Teraz jest wtorek, 24 kwietnia 2018, 14:32

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 do 3000zł 
Autor Wiadomość
Post do 3000zł
Pomęczę was jeszcze moją osoba.
Potrzebuje czegoś do 3000zł
nie wiem czy pakować się w lustro
bo przecież za taką cene raczej nic wybitnego w swiecie lustr sie nie znajdzie xD
co sądzicie ? co poradzicie?
jeśli chodzi o aparat do 2000zł został wybrany lumix fz50, no ale suma sie powiekszyła i wybór stał się trudniejszy

wtorek, 13 listopada 2007, 20:39

Używany E-330 i Zuiko 14-54mmf2.8-3.5 -> mieścisz się w 3000zł i masz super sprzecicho.

Zuiko 14-54 to doskonałe jakościowo szkiełko i bardzo uniwersalne, spokojnie robisz architekturę, krajobraz, portret, macro.

Do tego jeszcze jakś lampa np. FL50 (uzywana od 1000zł) i naprawdę będziesz zadowolony.

http://allegro.pl/item265176825_okazja_ ... y_4gb.html
http://allegro.pl/item269242019_nowa_lu ... a_1gb.html
http://allegro.pl/item268879179_olympus ... elsko.html

Pod koniec roku pojawi się nowy obiektyw Zuiko 12-60 i sporo osób mających 14-54 będzie go sprzedawało, więc pojawi się sporo używanych w cenie poniżej 1500zł.

Choć jak porównywać do Panasonica FZ5 to i body E-300 byłoby super, a takowe kupisz już za 1000zł albo i mniej.

środa, 14 listopada 2007, 16:26
czy za 3 tys lepiej wbijać się w dobre body i zostać przy kicie [potem wydawać tylko kase na obiektywy i akcesoria], czy kupić gorsze body i zostawić troszku kaski na obiektyw jakiś na wstęp [ a potem sprzedać body i kupić nowe] ?

środa, 14 listopada 2007, 19:37

1. Za 3000zł nie kupisz dobrego body, takowe zaczynają się od 5000 w górę.

2. Obiektyw to podstawa.

3. W 99% przypadków, żedne dobre body z kitowym obiektywem, nie podskoczy moim puszkom (E-1, E-300) z dobrymi obiektywami typu 14-54, 7-14 czy 35-100

PS
Jeśli nie przewidujesz wielko formatowych odbitek do robienia to polecam również E-1. Korpus nie do zdarcia, idealny WB, 150tys klapnięć migawki gwarantowane, szczelność, szybkość ... jedynie lampę trzeba od razu sobie kupić bo nie ma wbudowanej.

czwartek, 15 listopada 2007, 16:19
oh, no wiem ze na jakieś wspaniałe body to mnie nie stać. =/

a co sądzicie o canonie d400?

czwartek, 15 listopada 2007, 20:04

a co sądzicie o canonie d400?
Nawet jeśli uznamy go za "dobre" body (hłe, hłe, hłe), to zastanówmy się nad obiektywami ...

W zestawie tragiczny kicik 18-55mm nie nadający się do niczego innego, poza zatyczką dziury na obiektyw w body.

Najtańsza alternatywa (około 1500zł) to jakieś sigmy 18-55, 18-70 lub tamrony 17-55, ale w ramach gratisu dostaje się wieczne i nierozwiązywalne kłopoty z FF/BF (front/back focus)...

Chcąc pozbyć się nieciekawego "gratisa" kierujemy wzrok w kierunku szkiełek Canona i mamy eLunie 17-40 za około 2500zł, która również nie jest pozbawiona wad, lub "idziemy na całość" i kupujemy 17-55 IS za "jedyne" 3500zł i w dlaszym ciągu musimy przymykać oczka na winietę i inne niemiłe "dodatki" ...

Generalnie poleciłbym również lekturę na temat sprawności czujnika AF w najniższych modelach Canona (hłe, hłe, hłe), to tak apropos "dobroci" tych korpusików ...

piątek, 16 listopada 2007, 12:02
powiedziałam, że nie stać mnie na dobry! xD

piątek, 16 listopada 2007, 18:16
Skoro nie wiesz czy kupic lustro,czy kompakt,to znaczy,że jak kupisz obojętnie jaką lustrzankę to i tak będziesz super happy-nawet z kitowym obiektywem.A wszystkie nowe lustra do 3ech tysięcy dają porównywalną jakośc zdjęc,więc proponuję Ci wybrac taki aparat,który ma najciekawsze w-g Ciebie dodatki,np:stabilizację matrycy.
A najlepiej wybierz się do sklepu,weź taki sprzęt do ręki i zobacz co Ci najlepiej pasuje.

piątek, 16 listopada 2007, 20:32
wiem że lustra są niebywale lepsze, ale nie wiem czy taką sumę warto przeznaczyć na tanie lustro, czy kupić 'dobrego' kompaciaka i uzbierać na droższe lus.

piątek, 16 listopada 2007, 22:45
Sorry,jeśli coś chamsko zabrzmiało-nie o to mi chodziło.Chciałem powiedziec,że większośc luster za cenę do 3 tys. daje bardzo dobrą jakośc zdjęc.A to czy twoje zdjęcia będą świetne czy też nie,będzie zależało częściej nie od samego aparatu,tylko od np:danej sytuacji,kompozycji,kadrowania,oświetlenia...i na końcu obróbki.Pooglądaj zdjęcia w różnych galeriach internetowych-czasami autorzy podają jakim aparatem i obiektywem dane zdjęcie robili.Przekonasz się,że każdym lustrem można zrobic cudowne fotki.
Na potwierdzenie tego masz tu adres,gdzie możesz zobaczyc pełnoformatowe zdjęcia z większości luster,obiektywów i kompaktów dostępnych na rynku: http://pl.pixel-peeper.com
I zastanów się czy wydając więcej kasy na lepsze body wykorzystasz to za co zapłacisz.
Pozdrawiam.

sobota, 17 listopada 2007, 15:32
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]