Teraz jest sobota, 21 kwietnia 2018, 04:07

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 co kupic do tysiaka??:> 
Autor Wiadomość

Post co kupic do tysiaka??:>
jaki aparat cyfrowy jest najlepszy dla laika & amatorki pragnącej pobawic sie w fotografa??? :wink:

niedziela, 3 kwietnia 2005, 22:46

Post Samsung Digimax A6
Cześć!
Ja polecam aparat Samsung Digimax A6, co wy na to??Naprawde rewelacja, kosztuje 997zł a robi rewelacyjne zdjęcia i filmy z GŁOSEM(SUPER JAKOŚĆ!!!)

Dane techniczne:
* matryca 6.0 megapikseli
* wewnętrzna pamięć 32MB oraz gniazdo kart SD/MMC
* 3x zoom optyczny
* 4x zoom cyfrowy
* 1.8" wyświetlacz LCD
* 10 programów tematycznych
* nagrywanie filmów z rozdzielczością 640x480 (do końca karty)
* nagrywanie głosu do 1 godziny
* ostrość w trybie Macro 4 cm
* funkcja zatrzymywania nagrywanego filmu
* PictBrigde (wydruk zdjęć prosto z aparatu)
* zasilanie: 2xAA lub akumulator Ni-MH

poniedziałek, 4 kwietnia 2005, 07:14

poczekaj jeszcze trochę i kupisz eosa300D ;)

poniedziałek, 4 kwietnia 2005, 17:10

Post Re: Samsung Digimax A6
mytnik napisał(a):
Cześć!
Ja polecam aparat Samsung Digimax A6, co wy na to??Naprawde rewelacja, kosztuje 997zł a robi rewelacyjne zdjęcia i filmy z GŁOSEM(SUPER JAKOŚĆ!!!)

hehe tak słuchaj osoby która aparat kupiła dwa dni temu i uzywa do niego baterii alkalicznych :)

a wracając do tematu może jakiś canon serii a albo jeśli chciałabyś coś z dużym zoomem to jakąś minoltę serii Z.

poniedziałek, 4 kwietnia 2005, 17:57

Canon A510 lub 520. Plus osprzęt - karta pamięci, akku + ładowarka, torba, ewentualnie statyw. 3 mega pikseli w zupełności wystarczy jeśli robisz odbitki 10x15cm ( a nawet 13x18cm).

poniedziałek, 4 kwietnia 2005, 18:19

Czy potrzebujesz długiego zooma ?
Do jakiego formatu chcesz wołac fotki ?

Powiedz coś o tym jak go widzisz - bez modeli itp. Bo narazie tylko propozycja Borysa ma jakiś sens.

poniedziałek, 4 kwietnia 2005, 19:00

dzieki za zainteresowanie:)... mam problem bo nie widze go wcale, jestem teraz po lekturze roznistych testow i tym podobnych wiec rece mi opadaja:)hehe..chce aparat, ktory bedzie robil zdjecia wszelakie:P hahah ..zartuje- no nie wiem sama jaki chce - troszke sie zdecydowac nie moge, ma robic ladne zdjecia i tyle:)...ps. myslalam o jakims sony cybershot ale jakos nie mam zdania, poza tym ten obok kodak dx 6490 jakis taki znosny mi sie podoba choc, jak wiemy moje podobanie na wiele sie nie zda:)...jeszcze raz dzieki za odpowiedzi...wszystko co radzicie biore sobie do serca i pograzona w lekturze rozmaitych testow .... zdam sie pewnie na slepy los:P... pomocy:)

poniedziałek, 4 kwietnia 2005, 19:28

aaaa i jak cena wyskoczy troszke ponad tysiaka to sie nic nie stanie:)

poniedziałek, 4 kwietnia 2005, 19:31

poczekaj jeszcze trochę i kupisz eosa300D ;)

...obawiam sie, ze jak bede czekac to moge sie nie doczekac:P ... taki zart ze mnie:P ... co nie zmienia faktu, ze jak moze naucze sie obslugiwac cos co kupie i zaczne robic zdjecia ... moze i moim niedoscignionym celem bedzie lustrzanka cyfrowa:) ... pozdrawiam

poniedziałek, 4 kwietnia 2005, 19:41

Droga Alcidis liris. Na poczatku napewno bedziesz musiala sie zdecydowac jakiej wielkosci aparat jest ci potrzebny :> To wazne, czy chcesz z nim poruszac sie swobonie, czy tez chcesz zeby zajmowal twoja piekna glowke:) Jak juz podejmiesz te decyzje to nadszedl czas na okreslenie sie co zamierzasz fotografowac. No ptaszkow to ty cyfrowka fotografowac nie bedziesz:> Wiec moze ciocie na imieninach??? heheh. Daj znak jak juz sie okreslisz. Pozdrawiam

poniedziałek, 4 kwietnia 2005, 19:46

grus...grus wiem ze masz mnie dosyc, a wiesz jak u mnie z decyzjami:P... chce zrobic zdjecie i cioci i ptaszkowi (pytanie jakiemu:P) i moze jeszcze w kwietniu:)... juz mi jest wszystko jedno jaki czy maly czy duzy... wiesz male maja maly zoom a ja chcialabym robic tobie piekne portrety:> przesmiewczyni:P ...pozdrawiam

poniedziałek, 4 kwietnia 2005, 19:51

Droga Alcidis liris. jak widze podjelas juz wazna decyzje. a mianowicie wiesz ze chcesz duzego zooma. gratulacje... moglabys sie zasugerowac tylko dobrym desainem, a to by nie bylo zbyt dobre:P teraz przyszedl czas na zastanowienie sie nad tym, czy chcesz zdobywac nagrody za zdjecia, czy tez tylko bedziesz robic foty dla wlasnego uzytku :wink: pamietaj ze czesto ludzie niewykorzystuja nawet w 30% mozliwosci sprzetu swego. wala zdjecia na automacie. nie ma wiec sensu doplacac np. za mozliwosc recznego ustawiania osotrosci, jak i tak nigdy sie z tego nieskorzysta. Pozdrawiam. aha cyfrowa zdjec ptaszkow to raczej robic nie bedziesz, no chyba ze beda martwe lub wypchane :D

wtorek, 5 kwietnia 2005, 17:32

Zakładajac duży zoom proponuje "przymierzyć się" do Minolty serii Z ( np. Z10 ) - zom 8x, matryca 3mpix, Może przyjrzeć się Z1 i Z2 ( o ile cena pozwoli ) ;)
Sa to porządne aparaty, nieco słabsze w auto ( z1/z2, z10 nie testowałem niestety ) ale po opanowaniu dające duże możliwości.

Co do Kodaka - z tego co pamiętam odznacza się "przydużą" kompresją, i balansem bieli - a ściślej brakiem pozycji custom chyba ;)

Może popatrz też na Olki - wprawdzie XD są nieco droższe,ale ujdzie ;)

grus grus - opcje manualne warto mieć w aparacie - są sytuacje, gdzie powinieneś lub chcesz osiągnąć określone efekty, a to można tylko w manualu - np. panoramowanie.

Cytuj:
cyfrowa zdjec ptaszkow to raczej robic nie bedziesz, no chyba ze beda martwe lub wypchane

Ależ będzie i to świetne żywe ptaszki - wystarczy szybki aparat ( lub z manualem ;) ) i nieco wiedzy - nie wiem skąd to twierdzenie jednak jest błędne !

wtorek, 5 kwietnia 2005, 18:17

dzieki za zainteresowanie:)... mam problem bo nie widze go wcale, jestem teraz po lekturze roznistych testow i tym podobnych wiec rece mi opadaja:)hehe..chce aparat, ktory bedzie robil zdjecia wszelakie:P hahah ..zartuje- no nie wiem sama jaki chce - troszke sie zdecydowac nie moge, ma robic ladne zdjecia i tyle:)...ps. myslalam o jakims sony cybershot ale jakos nie mam zdania, poza tym ten obok kodak dx 6490 jakis taki znosny mi sie podoba choc, jak wiemy moje podobanie na wiele sie nie zda:)...jeszcze raz dzieki za odpowiedzi...wszystko co radzicie biore sobie do serca i pograzona w lekturze rozmaitych testow .... zdam sie pewnie na slepy los:P... pomocy:)

Motylku kup, na początek, Olympus Mju 300 (400/410) Digital. To dobre amatorskie maszynki.

środa, 6 kwietnia 2005, 09:19

dzieki za pomoc, jeszcze sie nie zdecydowalam ciagle rozwazam wszelkie za i przeciw roznych marek aparatow:) wdzieczna bede za kolejne pomocne mi bardzo rady:)pozdrawiam :wink:

ps. Popper a skad wiesz ze ja mam skrzydelka i fruuuuwac potrafie:P

niedziela, 10 kwietnia 2005, 11:35
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona