Teraz jest wtorek, 24 kwietnia 2018, 08:55

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Aparat do 1500zł z zakresem od 28mm 
Autor Wiadomość

Post Aparat do 1500zł z zakresem od 28mm
Witam!
Proszę o pomoc w wyborze aparatu, a mianowicie będzie on wkorzystywany do robienia zdjęć w plenerze, widomo widoczki itp. ale również "u cioci na imieninach", co do trybu makro to nie jest on priorytetem, więc pomyślałem że fajnie byłoby aby zakres ogniskowej zaczynał się od 28mm a kończył powiedzmy na... no zobaczymy.Wziąłem pod lupę Ricoh Caplio R4 i Panasonic Lumix DMC-FX01 w przypadku Ricoh sporo opinii że jest OK ale są tez opinie krytyczne jeśli chodzi o obiektyw tzn. że jest ciemny F3.3 (W) - F4.8 (T) a jeśli chodzi o Panasonic to... no właśnie, co wybrać. Z aparatu będą korzystać też inni więc byłoby wskazane aby w trybie "auto" aparat sobie dobrze radził, proszę poradźcie co wybrać, a może coś innego jestem otwarty na wszelkie uwagi i opinie, w większość aparatów ogniskowa zaczyna się od 35-37mm a mnie chodzi o szerszy kąt,jeżeli chodzi o cenę to tak do 1500zł.Pozdrawiam

środa, 30 sierpnia 2006, 11:32

Widziałem dziś w krakowskim MM Olka C7070 za 1436PLN :!: :!: :!:
Jakbyś trafił taki u siebie na śląsku (tych MM to jest tam troche), to byłby to świetny wybór za świetną cenę. Choć aparat jest wiekowy, to cyka fotki lepsze od nie jednego hitowego kompaktu.
Zakres ogniskowej 28-110 mm jaki posiada C7070 ciężko spotkać w innych kompaktach.

Pozdrawiam

środa, 30 sierpnia 2006, 23:14

W tej cenie to faktycznie okazja w innych sklepach znalazłem w cenach ok. 1900zł i ten obiektyw 28-110 mm, F2.8-F4.8 - jak najbardziej!!! Czekam jeszcze na jakieś opinie i propozycje

niedziela, 3 września 2006, 09:50

olo_70, szeroki kąt to oczywiście zaleta, ale trzeba też pamętać wtedy o efekcie beczki[jak sie nie myle :) ].

Ja jak najbardziej polecam Sony H1 do 1500 PLN znajdziesz na allegro jak nic :wink:

niedziela, 3 września 2006, 11:18

odświeżę trochę temat, bowiem szukam aparatu do 1,500 zł.
Jestem całkowicie zielony w temacie fotografii cyfrowej. Do tej pory zabawiałem się lustrzankami analogowymi i nadszedł czas na przesiadkę. Troche poczytałem (chyba za mało ), trochę pooglądałem (aż za dużo ) i mam poważny dylemat - co wybrać.
Spodobały mi się 3 apartaty:
Sony H2
Sony H5
Panasonic FZ-7
Fotografuję to, co niedzielny zapaleniec robi, a więc portrety dzieci, przyrodę, ciocię na imieninach czy też widoczki...
H5 bije oba aparaty matrycą (7 Mega) i potężnym ekranem do oglądania fotek, ale czy potrzeba przepłacać za ten ekran i matrycę? Może H2 wystarczy, zwłaszcza że wywoływane fotki odbijam w formatach pocztówki, niezmiernie rzadko powiększając coś dwukrotnie.
Czy możecie doradzić laikowi co ma wybrać? A może jakieś inne propozycje?

poniedziałek, 13 listopada 2006, 16:41

Mialem Sony H1 i zlego slowa na temat aparatu powiedziec nie moge. Godny polecenia Jego 5.1mln matryca w zupelnosci wystarcza.

Co do Sony H2 to slyszalem ze to ''prawie to samo'' tyle ze zmienia sie wyglada zewnetrzny i chyba matryca.
H5 natomiast razem z karta itd... do 1,500zl nie dostaniesz. Ale moge smialo powiedziec ze robi wrazenie [wielkosciowo] bo te 3'' LCD jest ogromny. Ale mi osobiscie brakuje w nim tej tylnej czesci ktora zajmuje ekran.

z FZ-7 niestety nie mialem doczynienia

Pozdr. :mrgreen:

Moja Galeria-> http://www.yedi.xx.pl

wtorek, 14 listopada 2006, 00:11

za 1.490 zł bez karty można kupić H5; koszt karty celowo nie jest ujęty w zakupie, bowiem ceny kart są różne i trochę trudno porównywać, zwłaszcza, iż nie każda karta pasuje do każdego aparatu :(

środa, 15 listopada 2006, 09:55
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]