jest na forach i wyszło mi że w tej chwili nie ma na co. Nie dlatego że nie ma lepszych kompaktów ale dlatego że żaden nie jest na tyle lepszy by było warto.Zależy mi przede wszystkim na jakości zdjęć a tu oly5060 i i oly8080 są w pierwszej linii.Poświęcać jakość zdjęcia dla wątpliwej jakości pierścienia i zooma A1 to chyba nie ma sensu.A wizjer A1 to też raczej chwyt marketingowy.Może na wiosnę będzie coś nowego z innych firm bo najnowszy oly 7070 wygląda że poza matrycą nie różni się od 5060. A jak nie, to chyba tylko pozostanie w tym roku lustrzanka do ew. zamiany.
Pozdrawiam Aldus.

czwartek, 6 stycznia 2005, 17:49

A wizjer A1 to też raczej chwyt marketingowy

To nie jest zaden chwyt, bo on wcale nie jest wychwalany. Chyba ze pomylilo Ci sie z A2... ona rzeczywiscie ma ulepszone EVF (rozdzielczosc) ale nie A1.

czwartek, 6 stycznia 2005, 19:32

czwartek, 6 stycznia 2005, 21:04
Post Dziękuję wszystkim za odpowiedzi
Dziękuję wszystkim za opinie i pozostaję przy 5060 a zoom sobie odpuszczam. Pozdrawiam wszystkich Cyfrowców.

czwartek, 6 stycznia 2005, 21:40

BeHQ - już 300D zachwalasz? Chyba coś z tą A2 nie tak, albo apetyt rośnie w miarę jedzenia?

czwartek, 6 stycznia 2005, 21:50

Dziś bawiłem się A1. Obsługa super, wszystko ładnie pięknie, no tylko te zdjęcia takie jakieś dziwne, nieostre, poszarpane krawędzie..No i nie zapominajmy o zdjęciach nocnych. 5060 daje lepsze obrazy zdecydowanie.

http://www.negatyw.org

czwartek, 6 stycznia 2005, 22:29

Tylko jeszcze wtrącę, że pojawił się już następca 5060 - C-7070 Wide Zoom z 7 MP matrycą.

Link do info
http://www.fotopolis.pl/index.php?gora=4&lewa=1&e=2566

czwartek, 6 stycznia 2005, 22:49

BeHQ - już 300D zachwalasz? Chyba coś z tą A2 nie tak, albo apetyt rośnie w miarę jedzenia?

A2 tylko i wyłącznie zamienię na jakąś lustrzanke, innej hybrydy nie chce :) Wspominam o 300D bo cenowo powiedzmy rozsądnie stoi, "teoretycznie" w zasięgu ręki. Ja z A2 jestem zadowolony. Tylko ten AF co momentami trafia w 2 plan zamiast w 1 hehehehe BARDZO MNIE TO ZASTANAWIA JAK MOZNA BYŁO TO SPIEPRZYĆ ?! nie zawsze ale trafia... kwestia upewnienia się w wizjerku na co trafił :) i wytrenowania oka a z LCD kozystam tylko do podglądu zdjęcia po pstryknięciui ew. żeby cały kadr podpatrzeć.

czwartek, 6 stycznia 2005, 22:59

A jak z tym wizjerem w A2 - rzeczywiśie jest taki dobry - da się na nim ustawić ostrość - szczególnie w kiepskim świetle. Pytam, bo w 5060 jest optyczny i wcale z niego nie korzystam.

czwartek, 6 stycznia 2005, 23:05

Są momenty że trzeba dobrze wpatrzyć, bo jest róznica szybkiego skoku miedzy nie ostrym a ostrym. Właściwie to kwestia przyzywczajenia oka do tego wizjerka. Ja nie uzywam do kadrowania LCD, żadko i widze kiedy jest ostro a kiedy nie, jesli tylko MF dzialam, zresztą na AF też tylko problemem jest niekiedy złapany 2 plan a jest opcja żeby MF po AF dokręcić a to niewielka ruchliwość pierścieniem ostrości. I przy słabszym świetle jak na W&B [w opcjach mozna wyłaczyć]przeskoczy obraz, niektóre barwy w szarości zlewają się, że dobrze jest kilka razy pokręcić MF.Ale ogólnie wizjer wypalił :) a w dostatecznych warunkach oświetleniowych spełnia swoją role.

czwartek, 6 stycznia 2005, 23:36
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona