Teraz jest poniedziałek, 24 września 2018, 17:41

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Aparat Cyfrowy do 800... 
Autor Wiadomość
Post Aparat Cyfrowy do 800...
Witam.,... Chciałbym sieporadzić doświadcoznych już aparatocyforwiczów :>, jaki aparat kupić. Niestety moje środki finansowe są bardzo ograniczone i moge sobie pozwolić n acoś malutko powyżej 800 zł.... Macie moze jakieś propozycje ? Jaki aparat jest najpeszy w tej klasie cenowej ?? I Co się liczy ?

wtorek, 27 stycznia 2004, 19:26

Na forum "Co wybrać" jest topic "Jak wybrać aparat?" - przejrzyj, a znajdziesz odpowiedź na ostatnie pytanie. Na pierwsze - ja polecam Minoltę E223 - 3x zoom, 2MP i całkiem niezła jakość zdjęć.

środa, 28 stycznia 2004, 19:47
Post HP 635
Właśnie kupiłem aparat HP635 z 3krotnym zomem optycznym i do tego jeszcze akumulatorki z ładowarką - bez tego wyposażenia zdjęć nie porobisz i za wszystko zapłaciłem 800zł.
Uważam, że za te pieniądze, to jest jedyne rozsądne rozwiązanie.
Niektórzy wolą Minoltę, ale według mnie zdjęcia w pomieszczeniach, a takie najczęściej robię, lepiej wychodzą z HP.

niedziela, 1 lutego 2004, 13:52
Moderator

Tylko, że np Minolta się raczej nie psuje, a sądząc po komentarzach, to HP przoduje w awaryjności i za nic bym nie kupił aparatu tej firmy. Zresztą wyższość jakości jego zdjęć nad wspomnianą Minoltą jest dla mnie szczerze wątpliwa i raczej bardzo subiektywna.

niedziela, 1 lutego 2004, 15:59

Nie zgodzę się z Wiesławem (sorry za nieścisłość, Vendeur). Tradycyjnie HP przyzwyczaiło nas do mało rewelacyjnych aparatów. Słabo ostrzący, bardzo ciemny przy ustawieniu tele (f/5) obiektyw z mocno szumiącą matrycą (to nic dziwnego przy wielkości tylko 1/3.2"!). O ile dobrze pamiętam - brak trybów tematycznych, co utrudnia robienie rozsądnych zdjęć. Do tego tylko trzy wartości kompresji zdjęcia. Lampa błyskowa ma siłę co najwyżej kieszonkowej latarki.

Ostatnio edytowano niedziela, 1 lutego 2004, 19:11 przez TomekK, łącznie edytowano 2 razy

niedziela, 1 lutego 2004, 17:00
Moderator

Hmm... TomekK, nie zgadzasz się ze mną, czy z moim przedmówcą? Z wypowiedzi wynika, że z nim, ale napisałeś po mnie i nie odniosłeś się do wcześniejszych wypowiedzi. No, ale chyba chodziło o niego.

PS. Nierozumiem, dlaczego ta firma ma wciąż tylu zwolenników... Chodzi oczywiście o HP.

niedziela, 1 lutego 2004, 17:20
Jeżeli masz ograniczone środki na aparat (jak większość z nasz zresztą) to nie daj się wpuścić w kanał z firmą HP.
Ja też mając ograniczone środki kupiłem HP i żałowałem tego - na szczęście sprzedawca wymienił mi go na aparat innej firmy - moim szczęściem było to że aparat padł praktycznie przed podbiciem karty gwarancyjnej !

Teraz mam Olympusa i chodzi niezawodnie - zresztą po to przykleiłem temat o awaryjności aparatów.

Wynalazki typu Media-Tech itp odradzam - nie dość że marna optyka, to jeszcze większość z nich nie ma autofocus'a !!!

Aparat 2 Mpix pozwoli Ci na wykonywanie poprawnych zdjęć do formatu 13x18 (Kartka A5 - a przeciez większość robi się w formacie pocztówki) a jeżeli pobawisz się troszkę dobrym programem graficznym to nawet A4 zrobisz w przyzwoitej jakości. Przy okazji oszczędzisz na pamięci do aparatu bo zdecydowanie więcej wejdzie Ci zdjęć 2 Mpix na kartę niż zdjęć 3, Mpix. - Może wystarczy Ci karta 64 MB zamiast 128 MB - już jesteś kilkaset złotych do przodu!

Kup jednak coś firmowego tzn, Olympus, Cannon, Minolta itd.
HP i inne "wynalazki" odradzam. Jak to kiedyś ktoś powiedzial "Biednego nie stać na tanie rzeczy (w tym wypadku chodzi o produkty marnych firm, bo kasy masz tyle ile masz i koniec) - ja staram sie to stosować i nie żałuję.

poniedziałek, 2 lutego 2004, 10:36
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]