Teraz jest piątek, 21 września 2018, 22:02

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 Lustrzanka za 3000 - 3500 do wesel !!! 
Autor Wiadomość

Post Lustrzanka za 3000 - 3500 do wesel !!!
Proszę o pomoc bo to będzie moja pierwsza lustrzanka, nie chce udawać zawodowca, zajmuję się od kilku lat filmowaniem. Wiem że muszę się przestawić, kilka razy robiłem jakieś reportaże miałem w ręku Nikkona D70 i D200, Canona 350D, innych lustrzanek cyfrowych nie znam. Jakieś lepsze obiektywy kupie dopiero za kilka miesięcy po studniówkach, teraz zależy mi na na korpusie i jakimś kicie. Aparat będzie mi potrzebny do kościołów, na plenery i na sale weselną. Moją pierwszą lustrzankę traktuje jako szkolną, następną kupię bardziej świadomie, ale chciałbym jednak na niej trochę zarobić. Nie podoba mi się efekt ziarna (jak na przykład w Nikkonach) i chciałbym tego uniknąć. Kolega doradził mi bym kupił analoga i cyfrę np 350D. Analoga do kościoła i na plenery, a cyfrę do jak to określił masówki(np. reportaż).

wtorek, 29 sierpnia 2006, 17:11

Ja mialem dylemat miedzy D50 , EoS 350D. EOS jest pomiedzy D50 a D70.
D50 nie ma B&W ! :(, co mnie sklonilo do EOS. CHcialem D70 ale juz byl za drogi, a szkoda.

wtorek, 29 sierpnia 2006, 22:15

Żaden z tych nikonów! D70s na ISO1600 ma taki szum że odległości 75cm na odbitce 10x15 go widać, kiedy na 350D tego ISO da sie "spokojnie" używać... O kicie przy weselach no musisz niestey zapomnieć - są za ciemne! Trudno mi doradzić coś konkretnego bo nie jestem, aż tak w tej materii obeznany, w każdym bądź razie wypowiedzią przedmówcy bym się w najmniejszym stopniu nie sugerował (bez urazy tomek_wap)... Na początku pomyśl jeszcze o lampie zewnętrznej z jakimś softoboxem czy stofenem...

środa, 30 sierpnia 2006, 00:09

To moze EOS 350D bylby odpowiedni. Tylko nie KIT ale samo body, i dokupic lepszy obiektyw.

EOS 400D wychodzi, ale nie wiem czy bym nie zostal przy 350D. Wg. mnie 400D niczym sobie. Nie wiem jakie sa opinie PRO i ekspertow.

Tomek

środa, 30 sierpnia 2006, 00:14

No jakby nie patrzec fundusze masz za małe do takich celów :? ... Brakuje na szkło na "początek"... Ja bym polecał 20D i 28-75 tamrona... Ale jednak w tym przedziale cenowym z tematu watku watpie zebys sie zmiescil :| , chyba że Ci sie okazja jakaś trafi, a takie sie zdarzają :wink:

środa, 30 sierpnia 2006, 00:18

studio8, koniecznie kup takie body co ma dobre ISO 1600, 3200 a nawet 6400, bo ostatnio taka moda na weselach zapanowała, ze na innych ISO wesel się nie robi.

Reszta jest nieważna, body można trzymać pensetą (bo palcami nie daje się), migawka może się rozpaść po 20 tys. klapnięć (czyli po 1/2 roku intensywnego używania), lustro może klepać tak że umarłego obudzi ... itp ... itd ... Ale to się nie liczy, liczy się wyłącznie wysokie ISO, bez niego nie zrobisz ania jednej fotki.

Niektórzy proboszczowie w swoich kościołach wprowadzili nawet elektroniczne bariery na małe ISO, pamiętaj tylko duże.

środa, 30 sierpnia 2006, 08:41

jacek2004, piszesz tak jakbyś nie wiedział że fotki z kościoła ze światłem zastanym (nie doświetlane lampą) mają o wiele większy urok... A jeśli chcesz takie zrobić to nic poza wysokim ISO Ci nie pomoże...

A co do błyskania, to jest potwierdzony fakt, że w niektórych parafiach niektórzy proboszczowie "nie życzą" sobie błyskania w czasie ceremonii. I co wtedy? NeatImage na wszystkie foty? Chyba lepiej mieć w aparacie użyteczne ISO...

Zwłaszcza że sam studio8 napisał że mu sie za duży szum (z nikonów, których używał) nie podoba...

środa, 30 sierpnia 2006, 10:32

A co do błyskania, to jest potwierdzony fakt, że w niektórych parafiach niektórzy proboszczowie "nie życzą" sobie błyskania w czasie ceremonii. I co wtedy? NeatImage na wszystkie foty? Chyba lepiej mieć w aparacie użyteczne ISO...

Pierwsze słyszę o takich zakazach, być może chodzi o zakaz błyskania w pewnych momentach liturgii (ewangelia, kazanie itp). Faktycznie w takich chwilach błyski (i klapanie lustrem) może przeszkadzać kapłanowi, ale poza tymi chwilami jest jeszcze duzo czasu na robienbie fotek.

Robienie zdięc bez lampy, a tylko w świetle zastanym jest bezsensowne. Umiejętnie dobrane światło błysku usuwawa masakryczne cienie z twarzy, wydobywa kolor, zamraża ruch. Oczywiście błyskiem trzeba umieć się posługiwać. O wiele łatwiej ustawić ISO 6400 i hajda robić fotki - to nawet kompletnemu ignorantowi wyjdzie, a z błyskiem gorsza sprawa.

środa, 30 sierpnia 2006, 11:12

Pierwsze słyszę o takich zakazach, być może chodzi o zakaz błyskania w pewnych momentach liturgii (ewangelia, kazanie itp)

Właśnie to mialem na myśli. Wiem, że lampa przy tego typu fotografii jest potrzeba, ale jak chcesz zmieścić dobre body, dobre szkło, dobrą lampe i dobrą karte w 3500zł?

środa, 30 sierpnia 2006, 13:23

Pracuję na weselach regularnie... moja sugestia, ze światłem zastanym robi się od 10 do 30% zdjęć.... więć przede wszystkim dobra lampa,,, do tego dobry obiektyw uniersalny jako dwa

a więc tak:
jeżeli nikon to d50+sb800+18-70
jeżeli canon to 350d + lampa + jakaś sigma/tamron/tokina ze stałym światłem 2,8 względnie sigma 18-70/ 2,8-4,0

Jeżeli olympus,, którym ja pracuję - to e-1+ fl-50+14-54 (ale to już dużo więcej niż 3500 zł)

ogólnie trochę mało kasy:) - wchodzenie w ten biznes to ok 10 k według mnie aby robić to ze spokojną głową:)

bo trzeba mieć dwa body:) i dwie lampy i dysk zewnętrzny i conajmniej 6 GB w kartach i dobrą 50 i dobre tele i tak dalej:)

środa, 30 sierpnia 2006, 15:40

Hmm chyba namówiliście mnie na większy wydatek, te 3000 - 3500 wynikalo z tego że nie chcialem wiele wydawać na moja pierwszą lustrzankę tym bardziej że szykuje sie przed studniówkami na nową kamerę, ale powiększyłem budżet do ok 10 tys. dla mnie to max i więcej nie wyskrobie! Znajomy zafascynowany nikkonem namawia mnie na D200 i jakiś markowy obiektyw (wybaczcie nie błysne modelem) wiem że kolega kupil D200 + obiektyw(lampy ma dwie i jeszcze jeden aparat) i wydal jakieś 11 tys. Mam więc pytanie czy D200 to na prawdę taka rewelacja? Jak z szumami? Czy jest coś lepszego w tym przedziale cenowym? I dzięki za dotychczasowe informacje!

czwartek, 31 sierpnia 2006, 09:07

ostatnio robiłem ślub na zmianę e-1 i d200

a więc,,, szybkośc d200 i ogólnie nikonów powala, są stworzone do fotografii w kościele i na sali, co z szumami,,, robiłem na max 400 i nie dostrzegałem szumów,,, staram sie nie wychodzić powyżej tej wartości....

co do kolorów - powiem jedno,, zwolenikiem kolorów nikona to ja nie jestem,,, dlatego, d200 używałem tylko próbnie,,, musisz sam zobaczyć czy ta przestrzeń tonalna ci odpowiada

czwartek, 31 sierpnia 2006, 10:31

Oj 10tys (jeśli zł :wink: ) na D200, porządne szkła i lampę to może być za mało.

czwartek, 31 sierpnia 2006, 15:45

Ja powiem tak. Puszke dobierz taka zeby ci dobrze lezała w dłoni. Sam uzywam nikona wiec nie chce sie wypowiedac o nim bo powiedza ze pracjue w nikonie:)

Do wesel nie potrzebna ci szybkostrzelna maszyna a raczej dobrze lezaca w dłoni puszka i dobry obiektyw ze swiatłem 2.8 i jaśniej. w kościele to obiektyw do 180 mm wystarczy spokojnie. Dodatkowo coś szerszego w zakresie 18-70 mm na wesele tez bedzie ok.

Lamba, najlepiej w systemie jakim masz body. I tez nie nastawiaj sie na szybko-strzelne lampy prof za 1500 zł ale systemowa za 700- 900 zł styknie spokojnie.

poniedziałek, 4 września 2006, 15:08
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]