Teraz jest środa, 25 kwietnia 2018, 20:03

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Jaki najlepszy aparat manual za ok700zł... 
Autor Wiadomość

Post Jaki najlepszy aparat manual za ok700zł...
Witam. :)

Cyfrowym foto bawię się od ponad 2 lat, kiedy to kupiłem za 1350zł :evil: olympusa C-300 8) aparacik bardzo fajny ładne foteczki tylko że w miarę jedzenia apetyt rośnie...
Olka sprzedaję(ogłoszenie w giełdzie na forum) i myślę o kolejnym aparacie cyfrowym...
I tak cena ok 700zł.
Interesuje mnie aparacik z jak największą możliwością ustawień manualnych, matryca 3mega, migawka no właśnie to chyba najistotniejszy jak dla mnie parametr, chcę pstrykać fotki nocą (miasto, zabytki, ludzi, itp) czy 15s jest wystarczające do tych celów(sądze że tak)...

Na obecną chwilę jestem na kupnie canona A510, naczytałem się na tym forum wiele dobrego o nim...

Czy macie coś innego do zaproponowania w tym przedziale cenowym z czasem migawki 15 s. lub więcej, i pełnym manualem, może większy zoom???

Pozdrawiam Wojtek.

sobota, 30 lipca 2005, 20:37
15s migawka do typowych zdjęć nocnych wystarcza (mam tyle w Fuji s5500). Ludzi w nocy ... ciężko będzie żeby się nie poruszyli a wbudowana lampa psuje efekt, ostecznie wolna synchronizacja czyli błysk a potem doświetlanie tła. A510 to chwalony model i bardzo słusznie :)

Pozdrawiam

sobota, 30 lipca 2005, 21:21

siwyyy77 - w cenie 700-800 zł aparatu z pełnym manualem lepszego niż Canon A510 nie znajdziesz, bo takiego po prostu nie ma :) Polecam więc A510, to naprawdę świetny sprzęt.

sobota, 30 lipca 2005, 23:51

niedziela, 31 lipca 2005, 00:11

Ja tak jak moi przedmówcy popieram zakup Canona a510. Sam mam go od okolo miesiąca. Podobnie jak Ty naczytałem się na forum o nim i jednak zdecydowałem się na ten właśnie aparat. Nic lepszego nie znajdziesz na rynku za te cenę. Wiele ustawień manualnych to duzyu plus, a zdjęcia w nocy też wychodzą (15 s naświetlania starczy na robienie fotek w nocy). Pozdr.

niedziela, 31 lipca 2005, 12:06

:arrow: A wspomniany Z10 minolty... czy to dobry wybór :?: czas migawki ma do 30s w trybie bulb, co to oznacza :?:

Zostały te dwa aparaty na polu boju, i ... no właśnie który :?: :?: :?:

poniedziałek, 1 sierpnia 2005, 11:56

to znaczy ze w trybie recznego wylanczania otwarcia migawki aparat zanim samoczynnie wylaczy migawke czeka z otwarta do 30 s. co w praktycze oznacza naswietlanie 30s. ... roznica w naswietleniu jest widoczna . Ciekawe czy ktos w takich aparatach bez wezykow uzywa tej funkcji do czasos miedzy 15 a 30 s. - to jakas hora funkcja ... ale 30 s. sie przydaje .

Jesli planujesz zdjecia nocne to polecam wybranie aparatu z jak najmniejszym parametrem "f" oraz zwrocic uwage na wymiary matrycy (na co mi nikt nie zwrocil uwagi gdy ja wybieralem) im mniejszy stosunek wymiaru do ilosci pixeli tym mniejsze prawdopodobienstwo szumienia .Dlatego biorac pod uwage segment aparatow "popularnych" ktore maja przewaznie matryce 1/2,5 nie ma co sie napalac na wysokie rozdzielczosci .

Pożyczony statyw Kodaka :)

czwartek, 29 września 2005, 10:13

Po pierwsze to nie jest bulb tylko zwykły czas T.

Po drugie
Cytuj:
Ciekawe czy ktos w takich aparatach bez wezykow uzywa tej funkcji do czasos miedzy 15 a 30 s. - to jakas hora funkcja ... ale 30 s. sie przydaje .

A to jakiś problem z tą funkcją jest ? Trzeba tyle nie pić.

