Teraz jest środa, 26 września 2018, 09:42

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Chcę kupić nowy aparat w cenie ok. 3000zł 
Autor Wiadomość

Post Chcę kupić nowy aparat w cenie ok. 3000zł
Aparatu potrzbuję do pracy i na wakacje. Do pracy jest mi potrzebny aparat z dużym zoomem i dużą liczbą pikseli. Od czasu do czasu muszę wchodzić na słupy wysokiego napiecia w celu zobaczenia stanu technicznego. Wolę jednak zrobić zdjęcia i wykadrować odpowiednie elementy. Na wakacje natomiast taki, którym mógłbym robić zdjęcia widoków, i zabytków, więc potrzebny jest aparat w miarę szerokokątny, ale także aby we wnetrzach np. kościołów, meczetów można robić zdjęcia bez lampy w dobrej jakości.

sobota, 29 października 2005, 22:28

Na pewno Twoim potrzebom odpowiadalby Nikon Coolpix 8800, duza rozdzielczosc, stabilizacja (ulatwi robienie zdjec przy slabym naswietleniu, bez lampy i przy duzym zoomie), duzy zoom i przy tym szeroki kat (35-350mm). Jest tylko malutki problem, ten model mozesz miec za podana przez Ciebie cene ale bez zadnych dodatkow. Calkiem przypadkiem mam do sprzedania ten aparat prawie nie uzywany w stanie idealnym z dodatkami za rozsadna cene (nie sugeruj sie podana cena bo mozemy ponegocjowac) ;) Zerknij tutaj: http://forum.swiatobrazu.pl/foto/viewtopic.php?t=7239

sobota, 29 października 2005, 23:15

Wolałbym aparat z kątem 28 teraz mam Olympusa C-730 i zauważyłem, że w niektórych wypadkach szczególnie przy robieniu zdjęć wież kościelnych czy też minaretów, szczegónie jak nie mozna się cofnąć odpowiednio daleko, miałem problemy z obięciem całości. Zastanawiam się raczej nad Fuji 9500; Samsungiem 815 lub nowym Sony R1. Ten ostatni ma co prawda zoom tylko 5x ale dzięki 10mln. pixeli i dużej matrycy będę mógł wykadrować zdecydowanie więcej niż przy innych aparatach.

niedziela, 30 października 2005, 00:24

No ten samsung ma imponujący zakres ogniskowych 28-420mm :shock: f2.2-4.6 :shock: lcd 3.5` - ale mało o nim w necie - ciekawe jakie zdjęcia robi. r1 to maszyna - zdjęcia robi zarąbiste - ładnie GO maluje - ISO do 3200 :shock: 24-120 :shock: Wide: F2.8 - F16 10mln pix 21.5 x 14.4 mm CMOS :shock: - ale ciekawe ile bedzie kosztował ? ja bym brał r1 z tego towarzystwa. A mimo wszystko to polecałbym zainwestować w lustrzanke i potem zbierać na obiektywy - które zostaną ci na lata a body możesz zawsze sprzedać i kupić coś nowszego. chcesz robić w szerokim koncie to bierzesz na raty Canon-EF 10-22mm f/3.5-4.5 USM i cykasz fotki nawet za plecami :lol: chcesz fotografować sąsiadke podczas kąpieli to bierzesz na raty jakąś trzysete i już.

niedziela, 30 października 2005, 08:22

Myślałem o lustrzance. Ja raczej myslałem o Olympusie e-500 lub Nikonie D-50. Tylko na wycieczce, szczególnie takiej na które ja jeżdzę tj. objazdówce lub nawet trampie trzeba brać dodatkowo wielką torbę z aparatem. Szczerze mówiac poniewarz mam teraz Olympusa to zostaną mi po nim pamięci xD. Wolałbym więc Fuji lub Olympus. Lecz jeżeli przekonacie mnie, że lepiej kupić np. Sony R1 to nie ma sprawy po prostu je sprzedam

niedziela, 30 października 2005, 11:47

Olympusie e-500 lub Nikonie D-50

ja bym rozważył jeszcze do tego 350D i Minete 5D (stabilizacja). Olo ma bardzo dobry obiektyw w kicie - do tego dokupił byś coś z tele i masz wszystko co trzeba - patrzyłem na zdjęcia robione przez ola (w kicie) i musze przyznać że wymiata jakością - narazie u mnie budżet przechodzi małe załamanie więc jedyne co mi pozostaje to wziąść udział w konkursie "margines" :lol:
wojtekP napisał(a):
trzeba brać dodatkowo wielką torbę z aparatem

bez przesady aparat to nie taka wieeellka rzecz
wojtekP napisał(a):
Szczerze mówiac poniewarz mam teraz Olympusa to zostaną mi po nim pamięci xD. Wolałbym więc Fuji lub Olympus

nie możesz się kierować się przy wyborze tym że zostały ci stare karty pamięci - od tego jest allegro - wystaw je i sprzedaj, a jak kupisz aparat to odrazu kupisz sobie nowe pamięci
A ile te sony r1 kosztuje? i czy można to już w polsce kupić? bo raczej nie mała to będzie sumka. A i jeszcze - jak robisz fotki ze słupów wysokiego napięcia to zastanów się czy oby nie wybrać sprzętu z obracanym lcd który ma podgląd rzeczywistego obrazu - bo przypominam lustrzanka nie ma tej opcji.

niedziela, 30 października 2005, 12:27

Jak mam być szczery to lustrzanka nieszczególnie mnie interesuje. Wolę jeden aparat z duzym zoomen. Nie robię przecierz zdjęć artystycznych. Chodzi mi o to aby w pracy wykorzystać jego teleobiektyw i dużą liczbę pixeli do kadrowania. Na wakacjach natomiast by zrobił wszystkie zdjęcia o jakie mi chodzi z przyzwoitą jakością. Kłopoty dotychczas miałem np. w ciemnych pomieszczeniach szczególnie gdy zabronione jest uzywanie flesza. Ja raczej nie drukuję zdjęć. Zdecydowanie wolę obejrzeć je na komputerze lub na ekranie komputera. Zresztą ile by mnie kosztowały fotki je zeli z ostatniej wyprawy do wsch. Turcji mam ok. 1700 zdjęć.

niedziela, 30 października 2005, 14:57

Nie robię przecierz zdjęć artystycznych.

przecież lustrzanki typu M5D, 350D, D70 itd.. nie są dla artystów produkowane tylko dla mas...
Lustro to przedewszystkim szybkość - a to już bardzo wiele - kiedyś ktoś tu na forum pisał że chciał zrobić zdjęcie bawiącemu się dziecku i zanim zrobił zdjęcie to dziecko wyszło mu z kadru :lol: Głębia ostrości tez jest nie do przecenienia w lustrach, no i szumy. To jest temat rzeka typu - Canon czy Nikon itd... można by tu pisać o wadach i zaletach czy to luster czy to kompaktów/hybryd (a wszystko było poruszane na forum). Poprostu musisz kupić aparat wedle swoich potrzeb i tyle - jeżeli masz kupic lustro w kicie i juz na tym spocząć to lepiej kup dobrą hybryde. Sony R1 to maszyna konkretna - ale narazie niewiadomo ile bedzie kosztować w naszym Kaczogrodzie.

niedziela, 30 października 2005, 15:22

A jezeli miałbym kupić lustrzankę do moich potrzeb to jakoą byś mi polecił bo przyznam się, że nie orietowałem się w ich cenach i możliwościach. Wiem jedynie,że D50 z dwoma obiektywani 18-55 i 55-200 kosztuje ok. 3500 zł. Minolta jest chyba droższa, Canon też. Przypominam, ze chcę wydać ok. 3000, w dodatku kupić na raty więc nie wchodzi w rachubę żadne Allegro itp.

niedziela, 30 października 2005, 15:53

W tej cenie nie dostaniesz lustrzanki z dobrymi obiektywami... troszke Ci braknie.. ale mysle, ze jednak warto dolozyc te kilkaset zl, do powiedzmy D5D

niedziela, 30 października 2005, 22:19

Sprawdziłem za Minoltę 5D boby trzeba dać 3000 tyś. a za obiekywy następne 2000 tyś. To dla mnie zdecydowanie za dużo

poniedziałek, 31 października 2005, 01:51
Moderator

Sprawdziłem za Minoltę 5D boby trzeba dać 3000 tyś. a za obiekywy następne 2000 tyś. To dla mnie zdecydowanie za dużo

Rozumiem, że za inne marki trzeba dać mniej tak...? Bo chyba jednak jest na odwrót.

poniedziałek, 31 października 2005, 08:14

Sprawdziłem za Minoltę 5D boby trzeba dać 3000 tyś

no a za R1 przypuszczalnie będziesz musiał wybecelować 4000zł + akcesoria typu karta pamięci,statyw, torba, akumulatory, filtry itd.... -> w 4500-5000zł powinieneś się zamknąć. Minolta 5D ma dobre szkło w kicie - olympus także. Ja obecnie mam Canona A510 - i następny aparat na który sie przesiąde to będzie niewątpliwie lustrzanka cyfrowa.

poniedziałek, 31 października 2005, 09:35

W Euromega R1 kosztuje 3400 z kartą CF 256 MB 3500 zł na razie tyle mi wystarczy.

poniedziałek, 31 października 2005, 14:35

W Euromega R1 kosztuje 3400 z kartą CF 256 MB 3500 zł na razie tyle mi wystarczy.

Najważniejsze żeby być zadowolonym z zakupu.

Jak już kupisz tego soniacza to podziel się tu znami doznaniami i pakaż jak zdjecia cyka .Pozdrawiam

poniedziałek, 31 października 2005, 15:30
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona