Teraz jest poniedziałek, 23 kwietnia 2018, 15:37

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 cyfrowa lustrzanka na poczatek,z ktorej polki wybrac? 
Autor Wiadomość

Post cyfrowa lustrzanka na poczatek,z ktorej polki wybrac?
Witajcie,
Planuje wkrotce zaopatrzyc sie w cyfrowa lustrzanke. Budzet 4000-4500PLN. Od dluzszego czasu przegladam forum i w zasadzie wszyscy maja ten sam dylemat. Najczesciej wybieraja sposrod: Olka E-500, KM D5d, Nikon D50 i Canon EOS 350 ew Nikon D70. Nie bede wnikal ktory sposrod nich jest lepszy, a ktory gorszy bo na ten temat znalazlem juz miliony postow i wniosek jest jeden: trzeba zastanowic sie nad obiektywami, systemem, wziac w lapke i sobie dopasowac... To mam juz za soba: obmacywanka, porownywanie cen samego body, kitow, dodatkowych obiektywow itd. Tylko, ze...
...chcialbym znac wasza opinie w innym wzgledzie. Mianowicie chodzi o to z ktorej polki aparat wybrac? Dla mnie focenie to ogromna frajda i wiem, ze jesli sobie cos kupie to kazda wolna chwile bede spedzal z aparatem rozgryzajac jego mozliwosci itd. Chodzi o to, ze ja chce kupic aparat na kilka lat, nie chce go po paru miesiacach sprzedawac i kupowac nowego bo nie spelnil moich oczekiwan... Jestem amatorem i nie bede ukrywal, ze wiele jeszcze wody w Wisle uplynie zanim bede robil ciekawe fotki w czym mam nadzieje pomoga mi wasze cenne rady. Ale te kilka lat wystarcza na to bym nauczyl sie wykorzystywac mozliwosci sprzetu, w ktory zainwestuje. Tak czy inaczej zastanawiam sie z jakiego pulapu zaczynac, czy kupowac cos tanszego z dual kitem czy moze zastanowic sie nad drozsza alternatywa typu KM D7d czy Olympus E-1. Chodzi o to, ze nie ma znaczenia czy kupie cos tanszego czy drozszego i tak bede pakowal kase w ten system i po kolei zbieral kolejne zabawki:-) Wiec doradzcie mi co wy byscie wybrali majac na poczatku do dyspozycji taki budzet 4000-4500 i wiedzac ze tak czy inaczej w ciagu najblizszych 3 miesiecy wydacie na kolejny obiektyw 2000PLN, a po jakims czasie znow zaopatrzycie sie w jakis "drobiazg" i beda na to srodki.
Ktora opcja wedlug was jest wlasciwsza:
- KM D5D, O-500, EOS 350D, N D50 lub N 70D - wybierajac tym samym np samo body z lepszym obiektywem lub kita i jakies akcesoria,a po jakims czasie dobrac sobie dodatkowy obiektyw w miare potrzeb?
- czy wybrac drozszy sprzet jak Olympus E-1 lub KM D7d i z czasem dokupowac do nich kolejne "zabawki"???

z gory dzieks za rozwianie wszelkich watpliwosci...
k.

sobota, 26 listopada 2005, 00:22

ja tam obstaje za KM (zobacz podobny tematy na tym forum bo byly juz walkowane, dokladnie ten sam dylemat ma wielu) bo ma AS i jest ergonomiczny. A jesli cos ma AS i jest ergonomiczne to jest fajne :)
PS: w tej cenie zmiescisz tez Nikona D70S.

sobota, 26 listopada 2005, 10:48

dlaczego KM D7D bierzesz do kategorii z E-1
przeceiz jego cena jest bardzo podobna do D70s
ja bym sie teraz zastanawial tylko na KM D7D i D70
majac taki budzet

sobota, 26 listopada 2005, 11:40

sobota, 26 listopada 2005, 12:33

jacek2004 nie wciaskaj mu tego bo to nie aparat dla amatora
i mysle ze nie przypadlby mu do gustu :mrgreen:
ale to moje zdanie (kurcze nie lubie jak na forum sa zwolennicy roznych firm i zamylaja swoimi faworytami, co wy sprzedajecie te aparaty czy co :roll: )

sobota, 26 listopada 2005, 14:06
Cześć Kartofel, czytam Twoje dylematy, mam podobne.
Obok w drugim temacie (Canon, Miniolta czy Nikon) umieściłem porówanie cen, ktore udało mi sie zestawic w sklepie. Wiem, że cena to tylko jeden z argumentow, ale warto przemyśleć, co mozemy kupić za tyle samo. Wprawdzie mój pułap cenowy określiłem niżej (2500-3500) ale dlatego, że zakup zrobię na firmę więc odlicze VAT, ale zdecydowalem się na lustrzanke cyfrową i pewnie tak jak Ty, przy takiej decyzji zakupu (Chodzi o to, ze ja chce kupic aparat na kilka lat, nie chce go po paru miesiacach sprzedawac i kupowac nowego bo nie spelnil moich oczekiwan...) różnica 400-500 zł nie powinna decydować o wyborze modelu.

sobota, 26 listopada 2005, 14:12

jacek2004 nie wciaskaj mu tego bo to nie aparat dla amatora i mysle ze nie przypadlby mu do gustu
E-1 jest faktycznie aparatem profesjonalnym, i jak najbardziej nadaje się dla amatora, szczególnie że w Polsce ma bardzo niską cene, bo na świecie body e-1 jest dwa razy droższe niż w Polsce.
Obiektyw kitowy jest bardzo bardzo dobry o jakości porównywalnej z Canonowskimi Lkami. Uzupełnieniem może być albo 40-150mm taniutkie (700zL) amatorskie tele ale o dobrej jakości lub 50-200mm tzw średnia półka Zuiku (wysoka w porównaniu z innymi producentami) cena 3500zł, uszczelniony jasny, bardzo dobry optycznie.

Brak programów tematycznych jest tylko zaletą, bo nie zwalnia z myślenia :wink:

sobota, 26 listopada 2005, 18:58

bo na świecie body e-1 jest dwa razy droższe niż na świecie

Obrazek

sobota, 26 listopada 2005, 19:03

taaaak to dla czego nie eksportujemy tirów pełnych E1 :?:

Poza tym E1 jak każdy aparat ma też swoje wady.. ale kartofel pewnie już je zna.

Moja odpowiedź będzie taka. Postaw te wszystkie aparaty na jednej "półce" i wybierz ten który najbardziej Ci odpowiada..

Nie ma sensu wybierać półkę w oderwaniu od tego co na niej stoi. Półki są umowne, ważne są aparaty. Jeśli stać Cię na każdy z tych aoaratów to nie ograniczaj się tylko do jednej z półek. Co innego gdyby nie było Cię stać...

Tak jak sam powiedziałeś musisz przemyśleć cały system, wybrać jakie szkła Cię interesują (np dla nardzo szerokich szkieł najtaniej wychodzi Minolta, najładniejsze 50mm daje chyba Nikon itd itp). Dużo zależy też od tego czy będziesz trzaskał RAW'y czy jpgi.

sobota, 26 listopada 2005, 20:20

nawiasem mówiąc.. ale proszę to traktować jako luźną uwagę.. sam zastanawiam się nad E1, który faktycznie jest sporo tańszy niż w Europie ale już nie tak tani jak rok temu :!: te aparaty podrożały (oczywiście najpierw sporo staniały)!! to też o czymś świadczy.

sobota, 26 listopada 2005, 20:26
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]