Teraz jest środa, 25 kwietnia 2018, 04:52

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 Jak zwykle na początek kariery- wybór- S5600 czy SP-500UZ ?? 
Autor Wiadomość

Post Jak zwykle na początek kariery- wybór- S5600 czy SP-500UZ ??
Witam! Po raz pierwszy na Forum- bo i zaczynam przygodę z fotografią cyfrową, stąd kieruje swoje pierwsze kroki tutaj. Drażniące pytanie- ale muszę je zadać- zastanawiam się nad jedną z dwóch nowości- Fuji S5600 lub Olympusem SP-50UZ. Jako, że Olek wreszcie "wymyślił" AFiluminator oraz zasilanie "paluszkami" mogę go powaznie wziąć pod rozwagę. Na sprzęcie fotograficznym znam sie od strony technicznej - ale hmmm... teoretycznej. A nie jako praktyk- fotograf. Chciałem spytać na jakie szczegóły zważyć przy podejmowaniu decyji. Na dpreview.com znalazłem szczegółowa specyfikację tych aparatów i próbowałem zadecydowac w oparciu to źródło, oraz inne znalezione w necie... Ale jak już sie przyznałem jestem -póki co- bardziej amatorem fotek z zamiłowaniem do techniki- niz fotoamatorem ;-) Na co zwrócić uwagę przy tak zbliżonych parametrach aparatów? Najbardziej interesoawły by mnie uwagi wynikające z praktyki robienia zdjeć - czyli to czego nie wyczytam z tabeli z danymi. Jeśli chodzi o cel zakupu- to jest nim nauka. Koniec z point&shootem. Wreszcie moge pozwolić sobie na lepszy aparat i chciałbym uniknąć błędu i maksymalnie wykorzystać środki na zakup. A że pojawiły się te modele na rynku, jako kontynuatorzy znanych i docenionych cyfraków - stąd na nie właśnie pada mój wybór i wiara, że nie "walę" w ciemno... Proszę więc o kilka słów - jak uważacie- czy konkurs ten można roztrzygnac i oprócz zwykłego lubię/nie lubię wskazać którys z tych modeli? Bardzo mi to pomoze. Jeśli z kolei kiedyś będę mógł ze swej strony doradzić cokolwiek - chętnie podzielę się swą wiedzą. Dziękuję i pozdrawiam.

Maxem.

czwartek, 8 września 2005, 04:52
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]