Teraz jest czwartek, 26 kwietnia 2018, 19:10

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Nocne zdjęcia za 2000?proszę o pomoc 
Autor Wiadomość
Post Nocne zdjęcia za 2000?proszę o pomoc
Jestem zielony jak idzie o parametry aparatów cyfrowych. Potrzebuję kupić coś co jak na cyfrówkę daje radę w nocy...Na jakie parametry zwracać uwagę? Jak macie od razu jakieś konkretne propozycje to też prosze o radę, ale wolałbym też poczytać dlaczego ten a nie inny, by miec o tym jakieś pojęcie. Z góry dziękuję i pozdrawiam

wtorek, 19 lutego 2008, 17:34

Post Re: Nocne zdjęcia za 2000?proszę o pomoc
Jasność obiektywu, niskie szumy przy wysokich ISO, manualne nastawy włącznie z ręcznym balansem bieli. Dobre nocne zdjęcie to również statyw. Stabilizacja nie da rady przy dłuższych czasach naświetlania (tak powyżej 0,7 s) no chyba, że masz "stalowe" ręce :lol: ale wtedy to Ci i stabilizacja wogóle nie jest potrzebne. Czy jest jakiś aparat, który "sam" robi dobre nocne zdjęcia? Nie wiem, prawdopodobnie nie ma.

wtorek, 19 lutego 2008, 19:46
Zależy co chcesz fotografować - czy to będą przedmioty (osoby) w ruchu,czy też przedmioty nie poruszające się (np. budynki,mosty itp.)
Jeśli ten pierwszy przypadek to zdecydowanie jasny obiektyw + wysokie ISO,najlepiej mało szumiące,ale z małą ingerencją softu odszumiającego.Mocne odszumianie zabija szczegóły na zdjęciu.Autofokus dobrze radzący sobie w kiepskim oświetleniu też będzie miał znaczenie.
A jeśli przypadek drugi to możesz spokojnie robić fotki przy małej czułości (np.ISO 100) i z ciemniejszym obiektywem.Oczywiście jasne szkło nadaje się jeszcze lepiej.
W pierwszym przypadku jeśli da się uzyskać czasy migawki krótsze niż 0,5 sekundy,to wyraźne,nieporuszone zdjęcie powinieneś zrobić z ręki.Ale w drugim przypadku statyw będzie koniecznością,bo czasy migawki będą dłuższe niż jedna sekunda.
Natomiast w obu przypadkach będzie potrzebny dobrze ustawiony balans bieli jak już napisał SamP.I tu najlepiej jeśli aparat może zapisywać zdjęcia także w formacie RAW,bo wtedy balans bieli możesz skorygować w komputerze w programie do obróbki tego typu plików.

środa, 20 lutego 2008, 00:32
Dziękuje bardzo...dokładnie tego potrzebowałem wiedzieć:). Teraz się porozglądam na własną rekę po konkretnych modelach i najwyżej jeszcze potem poproszę o radę.Pozdrawiam serdecznie

środa, 20 lutego 2008, 14:59
Cos tam zacząłem się juz interesować. Mam jecze jedno pytanie, czy tutaj kokretna marka akaś się wyróżnia czy rozne marki o tych samych parametrach nie robia róznicy żadnej, czy raczej to ciężko pwoeidzieć i trzeba np konketne 2 modele porównywać?
pozdrawiam

poniedziałek, 25 lutego 2008, 00:31

Sugeruję porównanie, może z lekkim, bardzo lekkim wskazaniem na Canona.

poniedziałek, 25 lutego 2008, 00:33
Chyba już ostatnie pyanie na ten temat. O miesce zakupu.Wiem ze sa takie pytania w innych tematach.Ale tam tyle zdan co osob. Waszym zdaniem jak juz wypatrze model lepiej szukac na gieldzie, allegro, takich wiekszych sklepach jak vobis lub macromedia bo tam jakies promocje rozkminiałem, czy wogole moze na 1 aparat moze wystarczyc uzywany zeby sie dobrze nauczyc??

pozdrawiam

niedziela, 2 marca 2008, 22:10

Sklepy do porównań, zakup na Allegro, tam jest po prostu taniej...przeważnie.

niedziela, 2 marca 2008, 23:53
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]