Teraz jest piątek, 20 kwietnia 2018, 14:49

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 W kierunku lustrzanki, może PENTAX K10D....???? :) 
Autor Wiadomość

Post W kierunku lustrzanki, może PENTAX K10D....???? :)
Mam pytanko.....

Co polecicie między 2 a 3000zł... z możliwością podpięcia dodatkowej lampy, dla mnie to podstawa jak i dobry obiektyw...

myślałem nad jakimś Lumixem Panasonica ale one w tym przedziale nie oferują luster tylko takie kompakty które mi się już znudziły...

Z drugiej strony w Lumixach ponoć są świetne obiektywy którym ustępują te w lustrzankach....

Co proponujecie???

Canon Nikon etc????

Przyznam że zakochany jestem w lustrzankach, ale zależy mi też na sensownym wydaniu kasy....

Pozdrawiam

Ostatnio edytowano wtorek, 20 marca 2007, 16:55 przez vivooo, łącznie edytowano 1 raz

wtorek, 13 marca 2007, 11:50

olek 330 + zuiko14-45 + zuiko40-150 koszt ok 2800 tanie i dobre

wtorek, 13 marca 2007, 13:21

Tyle tylko że ten olek jest 4/3, zapomniałem dodać że chciał bym w formacie 3:2 jak zwykłe odbitki.... :))

Przyznam się iż chciałbym tez pstryknąć parę fotek na trzech weselach znajomych w kościele i w ogóle lubię fotografować architekturę etc ...

zastanawiałem się nad Nikon D70s co myślicie, czy lepiej jakiś canon?

środa, 14 marca 2007, 07:27
Panasonic tez by robil w formacie 4/3 a jak chcesz canona czy nikona to kupuj, w olympusie o tyle lepiej że masz dwa całkiem porządne obiektywy i sam aparat tez porządnie wykonany (większość rzeczy wybierasz na guziczkach bez wchodzenia do menu itd.) główny mankament to wizjer ale wg mnie jest wystarczający (chyba że lubisz szkłami MF) zresztą u nikona jest tak samo lub może leciutko lepiej. Jest jeszcze sony i pentax ostatnio przez wszystkich chwalony.

środa, 14 marca 2007, 08:54

Może chodzi Ci o ten model: Pentax K100D, Podoba mi się... :)

http://www.fotopolis.pl/index.php?n=4349

Co myślicie??

Pozdrawiam

środa, 14 marca 2007, 09:17

czego nie kupisz będziesz zadowolony czy olka nikona canona sony pentax lub hybrydę itd. Kupując lustro decydujesz się na dokupowanie wcześniej czy później obiektywów (body zmieniasz szkiełka zostają). Hybryda w początkowym stadium pozwala cieszyć się w pełni nowym sprzętem (a to makro a to ciocia lepiej wyszła a tu ma śmieszny program - jednak moim zdaniem dużo szybciej się starzeje. (Dwa trzy lata temu minolta A1 A2 był szczytem marzeń i celem zakupu wielu użytkowników szaleństwo zakupowe jak w przypadku PC co pól roku nowy sprzęt. Jeżeli ktoś w tym okresie kupi Nikona D70 pewnie ma go do dzisiaj i jest zadowolony może przybyło mu troszkę optyki. Jeśli nie decydujesz się na lustro to nie daj się zwariować gadgetami to nie one decydują o udanym zdjęciu

środa, 14 marca 2007, 11:41
Kupując lustro decydujesz się na dokupowanie wcześniej czy później obiektywów (body zmieniasz szkiełka zostają).

Chyba że odrazu kupisz z dobrym obiektywem np. E1+14-54 używany stoi na allegro po 2500 a zazwyczaj mozna taniej kupic. A co do zmian body to patrząc na fora nikona i canona to wkolko kupuja lepsze (nowsze) aparaty a szkiełka pozostają (kitowe i czasami 50tka :mrgreen: )

środa, 14 marca 2007, 13:40

poczytałem o tym Pentaxie k100D i fajny bajer tam jest że można przykręcić stare obiektywy na M42...:)

Mam jeden Pentaxa chyba 115 i jakieś nie Pentaxa 200 i 50 od Zenitha... :)

Na początek aż nie kupię lepszych szkieł może by wystarczyło... Co myślicie?
W sumie to wolę wszystko na manualu ustawiać
Mało tego mam do tej 50 takie trzy pryzmy nakręcane na obiektyw, nie wiem jak się to fachowo nazywa... :)

Wszystko to chodziło pod wysłużonym i zasłużonym Zenithem, ale niestety z pryzmy zeszło lustro a matówka zrobiła się faktycznie matowa, szkoda kochałem ten aparat.... :(
I co mi się w nim podobało to kliny do nastawu ostrości, wspaniała sprawa której jeszcze nie widziałem w tych nowych lustrzankach... :(

Pytanie tylko brzmi jaka to przejściówka i czy na początek będzie ok???

dzięki za dotychczasową pomoc...

Pozdrawiam

środa, 14 marca 2007, 14:46
Jak masz stare szkła M42 to najlepszy wybór to pentax oczywiście do każdego innego body canon nikon olympus można te obiektywy przykrecic przez rozne przelotki ale w innych systemach nie masz potwierdzenia ostrosci na szklach manualnych a do tego pentax ma najlepszy wizjer co przy ostrzeniu na manualu jest chyba najwazniejsze (chociaz te starsze puszki mialy pryzmat ist-ds ale nie miały stabilizacji matrycy dozbieraj na K10D to dopiero jest puszka :D )

środa, 14 marca 2007, 15:18

Dla pewności że dobrze myślę i czy warto dokładać do K10D podam jakie mam obiektywy...

- JUPITER 21M 4/200
- PENTACON electric 2,8/135 MC tu sprostowanie myślałem że to PENTAX.. :(
- no i tego HELIOS-44M 2/58 od zenitha...

Pytanie, czy jak kupię samo body K10D to porobię jakieś możliwe zdjęcia na tych obiektywach? No i jaki symbol jest tej przejściówki muszę sprawdzić cenę...
Przyznam że ok 4000 na K10D + kitowy obiektyw mnie nie bardzo stać, wolę kupić lampę bo do tej pory używałem manualnej z czujnikiem światła.. :) Z dobrym skutkiem muszę przyznać.. :)no a body już za ok 3400-3500 dostanę:
http://www.skapiec.pl/site/cat/2/comp/109599

w sumie to bym na manualu mógł dalej pstrykać na tej starej lampie, ma regulowany zoom i głowicę odchylaną i gorący punkt na środku.... :)Dlatego kochałem Zenitha wszystko było manual no poza pomiarem światła... :)

cóż czekam na Wasze dalsze sugestie i dobre rady... :)

środa, 14 marca 2007, 15:40

Do Pentaxa to pasować będą obiektywy z bagnetem K a nie z gwintem M42. Odzywiście do M42 możesz kupić przejściówkę na bagnet K.

Wchodząc w lustrzankę patrz przez pryzmat obiektywów. Dobre zdięcia zagwarantują ci tylko dobre obiektywy.
Niekoniecznie obiektywy robione pod kliszę będą dobrze spisywać się z matrycą cyfrową - rozmycia na brzegach kadru, słaba praca pod światło, konieczność przymykania o kilka działek przysłony.
Brak AF pozbawi cię dość szerokiego spektrum fotek. W zasadzie manualne obiektywy rację bytu mają w portrecie, macro, krajobrazach i architekturze (choć tu szeroki kąt potrzebny, a w starych manualach nie jest za szeroko i do tego crop 1.5, 1.6 czy 2 ).

Za 3000 nie poszalejesz, jesteś skazany na obiektywy kitowe i na twoim miejscu kupowałbym taką lustrzankę co ma dobre obiektywy kitowe - a tu przoduje E-330.

środa, 14 marca 2007, 15:41

No zapewne masz rację... ale denerwuje mnie ciągłe przycinanie fotek 4/3 na odbitki... Zwłaszcza kiedy się zapomnę i skadruję nie uwzględniając margnesów na obcięcie....

a przejściówkę kupię http://www.xxxxxx.pl/sklep/product_in ... cts_id=810
za ok 40zł

wiesz jeśli uzyskam zdjęcia takie jak z Zenitha to mi wystarczy, jak na mój gust to wychodziły super, nie mam jak zaprezentować bo mam tylko odbitki, skany nie będą tak dobre:( Choć pewno Wy byście się zawsze czegoś doszukali.. ;)

Jest jeszcze jedna sprawa że jak kupię sam korpus to mogę dokupić potem obiektywy jak mnie kasa puści...

alibo zrezygnować z K10D i kupić K100D +kitowy obiektyw i się pobawić z tymi przejściówkami później rozszerzając, kupując szkła... no alibo jak pójdę w zaparte i K10D + kitowe szkło...

[ Dodano: Pią Mar 16, 2007 2:57 pm ]
No w końcu działa forum.... :)

Mam jeszcze jednen na oku, Nikon D40x co myślicie?

Pozdrówka

środa, 14 marca 2007, 17:00

jeżleli chcesz robić zdjęcia na poziomie zenitha to kup K100 a za różnice jedź na wczasy pofocić np dolomity :), albo dokup za różnice jakiś fajny obiektyw i zwariujesz ze szczęścia.

[ Dodano: Pią Mar 16, 2007 2:23 pm ]
jeśli Nikon to ja osobiście wybrałbym d70S starszy ale sprawdzony i chyba tańszy

piątek, 16 marca 2007, 16:02

Chwilowo jestem zmuszony odroczyć zakup lustrzanki bo mi wojsko się do tyłka chce dobrać... :/

Ale jak będę już stał na nogach twardo nie patrząc czy wojsko za mną nie stoi to temat wróci..... :)

Normalnie człowiek studiuje a ci chcą go do woja brać co za kraj...:/

Pozdrawiam

sobota, 17 marca 2007, 08:26

No zapewne masz rację... ale denerwuje mnie ciągłe przycinanie fotek 4/3 na odbitki... Zwłaszcza kiedy się zapomnę i skadruję nie uwzględniając margnesów na obcięcie....
Są też formaty pasujące do 4:3 bez koniecznosci przycinania. Np. 13x18 czy 30x40. No chyba ze lubisz znaczki pocztowe wielkosci 10x15.

vivooo napisał(a):
Mam jeszcze jednen na oku, Nikon D40x co myślicie?
Kup sobie, pośmiejemy się.

sobota, 17 marca 2007, 13:51
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona