Teraz jest wtorek, 24 kwietnia 2018, 14:29

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Sprzęt do fotografii akcesoriów sportowych 
Autor Wiadomość

Post Sprzęt do fotografii akcesoriów sportowych
Dla potrzeb sklepu internetowego robię zdjęcia fotografii akcesoriów sportowych oraz turystycznych. Zdjęcia standardowe - produkt na białym tle. Rozmiary produktów są różne od małych akcesorii po piłki, rolki aż po plecaki, sanki itd.

Do tej pory radziłem sobie tak:
Aparat: Nikon D80 + Nikkor AF-S 18-200mm
"Studio": Biały materiał jako tło + 2 lampy budowlane halogenowe po 500W na 2 statywach + 2 białe parasolki rozpraszające.

Chciałbym wyeliminować wady tego zestawy tzn. teraz w lato się ze mnie leje (jest za gorąco przez te lampy). Za dużo cieni pojawia się na zdjęciu, baaaardzo długo muszę siedzieć w Photoshopie żeby je wyeliminować. Balans bieli nie jest dobry nawet po ustawieniu aparatu na białą kartę.

Jako podstawa zestawu myślałem o namiocie lub stole bezcieniowym. Stoły bezcieniowe są za małe ich szerokość to max 60cm więc pozostaje tylko namiot 120cm lub 150cm. Czy może coś innego ?

Światło ciągłe czy błyskowe zastosować ? Ciągłym będzie się napewno łatwiej operować. Ile lamp 2 czy 3 ? Jakie lampy zastosować o jakiej mocy ?

Na zestaw chciałbym wydać jak najmniej ale max. to +/- 1500zł

Dziękuję z góry za pomoc :)

wtorek, 10 czerwca 2008, 18:37

Post Re: Sprzęt do fotografii akcesoriów sportowych
Ja zdecydowanie polecam światło błyskowe. Tu masz przykładowy zestawik, który powinien być odpowiedni do dużych i małych przedmiotów. (mniej niż 1500zł)

http://www.allegro.pl/item377282126_zes ... torby.html

Dodatkowo potrzebujesz jeszcze zestaw do zawieszenia tła - większe przedmioty oraz namiot bezcieniowy do małych przedmiotów.

Dolicz jeszcze jakieś 100zł na kable i kostkę do połączenia aparatu z lampami. Drożej ale uniwersalniej będzie jak kupisz wyzwalacze radiowe.

Acha i jeszcze jedno, przy tych cenach jakie tu padają, to miej świadomość iż rozmawiamy o sprzęcie z tzw. dolnej półki (ale do tego co robisz zupełnie wystarczającej).

Problemy z alansem bieli biorą się z tego iż halogeny mają zazwyczaj temp. barwy światła 3000K, w związku z tym jeśli wpada jakieś światło dzienne to powstaje kaszanka. Możesz kupić palniki halogenowe o temp. barwy 5000K (ale ich cena może być wysoka).

To samo (tzn kłopoty z WB) możesz mieć ze światłem ciągłym na świetlówkach, nie wszystkie tanie świetlówki dają 5000K. Poza tym stosunek światła świetluwek do światła zastanego może być niewystarczająca i światło zastane będzie dodawać swoją barwę.

Błysk około 200Ws jest na tyle silny, że udział światła zastanego będzie dużo mniejszy.

środa, 11 czerwca 2008, 09:13

Ten zestaw który mi podałeś będzie dla mnie odpowiedni, poczytałem trochę o tych lampach 180w i do moich potrzeb spokojnie wystarczą.

Powiedz mi jak za pomocą tych 3 lamp najlepiej oświetlać namiot bezcieniowy 150cm ? 2 lampy z softboxami z przodu a jedna bez softbox z tyłu ? Czy może wszystkie 3 bez softboxów ?

Starczą 2 softy do namiotu czy dokupić 3 ?

wtorek, 17 czerwca 2008, 00:54

look4me napisał(a):
Powiedz mi jak za pomocą tych 3 lamp najlepiej oświetlać namiot bezcieniowy 150cm ? 2 lampy z softboxami z przodu a jedna bez softbox z tyłu ? Czy może wszystkie 3 bez softboxów ?

Starczą 2 softy do namiotu czy dokupić 3 ?

1. Do namiotu softboxy są niepotrzebne. Namiot sam z siebie jest softboxem.
2. Ja ustawiam dwie lekko z przodu i lekko z góry, i czasami trzecia lampa z tyłu namiotu. Ale w zależności od fotografowanego obiektu można nieco modywikować ustawienie. Do namiotu wystarczają zwykle dwie lampy.
3. Trzecia lampa i softboxy są potrzebne do fotek bez namiotu, np z fotki z uzyciem tła. Wtedy te z softboksami z przodu (z lekko z góry) a trzecia świeci prosto w tło.

wtorek, 17 czerwca 2008, 08:56
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]