Teraz jest środa, 26 września 2018, 09:39

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 do 1000zl. 
Autor Wiadomość
Post do 1000zl.
Wiec tak mam od dluzszego czasu aparat Hp 433. Ale chce kupic jakis lepszy poniewaz tym Hp foty w pomieszczeniach gdzie nie jest za jasno wychodza ciemno (mam lampe blyskowa wlaczona) i sa w bardzo slebej jakosci. Tak samo na zewnatrz foty w malych rozdzielczosiach sa slabej jakosci. Dlatego mam zamiar kupic cos lepszego.
Glownie fotografuje motocykle, i znajomych na motocyklach podczas ich wyczynow na moto itp. Czyli nie mam duzych wymagan chyba. Tylko zeby mi robil ladne foty w roznych rozdzielczosciach i w pomieszczeniach zamknietych jasne ladne foty a nie ciemne.
Wiec co moge kupic zeby sprostalo moim oczekiwania do 1000 zl.

niedziela, 17 kwietnia 2005, 18:57

niedziela, 17 kwietnia 2005, 19:15
Z10

prosilbym o podawanie pelnych nazw bo nazwa samego modelu duzo mi nie mowi :wink:
Aha to jest Minolta. ALe ten aparat ma 3.2 mp a muj stary Hp ma 3.1 i nie jestem z niego zadowolny. Chociaz nie znam sie na tym zabardzo. Ale chyba lepiej bedzie jak moj nowy aparat bedzie mial wiecej troche pixeli. Ale tak jak pisze nie znam sie na tym.

niedziela, 17 kwietnia 2005, 19:17

Po pierwsze porównanie 433 z Z10 jest nie na miejscu, bo Z10 to aparat, czego o 433 bym nie powiedział ( wiem bo też miałem 433 ;) ).

Po drugie podając Ci model miałem nadzieje że pogmerasz po forum, obejrzysz foty z zet10 i przeczytasz oceny uzytkowników ( zobacz też na cyberfoto - ponad 1000 postowy wątek o Z10 ) - to pozwoli ci zobaczyć różnice, nawet przy tej samej liczbie pixeli.

niedziela, 17 kwietnia 2005, 19:32
A jest jakis aparat klasy tej Minolty Z10 tylko w mniejszych rozmiarach. Bo jednak ona dosc duza jest. A jadac na moto to nie mam zaduzo miejsca na taki aparat hehe. Ale to tylko taki maly szczegul. :wink:
Wiec moze jest jakis aparat parametrami i cena podobny do tego Z10 ale w mniejszych rozmiarach.

niedziela, 17 kwietnia 2005, 21:23
A jest jakis aparat klasy tej Minolty Z10 tylko w mniejszych rozmiarach. Bo jednak ona dosc duza jest. A jadac na moto to nie mam zaduzo miejsca na taki aparat hehe. Ale to tylko taki maly szczegul. :wink:
Wiec moze jest jakis aparat parametrami i cena podobny do tego Z10 ale w mniejszych rozmiarach.

wiec jak jaki aparat mi polecicie bo cos tylko jedna osoba mi pomogla.
Tyle ze tak jak wyzej zeby mial parametry tej minolty tylko zeby byl mniejszych rozmiarow.

poniedziałek, 18 kwietnia 2005, 17:00

Canon G3 canon G5 Canon A75 Canon A85 Canon A95 ......... Sony W1 Sony V1 ........ Różne Nikony Olympusy ..................
i jeżeli to nie bedzie Benq lub telefon komórkowy to wszystko bedzie lepsze od HP
GRISZA MA BARDZO DUŻO RACJI TYLKO NIC NIE ZROZUMIAŁEŚ
wejdź na jakąkolwiek stronę naprzykład stevedigcam a zobaczysz ile jest aparatów z matrycą 3 mln i ile z matrycą 5mln
nie mówisz nic o swoich preferencjach a pytasz jaki lepszy od HP, w takiej sytuacji jedyna słuszna odpowiedź to: każdy o ile to nie będzie telefon komórkowy
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

poniedziałek, 18 kwietnia 2005, 20:31
Pisalem ze glownie fotografuje motocykle i znajomych na moto. I potrzebuje aparat ktory bedzie mi robil ladne foty w kazdej rozdzileczosci i tam gdzie nie bedzie za jasno np hale zeby foty byly jasne. A moj Hp w malych rozdzielczosciach robi daremne foty. A na halach ciemne.
Tu dam pare przykladów fot ktre robilem ostatnio.
Na hali w malej rozdzielczosci fota jest slabej jakosci i ciemna.
Obrazek
Tak samo na dworze tak samo jakos zdjecia mnie nie zadowala w tej rodzielczosci.
Obrazek
Na hali w wiekszej rozdzielczosci fota juz wyglda lepiej
Obrazek
Co sadzicie o tym Nikon Coolpix 5600 bo na allegro widze ze chodzi po ok 900 zl + do niego karte pamieci 256 lub 512 mb.

poniedziałek, 18 kwietnia 2005, 21:33

Po tym HP to Nikon powinien Cię zadowolić. Podobnie jak Canon A95 czy nawet A520.
Ale może lepiej dozbierać i kupić coś w stylu Sony W1 czy P-150?
Bo Canon G5 pewnie dla Ciebie za duży do wożenia... Ale pogódź się z tym, że miniaturyzacja aparatu to, niestety, również miniaturyzacja jakości, a w każdym razie znaczny jej spadek.

wtorek, 19 kwietnia 2005, 00:43

potrzebuje aparat ktory bedzie mi robil ladne foty w każdej rozdzileczosci

- nie ma takich aparatów -

1. O jakości zdjęcia decyduje wyższa rozdzielczość, jakość szkieł obiektywu oraz matryca ( to często idzie w parze z marką aparatu - znane marki robią lepsze aparaty 3ml matryca Nikona zawsze będzie lepsza o 3 HP każdy obiektyw Canona pędzie lepszy od obiektywów w aparatah Benq czy Yamada)
2. O jakości zdjęcia, na równi z aparatem decyduje ilość i rodzaj światła oświetlającego scenę lub obiekt
3. Wyższym czułościom aparatów( wiekszym wartościom ISO) zawsze towarzyszą wyższe szumy( można je usuwać w programach do graficznej obróbki obrazów)
4.W miejscach gdzie brakuje światła potrzebny jest statyw (pozwala fotografować na małej czułości dając fotkę mnie zaszumioną - rozwiązanie które Cię gabarytowo chyba nie zadowala) lub dobra zewnętrzna lampa błyskowa(wbudowane są skuteczne do 3-4 metrów zwróć na to uwagę)
5. Żaden aparat całkowicie nie zastapi umiejętności fotografowania prezentowany przez Ciebie Kawasaki jest chyba niedoświetlony- brak szczegółów w ciemnych partiach ilekko nieostry ..........ale .............
z Nikona powinieneś być zadowlony... narazie ... :wink:

wtorek, 19 kwietnia 2005, 10:20
Wiec chyba jednak kupie tego Nikona 5600.
Tylko do niego jesze karte pamieci.
Mysle nad jakas 256 lub 512 ale 256 powinna mi wystarczyc. Jakiej firmy najlepiej kupic te pamieci.

wtorek, 19 kwietnia 2005, 15:13

Ja zawiodłem się na Kingstonach a jestem zadowolony z SanDisk-a.
Ale poszukaj na forum, znajdziesz mnóstwo opinii.
A co do pojemności - nie widziałem jeszcze wystarczająco dużej karty. Wszystkie zawsze okazują sie za małe :wink:

wtorek, 19 kwietnia 2005, 23:25
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]