Teraz jest wtorek, 25 września 2018, 09:31

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
 Rozterki początkującego :) 
Autor Wiadomość

Post Rozterki początkującego :)
Witam

Zamierzam sprobowac swoich sił w robieniu zdjęć. Myśle o kupnie aparatu - lustrzanki analogowej. Jestem poczatkujacy i dopiero poznaję wszystkie potrzebne parametry aparatu, Probowałem zasięgać rady co do modelu aparatu jaki mogłbym kupic. Najpierw miałem kupic olympusa 5000 za 449zł potem ktos mi poradził nikona F55 za około 800 zł a na koncu canona 3000N i mam dylemat co wybrać. Chciałbym móc robic zdjecia w nocy, chciałbym zeby mozna bylo robic krajobrazy jak i miare dobre zdjęcia typu portret, zwierzat czy tez ruchome. mozna to pogodzic jakos w jednym aparacie. Moze ktos mógł by mi wytłumaczyc troche co i jak i co ewentualnie musialbym dokupowac po kolei. Wielkie dzięki za kazdą porade.

niedziela, 25 września 2005, 22:57

Jak jesteś początkujący, to proponowałbym jednak cyfrówke. Pstrykasz do woli i nic Cie to nie kosztuje.

Jezeli jednak decydujesz sie na lustrzanke (czy to tradycyjną czy cyfrową) musisz się liczyć, że do każdego typu zdjęć jakie podałeś powyżej, dedykowane są odpowiednie obiektywy, w które byś musiał się także zaopatrzyć.

niedziela, 25 września 2005, 23:05

dokładnie jak mówi kolega muHa ja ze swej strony dodam, że jeśli już canon to nie 3000 tylko przynajmniej 300 niewielka rówżnica w cenie a w możliwościach duża - a jeśli chodzi o możliwości - szystkie te rodzaje zdjęć jakie wymieniłeś można zrobić nawet zenithem - kwestia wiedzy i umiejętności oraz dodatkowego sprzętu - i tak do fotografii nocnej będziesz potrzebował na pewno staywu i wężyka spustowego, do krajobrazów przyda sięobiektyw szerokokątny tak ok. 28mm a do portretów 100mm, jeśli chodzi o zdjecia w ruchu potrzebny byłby bardzo jasny obiektyw żeby do minimum skrócić czas otwarcia migawki.
Oczywiście jeśli chodzi o obiektyw można załatwić to jednym zoomem - na razie ci to pewnie wystarczy zanim zaczniesz dostrzegać wady takiego rozwiązania uzbierasz sobie na lepszy obiektyw:) Rada na koniec - poszukaj używanych na allegro np widziałem tam fajne zestawy z dwoma lub trzema niezłymi obiektywami w rozsądnych, żeby nie powiedzieć atrakcyjnych cenach

poniedziałek, 26 września 2005, 06:23

Witam i dziekuje bardzo za wszystkie porady.

Ja nie znam się jeszcze dobrze na aparatach, zostały mi polecone najpierw nikon f55, a potem canon EOS 3000N. Canon podobno jest lepszy ponieważ mozna zastosowac w nim cos co sięnazywa FORSOWANIE KLISZY(ja rozumiem to w ten sposób że można podnosić przez to czułość kliszy), ale czy jest jeszcze między nimi jakaś różnica? Z postu wyżej widze ze lepszy jest canon 300N. Bardzo bym prosił jesli mozecie polecić mi jakąś dobrą lustrzankę analogową tak do 700 zł ,że bym mógł robić takie zdjęcia jak pisałem (nie chce odrazu wszystkich możliwości wykorzystywać, ale dobry by był aparat z możliwością rozbudowy :) , np. dokupić później obiektyw czy coś tam innego. Moz ejakies fajne funkcje troche na wtyrost cos w rodzaju FORSOWANIA KLISZY) . Mario1275 jak się nazywają te zestawy na alegro w atrakcyjnych cenach ???. Jeszcze raz wielkie dzięki

poniedziałek, 26 września 2005, 09:44

"kszychu już ktoœ ci wczeœniej napisał, ze nawet jak kupisz sprzet w polsce (np właœnie nikona) i potem koza ci zje instrukcję to nowej po polsku od dystrybutora nie dostaniesz i wtedy te 400zł masz jak znalazł" /jacek2004/

poniedziałek, 26 września 2005, 09:48

zestawy się nie nazywają musisz wejść na allegro w kategorię foto tam lustrzanki wybrać markę i poszukać czasm są zestawy z eos 50 jest to starszy model canna ale bardzo dobry - choć jak na początek to ma za dużo funkcji ja polecę 300 ale dlatego że sam jej używałem i się sprawdziła z tym forsowaniem kliszy to jest tak - że jeśli aparat mam możliwość ręcznego ustawienia iso to da się w nim to zrobić - nie znam nikonów więc nie porównam tych aparatów ale moze wypowie się tu ktoś z użytkowników nikona - jeśłi będziesz szukał używanych aparatów to czasem lepiej kupić starszy model (np EOS500 zamiast EOS300) ale z kilkoma obiektywami i na początek nie muszą to być jakieś super szkła - bo pewnie i tak nie zauważyłbyś różnicy między nimi

poniedziałek, 26 września 2005, 10:17

http://allegro.pl/show_item.php?item=65397026
http://allegro.pl/show_item.php?item=65397026- to wydaje mi się super
kurcze taka taniocha ze aż boli pomyśleć że za swojego eosa300kit dałem 1300pln a to było tanio bo w sklepach były poponad 2000

poniedziałek, 26 września 2005, 10:31
Moderator

A ja polecam Minoltę 60. Bardzo dobry i chwalony aparacik.

poniedziałek, 26 września 2005, 11:05

mirczens - wiesz co - jeśli nie znasz się na aparatach i nie robiłeś do tej pory nic lustrzankami to zastanów się nad kupnem aparatu typu zenith - wszystko do ustawienia jedyna elektronika to światłomerz - bo powiem ci że ja miałem najpierw zenitha, potem practikę bcm i nie nauczyłbym się nigdy w życiu tego wszysstkiego czego się nauczyłem mając na poczatku eosa300 bo mając eosa i nie robiąc zdjeć wcześniej na kompletnym manualu to znając życie włączysz program P albo zielony kwadracik i będziesz robił zdjęcia, które wszystkie będą ostre i dobrze naświetlone ale też będą nijakie - zastanów siębo znam paru takich co zaczynali od eosa i skończyli właśnie tak jak piszę nie poznając nawet w 1/10 możliwości swojego aparatu.

poniedziałek, 26 września 2005, 15:12

poniedziałek, 26 września 2005, 20:42

Ogladałem te aparaty, ale zakreciłem sie na tych canonach 300 i 3000N, czym one sie różnią, który jest nowszy a który jest starszy??. Przeczytałem w sieci że jeden ze chyba 300 to tylko podrasowany starszy model o co w tym chodzi?? jak wypada jeden w stosunku do drugiego ??

Dzieki wielkie za wytłumaczenie :)

poniedziałek, 26 września 2005, 22:15

canon ma serie aparatów EOS1, 5, 50, 500, 5000kążda seria to segment te z 1 i 5 były dla profesjonalistów kolejne dla mniej lub bardziej zaawansowanych amatorów potem weszły nowsze ulepszone modele - 30, 300, 3000 dodatkowe literki przy tych symbolach oznaczały jakie ulepszenia np QD oznaczało że tylna ścianka jest z datownikiem 300v była już zmieniona w stosunku do 300 inna obudowa, ścianka tylna z datownikiem i parę technicznych zmian - nie umiem dokładnie podać ci różnic między 3000 a 300 ale napewno 300 jest lepsza i ten bym ci polecał jeśli zdecydujesz się na canona, zresztą różnica w cenie jest niewielka więc tu akurat nie ma się nad czym zastanawiać

wtorek, 27 września 2005, 06:10

no to znalazłem coś co ci powinno poóc - przynajmniej jeśli chodzi o wybór spośród canonów:
http://republika.pl/carewicze/spisedytEOS.htm

na stronce znajdują się opisy poszczególnych modeli analogowych canona

wtorek, 27 września 2005, 15:13
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]