Teraz jest niedziela, 22 kwietnia 2018, 06:57

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Lampa do Nikona D60 do ok 700zl 
Autor Wiadomość

Post Lampa do Nikona D60 do ok 700zl
Witam
Mam zamiar kupic lampe do Nikona D60 tak do ok 700zl chodzi mi o nowa lampe..! zastanawiam sie nad SB-600 Nikona lecz sa jeszcze lampy Metza np mecablitz 44 MZ-2 chyba warte uwagi oraz Sigma EF-530 DG ST nie wiem ktora najlepsza, ktora wybraz a moze jeszcze jakas inna? prosilbym o pomoc osoby znajace sie na tym poniewaz nie chcialbym zle wydac tych pieniedzy :)

sobota, 23 sierpnia 2008, 13:38

Post Re: Lampa do Nikona D60 do ok 700zl
Z Metza to raczej 48 AF-1, nowszy model i mocniejsza od 44 MZ-2, od SB 600 też. Ogólnie chwalona.

niedziela, 24 sierpnia 2008, 00:03

Aha..Ale ten metz jest podobno bardzo duzy (w porowaniu z SB 600) pisze podobno poniewaz nie mialem jej w rece ani nie testowalem itp poniewaz nie wiem w jakim sklepie (np w Poznaniu) mozna obejrzec taki sprzet i potestowac ..
A jak z serwisem Metz'a ? nie ma co narzekac czy moze nie potrzeba ich tam nawet wysylac w okresie gwarancji? (pytam o niezawodnosc tych lamp)

poniedziałek, 25 sierpnia 2008, 22:36

Co do wielkości lamp, to ja wolę nosić nieco większą lampę, byle była mocniejsza i szybciej się ładowała - Metz jest niewątpliwie mocniejszy od SB600 LP 48 vs. 36. Ładowanie sobie sprawdź, załaduj te zame akku a potem przyciskiem test wygeneruj maksymalnie silen błyski z obu lamp i zmierz czas ładowania.

Metz jest raczej niezawodny, robiony przez firmę (niemiecka), która od dziesięcioleci robi lampy błyskowe do sprzętu foto.

O serwisie, jak o każdym krążą różne opinie. Ale na gwarancji nie powinno być problemu.

wtorek, 26 sierpnia 2008, 12:02

Dzieki wielkie.. za pomoc teraz musze przejsc sie do sklepu i poprosic sprzedawce moze pozwoli mi zalozyc SB 600 i tego Metz'a na aparat i porownac te lampy tak na zywo jakie maja funkcje itp poniewaz nie mam konkretnego przeznaczenia tej lampy tylko chce ja dla siebie do robienia fotek bo to moje hobby czasem jakis slub zrobic dla znajomych, czasem jakas inna uroczystosc, czasem jakies fotki makro, czasem jakies fotomodelki itp wiec chcialbym jak najbardziej wszechstronny sprzet poniewaz nie mam tyle kasy aby kupowac duzo sprzetu i jest to inwestycja, ktora raczej nie zarobi na siebie .. bo jestem pasjonata a nie profesjonalista.

wtorek, 26 sierpnia 2008, 18:50

Witajcie,

Jeśli sprawa jest jeszcze aktualna, już niedługo stanę się posiadaczem Metza 48 AF-1 do mojej "desiedemdziesiątki". Dar3k - gdybyś chciał go chwilę potestować, napisz mi na PM'a - jestem z Poznania.

Oczywiście, kiedy lampa już dotrze, postaram się o minireckę na ŚO :)

poniedziałek, 8 września 2008, 21:21

Cytuj:
Co do wielkości lamp, to ja wolę nosić nieco większą lampę, byle była mocniejsza

Dokładnie, lepiej mieć "zapas światła", bo w wielu sytuacjach potrzebna jest mocna lampa.

środa, 15 grudnia 2010, 14:44
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]