Teraz jest czwartek, 19 kwietnia 2018, 13:30

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Fuji S9600 vs Canon S3 czy cos innego w podobnej ceniePOMOCY 
Autor Wiadomość

Post Fuji S9600 vs Canon S3 czy cos innego w podobnej ceniePOMOCY
Witam Wszystkich Pstrykaczy!
Zbieram sie na zakup jakiegos cyfraka i chodzi mi o aparat ktory robilby dobre zdjęcia nocne jak rowniez zdjęcia krajobrazow. Macro jest na 3 miejscu. Wiem ze do tego bylaby dobra lustrzanka ale chyba nie znajde takiej ktora by krecila tez Video. A jednak potrzebuje tego zeby nie brac czasami tez kamery. Napewno bede chcial uzywac teleobiektywow do robienia zdjec panoramicznych o duzym kącie. Zachody słońca tez uwielbiam i zawsze bede chcial je uwiecznic.
Zastanawiam sie nad Canon S3 a ostatnio zainteresowal mnie Fuji S9600
Raz juz zrobilem blad i kupilem wynalazek, zdjecia byly OK, duzo manuala ale wykonanie kiepskie. Chce kupic foto firmy ktora ma doswiadczenie w tej branzy i dlatego np: Panasonic nie przekonuje mnie. Nie znosze tandety. Raz sie pomylilem wystarczy. Ale to bylo jak cyfrowki wchodzily.
Wykluczam aparaty ktorych nie moge rozbudowac o nowe fotoobiektywy ktor sa na akumulatory dedykowane i na egzotyczne kary ktorych nie mozna przegrac na CD z automatow ktore mozna spotkac w marketach.
Z gory dziekuje.

poniedziałek, 1 stycznia 2007, 22:28
Moderator

Wbrew pozorom... Panasonic nie byłby napewno gorszym wyborem niż Canon S3. Odnośnie "tele" to akurat to się nie przyda przy krajobrazach, ponieważ tutaj raczej używamy szerokiego kąta.

poniedziałek, 1 stycznia 2007, 22:33

Ale przeciez sa teleobiektywy 0.45x do S3 do szerokiego konta ktore chcialbym zastosowac. Nie upieram sie ze S3 jest super ale Canon-ta firma mnie przekonuje ale jestem otwarty tez na inne propozycje.

poniedziałek, 1 stycznia 2007, 23:28
Moderator

Sama marka nic nie znaczy, trzeba patrzeć na konkretny produkt. Już napisałem, co o tym sądzę. Zarówno z Canona, Panasonica jak i Fuji będziesz zadowolony, choć sądzę, że ten ostatni najmniej przypadłby Ci do gustu.

Nie ma czegoś takiego jak teleobiektyw do kompaktów! Są konwertery tele. Całkowicie mylisz wszystkie pojęcia... A te konwertery 0,45x to już inna bajka - ich stosowanie za to mocno dyskusyjne.

wtorek, 2 stycznia 2007, 00:46

ok, no wiec nie chcac pisac glupot wyraze to tak jak potrafie.
Chce robic zdjecia krajobrazow i czy do Fuji 9600 da rade domontowac cos (jak kolwiek sie to nazywa) dzieki czemu mialbym wiekszy kant. Wiem ze do Canona jest to mozliwe, chodz jak napisalem jest to sprawa bardzo dyskusyjna. Dlaczego? Czy jest ktos kto mialby ochote zabrac glos?
Pozdrawiam

wtorek, 2 stycznia 2007, 14:17
Moderator

Ale po co Ci do Fuji konwerter? Tam masz już szeroki kąt, czyli 28mm, którego to właśnie w Canonie brakuje. Fuji to dużo bardziej zaawansowany aparat, no i droższy... Jeśli mu podołasz, to ja bym brał Fuji.

wtorek, 2 stycznia 2007, 14:25
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]