Teraz jest poniedziałek, 24 września 2018, 11:46

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 przedzial cenowy do 3500 zl 
Autor Wiadomość
Post przedzial cenowy do 3500 zl
witam wszystkich forumowiczow!w skrocie-tak jak w temacie na zakup aparatu moge przeznaczyc ok 3500 zl (nie jest to stawka sztywna-gdyby jakies sensowne argumenty mnie przekonaly moge wysuplac jeszcze extra 500zl).
cos wiecej o mnie (i prosze sie nie smiac):
-w fotografii jestem zielony-nigdy nie mialem cyfrowki.dawno temu posiadalem jakis archaiczny model lustrzanki yashica i na tym doswiadczenie z fotografia sie konczy (w zyciu wykonalem nie wiecej jak 300 zdjec ze skutkiem...bardzo roznym)
-w zwiazku z powyzszym nie mam zadnych preferencji ani przyzwyczajen co do funkcji/ksztaltu/ciezar aparatu itp-w tym wzgledzie wszystko mi jedno
-zalezy mi na aparacie uniwersalnym,mogacym robic dobre zdjecia w kazdych warunkach,posiadajacym oprocz funkcji automatycznych (gdybym sobie nie radzil-a na poczatku na bank tak bedzie)takze manualne(bo chce sie czegos nauczyc i pozniej w miare postepow miec jakis wplyw na to co sie dzieje ze zdjeciem)
-mozliwosci finansowe mam takie a nie inne ale zastanawiam sie czy warto od razu wydawac tyle pieniedzy na sprzet-czy mozliwosci aparatow z gornego pulapu cenowego mnie nie przerosna i czy bede w stanie je racjonalnie wykorzystac (w domysle:czy na poczatek nie wystarczy jakis kompakcik?)
-prosze o powazne potraktowanie mojego posta i rzeczowe wypowiedzi
dziekuje i pozdrawiam wszystkich.

piątek, 7 stycznia 2005, 23:22

wtorek, 8 lutego 2005, 21:41

wtorek, 8 lutego 2005, 21:44

DMC FZ-20. oczywiscie Panasonic:)

Myslisz, ze po tej odpowiedzi pobiegnie do sklepu i kupi ten aparat ??? On chce informacji, porad, moglbys choc troche uzasadnic czemu panasonic...

Panie Anonimowy, mysle ze nie ma sensu bawic sie w nauke na gorszym sprzecie, jezeli stac cie to kup cos dobrego, aparatu nie popsujesz od robienia zdjec (chyba, ze nie bedziesz sie stosowal do zasad producenta) a na dobrym sprzecie znacznie wiecej sie nauczysz, nie wspominajac o jakosci zdjec.
A co powinienes kupic to Ci nie powiem bo nie mam doswaidczenia w tej klasie aparatow.
Pozdrawiam

wtorek, 8 lutego 2005, 22:01

no wiec tak. skoro mam napisac dlaczego fz-20 to pisze:)
sam mialem podobny problem jak ty co wybrac. moj pierwszy cyfrak to canon a 300 kupiony pare lat temu. jest fajny maly ale juz nieco podstarzaly...:P zapragnalem czegos by poczuc sie jak prawdziwy "profesjonalista":P gdy poszedlem do znajomego krakowskiego fotografa (zawodowca pracujacego dla jednej z gazet), on polecil mi panasonica. popatrzylem na niego nieufnie ale postanowilem pojsc do sklepu i "dotknac" modeli za okolo 3000. faktycznie niezle lezy w dloni, wyglada extra:) no i parametry.... wybor byl jednoznaczny:) teraz jest juz w sprzedazy FZ-20 za te pieniadze 5 megowa matryca, 12x zoom optyczny ze stabilizatorem obrazu ktory naprawde dziala!!! po za tym obiektyw (LEICA)posiada stałe światło f/2.8 w całym zakresie. czy ktos to oferuje za te piniadze? ja sie nie spotkalem wiec kupilem panasonica co prawda model poprzedni ale niewiele sie rozniacy od nastepcy(jak kupowalem to jecze nie bylo fz-20:))
niektorym przeszkadza ze to firma panasonic.... najprosciej wytluimaczyc to tak jak juz na tym forum pisalem :) sa ludzie ktorym przeszkadza piach na pustyni, podobnie jest z panasonic:)
jesli chcesz to moge ci wyslac kilka fotek na probe.
cos chyba namieszalem stylistycznie ale mam nadzieje ze zrozumieliscie:)
pzr[/b]

wtorek, 8 lutego 2005, 22:44

Do 4000PLN załapujesz się już na porządną lustrzankę. Masz do wyboru Canona 300D (najtańszy, można kupić juz za 3200PLN). Nikona D70 (od 3700PLN) lub Olympus-a E-300 (od 3999PLN). Wszystkie ceny za "kit".
Canon ma najczulszą i najmniej szumiąca matrycę CMOS (6Mpix), ale jest nieco "plastikowo" wykonany. Plastiki potrafią skrzypieć. Nie bez powodu nazywany przez użytkowników "Trabantem". Kitowa optyka taka sobie, ale nie gorsza niż kompakty z wyższej półki. Pasują obiektywy od starszych modeli.
Nikon z matrycą CCD (6Mpix), niewiele ustępuje Canonowi pod względem niskoszumności, jest lepiej wykonany, sprawia solidniejsze wrażenie. Ma lepszą optykę w "kicie". Istotne, że ISO od 200. Pasują obiektywy od starszych modeli.
Olympus z matrycą CCD nieco mniejszą rozmiarami niż konkurencji (8Mpix), wypada najgorzej pod względem szumów, ale i tak daleko w tyle zostawia pod tym względem wszystkie kompakty. Ma chyba najlepszą z wymienionych optykę. Nie jest to jednak duża przewaga. Minimalna. Jest bardzo solidnie wykonany, najsolidniejszy z wymienionych. Wygląda niestety nieco szkaradnie. Niektórym przeszkadza też umiejscowienie "kontrolek" z boku matówki a nie pod spodem. Jest za to mniejszy od konkurentów. Bywa nazywany "kompaktową lustrzanką". Tak w istocie jest. M.in. z tego powodu jestem jego posiadaczem.
Jeśli nie zalezy Ci na wielkości polecam Nikona D70. Wydaje się rozsądnym kompromisem między jakością, możliwościami, wykonaniem i ceną.

środa, 9 lutego 2005, 13:01

Ja bym chyba wybrał sobie D70 - jednak szko standardowe jest troche lepsze niż w 300d wiec nie ma konieczności od razu wymiany obiektywu.

środa, 9 lutego 2005, 13:47
Wczoraj potaniały E-300. Teraz kit kosztuje około 3200PLN!

piątek, 11 lutego 2005, 11:56
Moderator

Do 4000PLN załapujesz się już na porządną lustrzankę

Raczej najprostszą...

piątek, 11 lutego 2005, 18:19

@Vendeur- nie przesadzaj - D70 to już całkiem fajna lustrzanka.
Ceny spadają więc można juz "tanio" kupić całkiem dobry aparat.

piątek, 11 lutego 2005, 22:10

Ale bez przesady za 4000zł można kupić tylko na Allegro (nie mówie że to złe miejsce, należy po prostu rozróżniać cenę sklepową od giełdowej)

sobota, 12 lutego 2005, 01:05
Moderator

@Vendeur- nie przesadzaj - D70 to już całkiem fajna lustrzanka.

Czy ja przesadzam? Czy ja napisałem, że nie jest fajny? Stwierdziłem po prostu, że to są najprostrze modele danych producentów ;).

sobota, 12 lutego 2005, 03:09

Lustrzanka, a tym bardziej najtańsza, nie jest lekiem na robienie super zdjęć. Bardzo wiele osób preferuje tutaj taką teorię.
Doradzanie wszystkim lustrzanek jest nieporozumieniem.
Moim zdaniem jeżeli ktoś nie potrzebuje wymienej optyki, to dużo lepszym rozwiązaniem niż 300D jest np. Olympus 8080.

sobota, 12 lutego 2005, 09:34
Oczywiście, że to całkowicie amatorskie aparaty. Bez dwóch zdań.
Kupuje się w tych cenach nie tylko na Allegro, chociaż Allegro jest pewnym wyznacznikiem najniższej ceny. Zawsze jednak w tej samej cenie lub kilkadziesiąt PLN wyższej da się znaleźć w sklepach internetowych. To własnie one handlują bardzo często na Allegro...

BTW: raczej trudno doradzić kompakta za 3500PLN...

poniedziałek, 14 lutego 2005, 11:42
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]