Po trzecie - Przy ISO50 nie ma kłopotu

Po czwarte - TxM pozdrowienia od Słownika Poprawnej Polszczyzny

Do tej pory zginęło mi bez wyjaœnienia 3 posty !

czwartek, 29 września 2005, 15:42

Po piąte :lol: przez dwa miesiące już doczytałem co to bulb...
Mimo to dzięki za chęci :wink:

czwartek, 29 września 2005, 16:58

czwartek, 29 września 2005, 18:06

A to jakiś problem z tą funkcją jest ? Trzeba tyle nie pić.

chirurgowi-kardiologowi by drgnela wkoncu trzeba nacisnac aparat w spust i nie jest to wielki problem bo malo kto uzywa tak tej funkcji .

zatiochi5 napisał(a):
Po trzecie - Przy ISO50 nie ma kłopotu

nie wiem czy zauwazyles ze 50 ma mniejsza czulosc i aby uzyskac takie samo naswietlenie trzeba dluzej na swietlac i czasem brakuje tego czasu juz .

zatiochi5 napisał(a):
Po czwarte - TxM pozdrowienia od Słownika Poprawnej Polszczyzny

Czy to forum fotograficzne czy ortograficzne ? prosze uznac ze to nie jest J.Polski tylko bardzo podobny ,nie jestem orlem ortograficznym i raczej nie poradze na to wiele i wielokrotnie to kiedys tlumaczylem i na forum o tej tematyce nie zamierzam .
Wiem natomiast jedno , w roznych jezykach i dialektach jedna rzecz mozna nazwac i napisac na tysiace sposobow bez zmiany znaczenia , tak jak i glupia tresc chocby nie wiem w jakim jezyku i jak poprawnie napisana bedzie rownie bezwartosciowa .

Prosze sie skupic na tresci wypowiedzi bo to tu jest najistotniejsze ,jesli interesuje cie bardziej ortografia to mijasz sie z tematyka forum .

poniedziałek, 3 października 2005, 08:11

Cytuj:
chirurgowi-kardiologowi by drgnela wkoncu trzeba nacisnac aparat w spust i nie jest to wielki problem bo malo kto uzywa tak tej funkcji .

Jesli masz sensowny statyw nie ma wała - ani drgnie.

Cytuj:
nie wiem czy zauwazyles ze 50 ma mniejsza czulosc i aby uzyskac takie samo naswietlenie trzeba dluzej na swietlac i czasem brakuje tego czasu juz .

Przeważnie wystarcza - w tych kilku przypadkach zawsze można kombinować ;)

Cytuj:
Prosze sie skupic na tresci wypowiedzi bo to tu jest najistotniejsze ,jesli interesuje cie bardziej ortografia to mijasz sie z tematyka forum .

Raczej zauważ że waląc gdzie popadnie orty itp dajesz jasno do zrozumienia że swoich współrozmówców masz w #^$%#&.

poniedziałek, 3 października 2005, 16:13

Jesli masz sensowny statyw nie ma wała - ani drgnie.

lepszy bylby pasek jednak .... ale to marginalny problem nie wart sporow .

zatiochi5 napisał(a):
Przeważnie wystarcza - w tych kilku przypadkach zawsze można kombinować

jestem raczej zwolennikiem wyzszych czulosci i krotszych czasow alw oczywiscie zalezy co sie chce osiagnac .
Maxymalne ustawienia napewno nie sa jak na moje pomysly zbyt wyczulone by je okrajac , jak np. robie zdjecia nocnego gwiezdzistego nieba (tu sianie jest wyjatkowo irytujace... te ponadplanowe gwiazdy :) )
Czy zdjecia lasow , piwnic i innych cudactw w prawie calkowitej ciemnosci ... az mysle nad lampa podczerwona .

zatiochi5 napisał(a):
Raczej zauważ że waląc gdzie popadnie orty itp dajesz jasno do zrozumienia że swoich współrozmówców masz w #^$%#&.

Wierz mi ze ludzie na codzien robia w wymowie ortograficznej wiecej bledow niz ja w pisowni (pomijajac brak polskich krzeczkow) ortografia fonetyczna tez kiedys byla slyszalna .
Ale w tym temacie poprzestanmy moze na tym ,ze tobie mniej problemu sprawia i zabiera czasu zrozumienie mnie niz mnie w wiekszosci przypadkow wertowanie slownika gdy wyraz nie podpada pod regoly .
A szacunek rozmowca okazuje przedewszystkim swoim zaangazowaniem w temacie rozmowy .

poniedziałek, 3 października 2005, 19:52

Moderatora prosze o zamknięcie tematu, forumowicze zatiochi5 i TxM wiele do tematu nie wnoszą i swój dialog uprzejmości mogą załatwić na PW.

poniedziałek, 3 października 2005, 21:37
Canon A410 lub Olympus FE-100
Obywda za 500zł. Co wybrać? Chodzi mi głównie o jakość zdjęć

poniedziałek, 21 listopada 2005, 21:26
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona