Teraz jest poniedziałek, 24 września 2018, 00:04

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Dylematy przed zakupem D70 czy E-300 
Autor Wiadomość

Post Dylematy przed zakupem D70 czy E-300
Mam doświadczenie w fotografowaniu, większe czy mniejsze...
Sprzedałem właśnie mojego kultowego Olympusa C-2100 stąd przywiązanie do marki.

I zastanawiam się czy brać D70,
choć niepodoba mi się brak ISO 100, i fakt ze jest duży, ale podoba mi się jego prędkość

Czy E-300, choć średnio podoba mi się wygląd,, ale przekonują mnie jasne obiektywy,,, i dobra jakość zdjęć... martwi mały bufor,,

Zdjęcia robię głównie ludziom,, choć nie zawsze w dobrych warunkach oświetleniowych,,, ale będę używał zewnętrznej lampy błyskowej sb 800 lub fl - 36 zależy co wybiorę

Nie ukrywam ze Ola jest około 1000 zł tańsza...

środa, 2 lutego 2005, 14:47

środa, 2 lutego 2005, 18:12
co do oly - opinie sa sprzeczne, pewniejszy system to D70. Albo 10d, dwudziestka cenowo juz chyba na innej polce stoi.

środa, 2 lutego 2005, 19:40
Poczekaj do konca lutego na PMA, ceny powinny sie ruszyc, bo ma byc zaprezentowany nastepca Canona 300D i cos mniejszego od D70

środa, 2 lutego 2005, 20:00

OOOO to może wreszcie lustrzanka dla mnie :))))))))))))))

środa, 2 lutego 2005, 21:02

Post D20 to troche za dużo
D20 to trochę za wysoko,, ale przyznaje ze długo zastanawiałem się nad E-1 ,, miałem dobrą ofertę dla studentów w Angli, ale doszedłem do wniosku ze sprzęt jest za stary...
PMA w połowie lutego,,, ale z doświadczeń po photokinie wiem, że nawet jeżeli sprzęt będzie zaprezentowany to do sprzedaży trawi za miesiąc dwa,, czyli maj?

Trochę późno...

Czytałem ostatnio wykres szumów na chipie i dpreview.... i oceny strasznie się różnią:)) Oczywiście najmniej szumi d20 i uwaga.... c-8080 w ISO 50... ale naprzykład nasi strasznie zjechali d70,,, a Phil wychwala go po niebiosa...

Pewne jest Nikon to sprawdzona konstrukcja... Oli to coś całkiem nowego,, ale w rzeczywistości jest ładniejszy niż na zdjęciach.... I podoba mi się wolne od szumów zdjęcia przy iso 100,,,
Nikon z tego co popatrzałem szumi nieznacznie w iso 200 i 400,, ale już szumi...

czwartek, 3 lutego 2005, 09:18

oglądałem zdjęcia z Canona 20d przy ISO1600 i jestem pod wrażeniem - zdjęcia wyglądają jak z G5 przy ISO100 .
z tego co wiem to D70 dużo mocniej szumi.
no ale różnica w cenie między D70 a 20d też duża :?

czwartek, 3 lutego 2005, 13:07
Post Re: Dylematy przed zakupem D70 czy E-300
Witam serdecznie.

andytown napisał(a):
...
Zdjęcia robię głównie ludziom,, choć nie zawsze w dobrych warunkach oświetleniowych,,, ale będę używał zewnętrznej lampy błyskowej sb 800 lub fl - 36 zależy co wybiorę
...

W takim razie D70. Znacznie mniejsze szumy w wysokich ISO. Bardzo fajne zdjęcia robi się w oświetleniu zastanym. Poza tym SB800 jest nieco lepsza od FL-36 a i za kit D70 zapłacisz w tej chwili mniej.

Żeby nie było watpliwości sam mam E-300 i bardzo go sobie chwalę.

czwartek, 3 lutego 2005, 13:10

Post Pytanie do JOKI
Mając E-300 polecasz jednak d70, oznacza to ze coś cie jednak zawiodło:)

Powiedz mi czy zdjęcia na iso 100 są naprawdę tak dobre, by zakceptować szumy na iso 400 i 800,, 1600 sobie odpusczam

Często robię zdjęcia na weselach.... więc ważna jest prędkość a w tej E-300 nie wygrywa,, ale chwila... ma rewelacyjną prędkość zapisu na kartę do 5Mb/ sek... powiedz czy to wpełni łagodzi mały bufor:)) Bo chyba taka była myśl...
A NIkon kit kosztuje mnie 3999zł (w stanach 950$) a oliego 3299 zł (w stanach 850$) - a lampa masz racje, powininem porównywać sb600 - fl 36, albo sb800 - fl 50,,, raczej ta pierwsza opcja

