Teraz jest wtorek, 25 września 2018, 13:15

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Jaki aparat do 1200zl ? 
Autor Wiadomość

Post Jaki aparat do 1200zl ?
Witam!

Na wstepie zaznacze, ze jestem zupelnie poczatkujacy jesli chodzi o fotografowanie. Jak tak czytam to forum to czuje sie jak w chinskim barze :P Mam jednak zamiar zakupic aparat cyfrowy, dlatego postanowilem zasiegnac rady u was.

Wiem, ze ciezko jest doradzic komus kupno konkretnego aparatu, bo zalezy to od indywidualnych preferencji, ale na pewno - jak w kazdej branzy - istnieje jakis hit rozpatrujac pod katem cena-jakosc.

Jesli chodzi o moje osobiste wymagania to:
- zdjecia w rozdzielczosci conajmniej 2048x1536
- robienie zdjec z opoznieniem (wiem ze nie brzmi to fachowo ale chodzi o to ze jak sie naciska guzik to czesto aparat pod wplywem siely zatrzesie sie i dlatego trzeba miec czas na ponowne ustawienie go w wybranej, nieruchomej pozycji)
- mozliwosc krecenia krotkich filmow
- przydala by sie funkcja redukcji czerwonych oczu
- samowyzwalacz (to chyba standart)
- przydalby sie jakis w miare przyzwoity zoom optyczny

Nom i to chyba na tyle... nie musze dodawac tego "zeby robil ladne zdjecia" heh... brzmi to conajmniej nieprofesjonalnie ;)

W kazdym razie wklejam tu 2 zdjecia ktore uwazam juz za "ladne" w jakosci:

Obrazek
Obrazek

Bylbym wdzieczny za kazda porade, poniewaz na dzien dzisiejszy nei wiem nawet od czegos zaczac, na co zwracac uwage, a jednak warto wiedziec kiedy sprzedawca w sklepie zaczyna wciskac jakis kit :P

Pozdrawiam
Tomek

sobota, 23 kwietnia 2005, 21:42

http://forum.swiatobrazu.pl/foto/search.php

sobota, 23 kwietnia 2005, 21:54

Grisza twoje skróty myślowe niedługo ograniczą się do samych cyfr i wtedy nawet ja przestanę cie rozumieć :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Canon A80 A95
Minolta Z10
popieram przedmówcę
i poszukaj Nikonów w interesującym cię przedziale cenowym

niedziela, 24 kwietnia 2005, 14:57

+
ładowarka (np. GP) - 100 - 150 zł
+
karta pamięci (np. Kingston) - 150 zł
= 1050 - 1100 zł

Dobre pewnie też będą Minolty: tańsza Z10, droższa Z20 (ale tutaj już sam aparat prawie 1200 zł), może też Fuji FinePix S3000 (wygląd ciekawy, chociaż jak działa - przyznam się - nie wiem) : -)

niedziela, 24 kwietnia 2005, 22:07
Moderator

Przyznam, że ta funkcja zdjęć z opóźnieniem nie bardzo jest mi jasna :| .

Odnośnie aparatów, to jeszcze zdecyduj, czy chcesz coś z dużym zoomem optycznym, czy raczej niepotrzebne Ci to. Oraz jaką kwotą dysponujesz. Od tego zależy reszta.

Polecam dodatkowo lekturę tego wątku: http://forum.swiatobrazu.pl/foto/viewtopic.php?t=831 . Pomoże to w wyborze.

poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 08:09

Czytajac coraz to nowe opinie na forum i innych stronach, przegladajac porownania, zdjecia testowe itp przekonuje sie powoli do A95. Na poczatku myslalem o Z10 ale nie odpowiada mi w sumie jego rozmiar...myslalem raczej o aparacie porecznym, takim jak np A95 - chociaz nie powiem, zoom'a ma imponujacego :)

Na dve.pl Canon A95 wraz z podstawowym wyposazeniem kosztuje okolo 1200 zł.

pdy podales mi aparat, ceny ale zadnego uzasadnienia - moglbym prosic o jakies 2 slowa komentarza?

Co do tej funkcji opoznienia... to proste...u kolegi w panasonicu tak wlasnie jest ze jak naciskam na guzik aparatu to nie robi mi zdjecia w momencie nacisniecia tylko powiedzmy sekunde pozniej - przez ta sekunde zdazam ustawic aparat ktory lekko sie poruszyl przy naciskaniu na guzik :) Juz rozumiesz ?

Chcialbym jeszcze zapytac co z Nikonami ? Jest ich sporo - nie bardzo wiem ktory lepszy od ktorego... zna ktos jakis sprawdzony, godny polecenia aparat Nikona?

P.S. Jakie ewentualne wady A95 ? (czesc juz co prawda czytalem ale moze macie jakies (nie)ciekawe doswiadczenia z tym aparatem?)

Dzieki za ten plan zakupu aparatu! :D

poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 18:14

Co do tej funkcji opoznienia... to proste...u kolegi w panasonicu tak wlasnie jest ze jak naciskam na guzik aparatu to nie robi mi zdjecia w momencie nacisniecia tylko powiedzmy sekundę później - przez tą sekundę...

... panna młoda odwraca głowę, dziecko wychodzi z kadru, pies przebiega na drugą stronę ulicy, modelka toples zasypia, kropla którą starałeś się uwiecznić rozpływa sie w bajorku, w Iraku kończy się wojna...
to opóxnienie z którym spotkałes się u kolegi to nie funkcjaTO POWAŻNA WADA, której fotograficy posługujący sie aparatami cyfrowymi starają się uniknąc jak ognia walcząc o aparaty z jak najkrótszym czasem ustawiania ostrości jak najkrótszym czasem reakcji na spust i jak najkrótszym czasem zapisu zdjęcia.Ale jeśli chcesz ... szukaj tej [b]Funkcji bez problemu znajdziesz ją w starych i kiepskich aparatach cyfrowych

poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:02

Post Re: Jaki aparat do 1200zl ?
Witaj.

Jeśli jesteś zainteresowany to mam do sprzedania Canon powerszot A95,
W dobrej cenie!!!!

W zestawie daje pamięć CF 256MB i akumulatory 2000mA tylko bez ładowarki bo się zepsuła. Aparat jest świetny w funkcjach auto i manual. Ma możliwość robienia zdjęć seryjnych i mase innych funkcji.

ten zestaw mam do odstąpienia za 1050,-pln

Sprzedaję bo kupiłem fuji s7000

Pozdrawiam Bolero1

wtorek, 26 kwietnia 2005, 06:53
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]