Teraz jest poniedziałek, 23 kwietnia 2018, 04:09

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Aparat cyfrowy dla kółka fotograficznego między 1000-1500 zł 
Autor Wiadomość

Post Aparat cyfrowy dla kółka fotograficznego między 1000-1500 zł
Witam

Po raz kolejny zwracam się do Was z podobnym problemem. Za pierwszym razem potrzebowałem pomocy w wyborze pomiedzy dwoma konkretnymi modelami dla siebie. Doradzono mi trzeci C765 i jak narazie jestem z niego bardzo zadowolony. Następnie poleceno mi tutaj aparat "operacyjny" do straży pożarnej i też się sprawdza.

Tym razem chodzi o propozycję aparatu dla kółka fotograficznego działającego przy Domu Kultury. Podstawowym jego zadaniem ma być dokumentowanie wszystkiego związanego z działalnością DK, więc sprzęt powinien być w miarę prosty do opanowania przez "przypadkowego" użytkownika.Jednakże nie może to być typowa małpka, ponieważ na nim mają się również uczyć bardziej zaawansowanej obsługi osoby biorących udział w zajęciach kółka foto.
Tak więc poza w miarę dobrym trybem AUTO przydałaby się też możliwość dużo większej własnej ingerencji w efekt końcowy robionego zdjęcia.

Cena aparatu powinna się zamknąć w kwocie 1000- 1500 zł. Ostatnio ceny dosyć radykalnie spadają, więc i jakaś propozycja nieznacznie odbiegająca od tego przedziału cenowego, trochę później zapewne będzie w ich zasięgu.

Tak jak poprzednio zamieszczam ten tekst na kilku forach dyskusyjnych, wiec niech nikt sie nie zdziwi czytajac go powtornie. ;)

pozdrawiam

czwartek, 21 czerwca 2007, 18:45

Fuji FinePix S9500

Fuji FinePix S9600

Każdy z nich się nada. Moim zdaniem bardzo dobre wprowadzenie do kreatywnej fotografii ze wskazaniem na trzecią pozycję. Na skąpcu można znaleźć każdy z nich w dobrych cenach.

czwartek, 21 czerwca 2007, 23:30

Dzięki za odpowiedź i czekam na kolejne propozycje.

Ostatnio edytowano piątek, 22 czerwca 2007, 15:05 przez elephant_ml, łącznie edytowano 1 raz

piątek, 22 czerwca 2007, 07:06

Może by tak raz w inną stronę niż zazwyczaj - taniej niż założyciel wątku prosił:
- Canon A630 - dosyć dobre zdjęcia, sporo możliwości ustawień, jak na "małpkę".
- Fuji FinePix F30 - j/w szczególnie w pomieszczeniach, niestety mniej możliwości ustawień...
W skrajnie korzystnym przypadku cenowym - są dwa :wink: .

piątek, 22 czerwca 2007, 14:26

Przyłączam sie do prośby autora postu. Tak sie składa,że ja też potrzebuję sprzętu pod lokalne potańcówki, zakraplane sesje i miejscowe imprezy. Aparacik będzie pracował 75% w dużych pomieszczeniach ( gdzie zewnętrzna lampa by się przydała i to bardzo, czyli gorąca stopka musi być )i 25% to będzie pstrykanie fotek w plenerze ( tu dobry zoom by sie przydał ). Cena podobna jak w temacie 1000 - 1500 PLN.

Mała ciekawostka, mam na stanie Canona EOS 300 z oryginalnym obiektywem. Nie wiem może w nowszym aparacie byłby gorszy to można było przełożyć z 300.

wtorek, 23 października 2007, 16:35
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]