Teraz jest wtorek, 24 kwietnia 2018, 20:32

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 Lustrzanka do max 3 tys. Prosze o pomoc. 
Autor Wiadomość

Post Lustrzanka do max 3 tys. Prosze o pomoc.
Witam wszystkich,

Wstepnie napalilem sie na olka e 500. Macalem go juz w sklepie, macalem tez alphe 100 (bardzo fajny 'bajer' - stabilizacja). Czytalem recki na dpreview.com odnosnie tychze aparatow oraz nikona d40, canona 400, pentaxa k110. Szalu mozna dostac, nie wiem co wybrac :( Jestem amatorem, aparat wykorzystuje do wszystkiego. Bede go zabieral w gory i focil na wysokosciach.

Zgodnie z tym, co wyczytalem na tym forum, na forum olympusa i w roznych reckach - e 500 bylby dobrym wyborem (jak dobrze pamietam ma funkcje, ktora robi drugie zdjecie przy wysokich iso - potem porownuje obrazy i usuwa szumy). Dodatkowo przemawia za nim cena (2,5tys, do tego torba, karty cf + flirty i zmiescilbym sie w 3 tys) z dwoma obiektywami zuiko (ktore tez sa chwalone).

E 330 z live view i obrotowym lcd bylby jeszcze lepszy (a moze nie?), ale to juz inny przedial cenowy.

Prosze o doradzenie tudziez o przetarcie mi oczu ;)

Pozdrawiam!

Minolta DiMAGE S414
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

niedziela, 29 kwietnia 2007, 14:10
Moderator

Jak dla mnie, stabilizacja jest nie do przecenienia, więc wybierałbym tylko z takich modeli. W rezultacie zostaje nam Sony Alpha.

niedziela, 29 kwietnia 2007, 18:37
E500 jest fajny, qmpel sobie kupil za 1700 z groszami + 1 GB karte w zestawie.

Ale do 3K to bedziesz mial EOS400D i raczej tego bym polecil. W sumie jedyna przewaga (jak dla mnie) u E500 to 2 obiektywy i reeszta dodatkow.

Tomek

niedziela, 29 kwietnia 2007, 20:39

niedziela, 29 kwietnia 2007, 20:49
Moderator

A jaką przewagę ma niby 400D? To najgorsza możliwa oferta ze wszystkich lustrzanek moim zdaniem.

niedziela, 29 kwietnia 2007, 21:02
A jaką przewagę ma niby 400D? To najgorsza możliwa oferta ze wszystkich lustrzanek moim zdaniem.

No moze taka ma dla mnie przewage ze mam 350D, bawilem sie 400D i jest ciekawy.
Wogole to bym wolal D70s ;-)

T

niedziela, 29 kwietnia 2007, 21:16
Moderator

Acha, czyli warto brać 400D, bo Ty masz 350D...? Hmmm... ;) 400D ciekawy? Poza logiem producenta (dla niektórych...), to co w nim takiego ciekawego?

poniedziałek, 30 kwietnia 2007, 10:23

Mhm ;) Dalej jestem w tym samym miejscu. Pewnie co nie kupie to i tak bedzie fantastyczne, ale.. ;)

Poczekam jeszcze na Wasze opinie, pozdrawiam!

Minolta DiMAGE S414

poniedziałek, 30 kwietnia 2007, 11:22
Moderator

Oczywiście, że cokolwiek wybierzesz, to będziesz zadowolony, ale chyba warto dokonać w pełni świadomego wyboru, aby być zadowolonym bardziej ;).

Jeśli maks to 3000 zł i w najbliższym czasie nie masz zamiaru nic więcej inwestować, to chyba najlepszym wyborem będzie Olympus, choć dla mnie korpusy bez wbudowanej stabilizacji się nie liczą po prostu.

poniedziałek, 30 kwietnia 2007, 13:49
dzisiaj szukalem obiektywy do olka, i tylko ZUIKO są, i to drogie jak nie wiem.

więc jak dla mnie to 350/400D.

Tomek

poniedziałek, 30 kwietnia 2007, 15:15

Oczywiście, że cokolwiek wybierzesz, to będziesz zadowolony, ale chyba warto dokonać w pełni świadomego wyboru, aby być zadowolonym bardziej ;).

Oczywiscie masz calkowita racje, i ja wlasnie takiego wyboru pragne dokonac. Czasem mysle ze za duzo tego wszystkiego jest - bylo by mniej to pewnie bylo by prosciej.

Czy stabilizacja w alphie jest az taka skuteczna? Jesli chodzi jeszcze o alphe, to czy

http://allegro.pl/item187347904_tamron_ ... ancja.html

bylby do niej dobrym obiektywem? 300 mm to odpowiednik 600 mm w fotografii maloogniskowej, tak? Porzadny zoom.. bardzo by sie przydal. Obiektywm ten tez ma funkcje makro-ciekawe jak sie sprawdzi.

Kolega wyzej poleca canona. Z tego co widzialem to najdrozyszy sprzet z wszystkich wyzej wymienionych. :(

Wacham sie teraz miedzy olkiem 500 a alpha. Olek tanszy, dwa dobre obiektywy. Alpha troche drosza + kasa na dodatkowy obiektyw. Mhm..

Pozdrawiam

Minolta DiMAGE S414

poniedziałek, 30 kwietnia 2007, 15:58
Tego Tamrona sam posiadam do swojego EOSa. I ja, osobiscie uwazam ze jest lepiej wykonany niz odpowiednik Sigmy, solidniejszy. Co do jakosci zdjec to mysle ze tak samo jak Sigma (z tej samej klasy). Ja jestem bardzo zadowolony z Tamrona.

Dlatego tez mysle, ze kupujac Canona lub Nikona masz w przyszlosci mniej stresu i problemu z kupnem jak i ze znalezieniem obiektywu. Ten obiektyw jest do Canona, i jest wersja do Nikona, nie wiem jak z Olympusem i Sony . . . i tutaj u mnie np. Sony i Olek ma duzy minus, i prosze mi nie zarzucac ze zle mowie i nie mam racji, bo to tylko moja uwaga jak i doswiadczenie.

Fakt ze np. Olek E500 jest dobry dla tych, ktorzy duzo nie wymagaja od lustrzanki, jak i nie planuja dalszej rozbudowy takiego aparatu (juz nie mowiac o obiektywach w cenie paru tys. zl. co sa do kazdej marki).

Tomek

poniedziałek, 30 kwietnia 2007, 19:02

Fakt ze np. Olek E500 jest dobry dla tych, ktorzy duzo nie wymagaja od lustrzanki, jak i nie planuja dalszej rozbudowy takiego aparatu (juz nie mowiac o obiektywach w cenie paru tys. zl. co sa do kazdej marki).

Tomek

Mam prośbę. Jeśli nie posiadasz informacji na temat systemu na którego temat się wypowiadasz, to nie rób tego. Wprowadzasz tylko w błąd Kolegę który chce kupić nowy aparat.

Co do obiektywów do Olympusa, są tak samo tańsze jak do Canona. Czy to ZD, czy Sigmy. Poza tym jeśli chcesz kupić obiektyw profesjonalny o parametrach zbliżonych do wysokiej klasy obiektywów Zuiko musisz wydać tyle samo, albo więcej kasy. Co do obiektywów kitowych... Canon do pięt nie sięga Olympusowi.
A 350D i 400D... Nie jest złym aparatem, ale z jakością lata świetlne mu do lustrzanek Olympusa. Poza tym skąd Ci przyszło do głowy stwierdzenie, że Olympus to lustrzanka dla nie wymagających? Trochę sprzętu przeglądałem zanim kupiłem swoją pierwszą lustrzankę cyfrową i jeśli chodzi o funkcje i ergonomię, to lustrzanki Olympusa w porównaniu do reszty aparatów w swoim przedziale cenowym można śmiało nazwać "profi".
Miałeś kiedyś w ręce E330? Nie sądzę. Ja macałem zanim kupiłem (zdjęcia też pstrykałem): Canona 400D, Nikona D50, D70i, Pentaxa K110, Olympusa E300, E500, E400, E330.
Tak jak mówię, nie mam nic do Canona, Sam mam analogowego z którego jestem bardzo zadowolony. Osobiście w 400D nie odpowiada mi jego tandetne wykonanie. Ciekawe dlaczego na niejednym forum mówią na niego "trabant"? :mrgreen: Muszę jednak stwierdzić, że ze wszystkich które przeglądałem Canon miał jeden z lepszych wizjerów, o samej matrycy Canona krążą legendy (w dobrym tego słowa znaczeniu), ale np taki Olek E330, którego jestem niewątpliwie szczęśliwym posiadaczem, ma matrycę zrobioną już w podobnej technologii jak CMOS Canona, Nazywa się co prawda LiveMOS, ale co tam.
Kończąc ten przydługi wywód dodam, że w przedziale cenowym do 3000 zł, raczej należy kupić aparat, który dobrze leży w dłoniach, który jest porządnie wykonany i ergonomiczny pod względem robienia zdjęć jakie będziemy preferować.

poniedziałek, 30 kwietnia 2007, 19:50
no fakt, przepraszam za moje slowa i opinie, jak widac wy wszyscy rozumy pozjadaliscie i najlepiej wiecie o wszystkim.

ja tylko chce pomoc, ale jak widac wiecie lepiej. najlepiej zbluzgac innych i od razu innych krytykowac w ostry sposob, bo to tak odbieram.

a co do obiektywow do olka to jakos tanszych nie znalazlem, na allegro tego jest malo, w google jak szukalem (kolega ktory kupil E500 tez szukal) i ma problem ze znalezieniem powiedzmy 70-300/50-200 do 1000zl. obiektywy sie szacowaly od 1200-1900zl. a dostepnosc obiektywow do canona i nikona, no powiem tyle, jest tego duzo i jest w czym wybierac.

nie sadze ze E330 jest zly, ale tak, macalem ten model, i qpmel ktory kupil E500, i powiem ze mi sie nie podobal, brak ergonomii (jak dla mnie) - i powtarzam po raz kolejny bo widac ze odczytujecie to jako faktu ze tak jest i tyle, nie to jest MOJA opinia i wrazenie z aparatu. z drugiej strony, pierwszy raz widze lustrzanke z ruchomym LCD. mi, osobiscie to niepasuje.

Ale widac z opisu, ze sam masz taki aparat i sobie go bardzo chwalisz, i to rozumiem, ja mam 350D i sobie go chwale rowniez, ale osobiscie bym wolal Nikona D70S i tego bym (jak dla siebie i kogos bliskiego) doradzal.

To tyle z mojej strony. widac ze moje opinie i sugestie tutaj na tym forum sie nie licza, i nikomu sie nie przydadza. kazdy wyraza swoje sugestie, opinie i wrazenia, i doswiadczenia, czy sa takie czy inne.

Tomek

poniedziałek, 30 kwietnia 2007, 20:06

Jeśli chcesz oszczędzić pieniądze to kupuj E-500 dual kit - 2399zł (z kartą CF 1GB)

Ale ja poleciłbym ci E-330 dual kit - powinienes zmiescic sie spokojnie w 3000zł.

Dalsza rozbudowa to wymiana Zuiko 14-45 na Zuiko 14-54 oraz 40-150 na 50-200mm i masz sprzet ze mucha nie siada.

poniedziałek, 30 kwietnia 2007, 20:13
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona