Teraz jest poniedziałek, 24 września 2018, 11:40

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Proszę o radę - aparat cyfrowy do ~700zł 
Autor Wiadomość

Post Proszę o radę - aparat cyfrowy do ~700zł
Witam,
Jestem początkująca, a jakże:) Jednak podczas rodzinnego wyjazdu okazało się, że stałam się rodzinnym fotografem, poza tym lubię robić zdjęcia w zasadzie to wszystkiemu. Najbardziej jednak to przyrodzie, dzikim zwierzętom, ptakom, naturze i architekturze.
W ramach urodzin i dostania się na studia dostałam fundusz na aparat ok 600zł myślę, że jestem w stanie od siebie dołożyć ok 100 więc powiedzmy, że koło 700zł mam. W razie czego myślę, że jeszcze z 50zł mogłabym dociągnąć.

Ponieważ się uczę i robię zdjęcia w ilości masowej więc wybór padł na cyfrówkę (czytałam poradnik na forum:) ). Swoją przyszłość chcę związać z zawodem artystycznym, do tej pory tylko rysowałam i malowałam, ale chcę też spróbować fotografii, nie znam pojęć zaawansowanych, ale z chęcią poszerzę swoją wiedzę. Nie przeszkadza mi również dokupywanie kart SD, ponieważ zawsze je zużyję.

Wolałabym, żeby aparat miał możliwość korzystania ze zwykłych akumulatorków AA ponieważ wydaje mi się, że to jednak jest oszczędność, a w razie nagłej potrzeby zawsze można iść do sklepu i dokupić w przeciwieństwie do normalnych akumulatorków.

Bardzo zależy mi na dużym zoomie, głownie ze względu na te zwierzaki, do których jednak ciężko podejść.
Stabilizacja obrazu byłaby mile widziana, ręce mi się bardzo nie trzęsą, ale jednak uważam, że jest to przydatna opcja.
Nie upieram się, żeby mieścił się do kieszeni, byłoby fajnie, ale i tak wszystko noszę na szyj lub w torebce więc wsio ryba.
Nie wiem na co jeszcze powinnam zwrócić uwagę.
Znalazłam takie modele i proszę o radę(lub lepsze model) od osób, które już jednak coś wiedzą:

Panasonic Lumix DMC FZ18 - poleciła mi go znajoma nie podając jednak nic konkretnego no i ma on jednak akumulatorek zwykły, bardzo duży zoom

LUMIX FZ-50 - znalazłam na jego temat dużo pozytywnych opinii, ale tak samo jak przy poprzednim akumulator:(

CANON S5 iS - znalazłam sama, podoba mi się ruchomy ekranik, spory zoom no i baterie zwykłe

KODAK Z8612 IS - zwykłe baterie, duży zoom i dużo pozytywnych opinii w internecie.

Jeszcze zastanawiałam się nad FUJIFILM - S1000fd, ale opinie, które o nim znalazłam nie są pozytywne, podobno jak na oferowane opcje wychodzi bardzo słabo no i nie ma stabilizacji.

Chcę kupić aparat na allegro(albo znajdę w tańszym sklepie), nie upieram się przy nówce, ale byłoby miło jakby był na gwarancji i starczył mi na trochę dłużej ponieważ nie należę do zamożniejszych więc najbliższa okazja kiedy będę kupować nowy aparat raczej szybko się nie zdarzy.

wtorek, 16 grudnia 2008, 15:46
Post Re: Proszę o radę - aparat cyfrowy do ~700zł
Witam.
Z tego co piszesz o oczekiwaniach od aparatu to zdecydowanie polecę Ci Canona, którego wymieniłaś - CANON S5 iS.
- zasilanie na akumulatory AA
- duuuży zoom (do zwierzątek a nawet portretów "z ukrycia" się przyda)
- niezłe makro (gwarantuje, że również się przyda)
- stabilizacja
- całkiem przyzwoita, dość jasna optyka
- dobre opnie innych użytkowników
- tryb manualny (jeśli nie wiesz za dużo o fotografii to z tym trybem można się sporo nauczyć na zasadzie prób i błędów)
- bardzo szybkie zoomowanie i nastawianie ostrości (choć autofokus czasem się myli)
- ruchomy ekran LCD - też czasem przydatny
- posiada gorącą stopkę czyli możesz sobie podłączyć osobną lampę błyskową

Niestety element, za który trzymamy aparat nie jest pokryty gumą.... tutaj lepsi są konkurenci (LUMIX FZ-50) ale baterie maja inne ! I aberracja chromatyczna.... ale w tym stadium sprawy, wymaganiach sprzętowych i cenowych zdecydowanie uważam, że warto rozważyć tą opcje.

Pozdrawiam

wtorek, 16 grudnia 2008, 22:15

Za przeproszeniem olej wielki zoooooooooooooooooooooom i kup aparat z jakimś porządnym obiektywem i lepszą matycą (większą np. 1/1.6").

środa, 17 grudnia 2008, 15:41

enesha - Do tej pory żaden z aparatów, które trzymałam w łapce nie miał czegoś gumowego do trzymania więc wydaje mi się nie będzie mi to przeszkadzało, aczkolwiek zanim go kupie na pewno to sprawdzę w sklepie.
Czy możesz mi powiedzieć (bo czytałam jeszcze więcej niż w chwili pisania postu) czy on jest lepszy niż ten model Fujifilm? Wiem, że tamten nie ma stabilizacji, ale widziałam opinie, że to uczy trzymania aparatu dobrze.
Bo jednak Fuji kusi ceną:)

jacek2004 - Wszystkie mają przecież więcej. I co rozumiesz przez lepszy obiektyw?

środa, 17 grudnia 2008, 18:08
Jeśli jesteś w stanie pogodzić się z brakiem stabilizacji obrazu to zdecydowanie polecam Fujifilm S6500. Kosztuje teraz niewiele a jakość zdjęć z niego jest bardzo dobra - ma używalne ISO 800 oraz zoom na pierścieniu obiektywu co bardzo uprzyjemnia fotografowanie. Dodatkowym plusem jest szeroki kąt 28mm który sprawdzi się przy pejzażach. Miałem okazję fotografować i filmować (bardzo dobra jakość filmów z dźwiękiem) tym aparatem i do dzisiaj jestem entuzjastą wspomnianego modelu. Kolejne które wyszły po nim nie są już tak dopracowane, dlatego zamiast S1000 polecam S6500. Moim zdaniem S6500 jakością zdjęć i funkcjonalnością zdecydowanie bliżej jest do lustrzanek niż jakiejkolwiek innej hybrydzie.

środa, 17 grudnia 2008, 22:38

Kageori napisał(a):
I co rozumiesz przez lepszy obiektyw?
Chćby taki jaki jest w Panasonic'u LX3 - bardzo dobra jasność, bardzo dobry zakres ogniskowych (wg. mnie ponad 95% fotek robi się na takich ogniskowych).

Generalnie polecałbym Ci właśnie, ale za 700zł go na pewno nie kupisz, nowy około 1500zł (używany pewnie od 1000zł), ale aparacik wart tych pieniędzy.

czwartek, 18 grudnia 2008, 11:55

Ale takimi pieniędzmi nie dysponuję niestety.
Za wszystkie rady bardzo dziękuję, prawdopodobnie będę kupować w styczniu po świętach bo liczę, że może będą tańsze.
Jeśli będę miała jeszcze jakieś problemy to się odezwę, oczywiście temat śledzę, więc jeśli ktoś ma jeszcze jakieś rady to proszę pisać, dam Wam znać co kupiłam kiedy to zrobię:)
Pozdrawiam
Kageori

piątek, 19 grudnia 2008, 12:35
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]