Teraz jest wtorek, 25 września 2018, 14:01

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 jaki aparat? 
Autor Wiadomość

Post jaki aparat?
Witam.
Obecnie posiadam taki aparat mieszczący się w kieszeni spodni Sony P200. Swoją drogą dla osób które chcą tylko pstrykac zdjęcia "na imieninach" - polecam. Ładne, ostre zdjęcia na automatycznych ustawieniach.
Myślę teraz nad zakupem czegoś "ambitniejszego" żeby zacząc troszkę bawic się fotografią, może zapisac się na jakiś kurs, etc. Jednym słowem chcę miec nadal swojego Soniaka do pstrykania na pijackich imprezkach:))) i zakupic coś czym mógłbym się trochę pouczyc fotografii, zabrac w plener.
Do jakich zdjęc ma służyc (?) Ma byc uniwersalny, ale jakbym musiał sprecyzowac to dużo jeżdżę na wypady w góry i przede wszystkim zależy mi na pięęęęęęknych zdjęciach krajobrazach z gór:)
Na oku mam Panasonic FZ50, Fuji S9600, Fuji S6500fd i Canon s5is. Zastanawiałem się też nad kupnem lustrzanki Canon EOS450d a nawet Pentaxa k10d bo byłbym w stanie wydac jednorazowo ok.2,5 tys. ale później po takim wydatku pewnie długobym musiał jechac na kitowym obiektywie, a słyszałem, że kupowac lustrzankę jak mnie już nie stac na dodatkowe dobre obiektywy to strata kasy i lepsze zdjęcia będę robił na trochę tańszym kompakcie, niż lustrzanką z kiepskim obiektywem.
A więc proszę o rady, który z tych czterech kompaktów powinienem wybrac, bo tak czytając po forach mam kompletny mentlik. Niby najbardziej mi się podobają te Fuji, no ale to raczej kiepskie kryterium wyboru:)) a może coś jeszcze innego, a może ktoś mnie przekona jednak żebym kupował lustrzankę i jechał na razie na kitowym obiektywie.
Za wszelkie rady wielki dzięx.
Pozdrawiam

niedziela, 17 lutego 2008, 13:13
Post Re: jaki aparat?
Jeżeli myślisz nad bardziej zaawansowanym kompaktem, mogę śmiało polecić Sony DSC H9 (przy okazji ;-) mam do sprzedania bo zaopatrzyłem się w lustrankę :)), miałem okazję niemal równolegle pracowac na FZ50 i Sonym - zdecydowanie sony. Zdecydowanie mniejsze szumy w wyższych czułościach, obiektyw zaissa, szybszy fokus. No ale to nie jest mimo wszystko lustrzanka :).

niedziela, 17 lutego 2008, 17:31

450d nie kupisz za 2,5 tysiąca niestety, zresztą chyba go nie ma jeszcze u nas w sprzedaży... Chodziło ci zapewne o 400d, ale jeżeli chcesz aparat do wszystkiego to lepiej weź jakąś hybrydę, bo uniwersalne, względnie dobre obiektywy zaczynają się od 1000 PLN.

niedziela, 17 lutego 2008, 18:10

Masz rację oczywiście EOS400D. Dzięki
koszal napisał(a):
450d nie kupisz za 2,5 tysiąca niestety, zresztą chyba go nie ma jeszcze u nas w sprzedaży... Chodziło ci zapewne o 400d, ale jeżeli chcesz aparat do wszystkiego to lepiej weź jakąś hybrydę, bo uniwersalne, względnie dobre obiektywy zaczynają się od 1000 PLN.

niedziela, 17 lutego 2008, 19:14
Przy okazji polecam:
viewtopic.php?f=14&t=9470

:)

niedziela, 17 lutego 2008, 19:29

a ja bym ci zaproponował taki zestaw
400d - można nabyć w okolicach 1700 zł - od 1 marca bedzie zwrot 60euro, czyli za aparat wychodzi ok 1500 zł
tamron 17-50/2.8 nowy można dostać w okolicach 1200 zł (używki w granicach 1000). Razem wychodzi około 2700 - 200 zł więcej niż planujesz ale za to masz zdecydowanie lepszy sprzęt do późniejszej rozbudowy.

niedziela, 17 lutego 2008, 19:33

capslock napisał(a):
Witam.
...
Na oku mam Panasonic FZ50, Fuji S9600, Fuji S6500fd i Canon s5is. Zastanawiałem się też nad kupnem lustrzanki Canon EOS450d a nawet Pentaxa k10d bo byłbym w stanie wydac jednorazowo ok.2,5 tys. ale później po takim wydatku pewnie długobym musiał jechac na kitowym obiektywie, a słyszałem, że kupowac lustrzankę jak mnie już nie stac na dodatkowe dobre obiektywy to strata kasy i lepsze zdjęcia będę robił na trochę tańszym kompakcie, niż lustrzanką z kiepskim obiektywem.
...

I masz rację. Ja bym się zdecydował na Fuji 9600. Ma wszystko co potrzebuję poza stabilizacją (jak w mojej super A1 8) ). Chcesz się uczyć, to będzie niezły wybór. Panas z tego co pamiętam to ma trochę za wąski obiektyw dopiero od 35 mm i sterowanie zoomem jest chyba elektryczne.

niedziela, 17 lutego 2008, 21:31

hehe no i widzisz co człowiek to inna opinia - mimo wszystko w wyborze aparatu decyzje trzeba podjąć samemu rozważając wszystkie za i przeciw ... a lustrzanka jest po prostu rozwojowa ;)

niedziela, 17 lutego 2008, 22:17
Powiem tyle, że wczoraj przesiadłem się z kompakta na lustrzankę - ech, nie ma porównania :).

niedziela, 17 lutego 2008, 22:22
capslock napisał(a):
Do jakich zdjęc ma służyc (?) Ma byc uniwersalny, ale jakbym musiał sprecyzowac to dużo jeżdżę na wypady w góry i przede wszystkim zależy mi na pięęęęęęknych zdjęciach krajobrazach z gór:)
Na oku mam Panasonic FZ50, Fuji S9600, Fuji S6500fd i Canon s5is. Zastanawiałem się też nad kupnem lustrzanki Canon EOS450d a nawet Pentaxa k10d bo byłbym w stanie wydac jednorazowo ok.2,5 tys.

Dziwne podejscie - najpierw piszesz o aparatach za ok 1300zł a pozniej nagle lustro za 2500 :)
Skoro chodzisz w gory to FZ50 i S5IS odpadaja. Dlaczego? Bo min. ogniskowa w tych aparatach to 35mm a to za duzo jak na fotki wielu fajnych widoczkow - wiem bo tez lubie gory i mam aparat z taka minimalna ogniskowa ;) Wiec zostaja fujiki - s6500fd juz wypadla z produkcji wiec chyba jej juz nie dostaniesz w sklepach, tak wiec zostaje Fuji S9600. Jest tez Panasonic FZ18 z szerokim zakresem ogniskowych...

Teraz o lustrach - to juz wyzsza szkola jazdy, jesli jednak chcesz sie uczyc (piszesz o jakims kursie) to... zaryzykuj lustro! Pentax k10d to swietny aparat ale swoje wazy - nie wiem czy nie bedziesz klnal na niego po calym dniu chodzenia ;) Dlatego rozwaz k100d - 2500zł starczy Ci na aprat z kitem (calkiem dobrym) + jakis zoomik jesli potrzebujesz (chocby Pentax 55-200mm).
Po ostatnich obnizkach Olympus ma dosc ciekawa oferte - e410 (najmniejsza lustrzanka na swiecie, lekka) i drozszy e510 (wiekszy, duzo lepsza ergonomia, stabilizacja matrycy). Oba Olympusy maja podglad na zywo co dla wielu osob jest istotne - no i kosztuja zdecydowanie ponizej 2500, nawet z 2 obiektywami (tez calkiem dobrymi jak na kit).
No i jeszcze jedna wazna sprawa na koniec - olki maja format obrazu 4:3 (tak jak kompakty) a inne lustrzanki 3:2

sobota, 23 lutego 2008, 23:22
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]