:)
Ze względu na koszty:))
A powiem co mnie najbardziej wkręca do oliego - to szkło 50-200 2-8/3.5 za 800$ w przyszłym roku:))) docelowo

czwartek, 3 lutego 2005, 14:01

Nic mnie nie zawiodło. To świetny aparat. I nie zamieniłbym go na inny. Uważam jednak, że D70 jest po prostu nieco lepszy. Albo raczej ma lepszą, bardziej niskoszumną matrycę. Mimo to dla mnie jest za duży. Wybrałem E-300 bo potrzebowałem "kompaktowej lustrzanki", a że trzyma poziom konkurencji, to nie było się nad czym zastanawiać. Moim zdaniem na wesela D70 sprawdzi się jednak lepiej niż E-300. Nie mam jeszcze FL-36, więc nie wiem jak wypada autofocus z wspomaganiem FL-36, bo bez lampy zewnętrznej, autofocus w E-300 nie nadaje się do fotografowania tańczących w półmroku ludzi. Nie radzi sobie z doświetlaniem wbudowaną lampą. Poza tym Olympus nie ma odpowiednika SB800.
ISO100 w Olympusie jest dobre, ale czy naprawdę tak jak tego oczekujesz? Nie wiem. Nie mam miejsca na serwerze, aby wrzucić 5MB. Do ISO400 wcale nie jest tak źle. Nawet w ISO1600 kolega posiadający D70 w pierwszej chwili nie zauważył że jest gorzej. Dopiero po powiększeniu. Ta róznica nie jest znowu tak wielka. Myślałem, że będzie większa...

piątek, 4 lutego 2005, 17:28

Post W sprawie oczekiwań
Myślę że będzie w iso 100 tworzył ostre zdjecia na poziomie c-8080 przy iso 50,,, lub tak ostrę jak mój stary c-2100...

Wiem ze mistrzem ostrości jest Nikon d70,,, ponieważ stworzyli go tak, by jak najbardziej dawał ostre zdjęcia.. i w iso 200 przy portretówkach wychodzą one bardzo dobrze....

A przy tym nie ma wielkich szumów.... i przekłamań...

Zgadza się największą zaletą Oliego jest kompaktowość...
Nikon budzi więcej zaufania:))

sobota, 5 lutego 2005, 12:41
Z tą ostrością to nie jestem pewien. Porównywałem swojego E-300 z D70 kolegi. W tych samych warunkach na ISO200 w obydwu aparatach zdjęcia z E-300 wydawały się bardziej ostre. I dodatkowo rozdzielczość. małe literki, które na zdjęciu z D70 były plamą, na zdjęciach z E-300 dały się odczytać.

poniedziałek, 7 lutego 2005, 11:56

Post Do pleneru
W takim wypadku jakbyś miał robić zdjęcia do plenerów ludziom.. każde ujęcie z braketeringiem RAW+JPG (3 klatki na braketering) - przy ISO 100 (200 nikon) - to który byś wybrał.

Do kościoła to tak sprzęt z lampą. Więc ważna jest współpraca z lampą. SB 800 jest bezprzewodowe - Oli jeszcze tego nie ma

Za to FL 50 jest szybszą i silniejszą lampą od sb 800... taki czołg...

FL 36 nie znam ... ale opinie o niej są dobre

Ten plener jest chyba dla mnie najważniejszy..

A czy próbowałeś Oliego z innym obiektywem, np. 14-54 mm

poniedziałek, 7 lutego 2005, 13:44

Na te pytanie nie odpwiem. Robiliśmy testy tylko wewnątrz przy sztucznym oświetleniu halogenowym.
Poza tym pytanie co ja wybrałbym dla mnie jest oczywiste. To co wybrałem. Ważniejsze jest co ty powinienes wybrać, a z odpowiedzią na to pytanie jest gorzej...
Jeśli wielkość aparatu i rozdzielczość matrycy nie ma znaczenia to chyba raczej D70. Ale to trudna decyzja. Tutaj zadecydować powinny twoje przyzwyczajenia, typ posiadanego wczesniej sprzętu itp...
BTW: Właśnie zrobiłem odbitki 15*21 ze swojego E-300 i jestem pod wrażeniem. Ostrośc i rozdzielczość robi swoje. W dodatku zupełny brak ziarna co mnie zawsze drażniło w analogu. Ale nie sugeruj się, to tylko emocjonalna uwaga... Odbitki z D70 też widziałem i były równie dobre.

wtorek, 8 lutego 2005, 11:53

MIałem przedtem oliego, i byłem bardzo zadowolony ze spotowego pomiaru ostrości jaki reprezentują aparaty tej firmy... A jeszcze jedno z swojego c-2100 - 2 mpix. robiłem odbitki 20x30 cm i były bardzo fajne, a ziarno tylko po dokładnym obejrzeniu. Oczywiście ISO 100 i na dworze:)

Ciągle nie wiem,, co wybrać,,, dużo ludzi chwali jakoś e-300 i narzeka na obsługę i cechy funkcjonalne, jak prędkość AF i tak dalej...
Dla mnie tak to będzie przesiadka w górę..:))
ALe konieczna...

Acha jeszcze jedno od dzisiaj w stanach jest rabat na Oliego e-300 i kosztuje od 700$ to naprawdę tanio - do końca marca...

Więc może cena zadecyduje,,, bo skoro nie widać różnicy to po co przepłacać...

Joki wielkie dzięki za rady... mam prośbę czy mógłbyś spróbować porobić kilka zdjęc na zewnątrz w dobrym świetle i na braketeringu... tak jak to napisałem... by zobaczyć czy sprzęt nadaje się do pleneru... i ludzi:)) w plenerze:)

wtorek, 8 lutego 2005, 14:52
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona